Aimee 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę, ostatnio widziana 13 godzin temu
Ulubione cytaty
 • Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  Jeanette WintersonZapisane na ciele
 • Powiedział pan wtedy: ,,Ona pięknością! Równie dobrze można by jej matkę nazwać
  mędrcem”. Potem jednak, wydaje mi się, zmienił pan zdanie i chyba uznał ją za ładną.
  - Tak - odparł Darcy, który nie mógł już dłużej panować nad sobą - ale to było na samym początku naszej znajomości, od wielu bowiem miesięcy uważam ją za jedną z
  najpiękniejszych kobiet, jakie znam.
  Jane AustenDuma i uprzedzenie
 • Przede wszystkim trzeba unikać kłamstwa, wszelkiego kłamstwa, zwłaszcza okłamywania siebie. (...) Wystrzegaj się też strachu, aczkolwiek strach jest tylko następstwem wszelkiego kłamstwa.
  Fiodor DostojewskiBracia Karamazow
 • Człowiek niechętnie wierzy w cudze cierpienie (jak gdyby ono było jakimś zaszczytem)
  Fiodor DostojewskiBracia Karamazow
 • I co to znaczy śmieszny? Cóż z tego, ileż to razy człowiek bywa albo wydaje się śmieszny? A teraz prawie wszyscy zdolni ludzie strasznie się boją śmieszności i w skutek tego są nieszczęśliwi.
  Fiodor DostojewskiBracia Karamazow
 • (...) w każdej genialnej albo nowej myśli ludzkiej, albo po prostu nawet w każdej poważnej myśli, która rodzi się w czyjejś głowie, zawsze zostaje coś takiego, czego w żaden sposób nie można przekazać innym ludziom, chociażby się zapisało całe tomy i wykładało swoją myśl przez trzydzieści pięć lat; zawsze zostanie coś, co za nic nie będzie chciało wyjść człowiekowi spod czaszki i zostanie przy nim na wieki; i z tym człowiek umrze nie przekazawszy, być może, nikomu najważniejszej cząstki swojej idei
  Fiodor DostojewskiIdiota
 • I uśmiechnęła się. Miękko, ale nie kocio. Kobieco, ale nie zalotnie. Choć może zalotnie, ale jakoś nieprzewrotnie. I nieznacznie. Bardzo delikatnie.
  Edward StachuraPokocham ją siłą woli
 • Bywa tak czasami z ludźmi: nieznośne, nagłe przypomnienie sobie czegoś, zwłaszcza związane z uczuciem wstydu, zazwyczaj zmusza człowieka do zatrzymania się na chwilę.
  Fiodor DostojewskiIdiota
 • Nie rozumiem, wie pan, jak można przechodzić koło drzewa i nie być szczęśliwym, że się je widzi? Rozmawiać z człowiekiem i nie być szczęśliwym, że się go kocha!
  Fiodor DostojewskiIdiota
 • Tak... trzeba pobłażać żałosnym słowom; tak, stanowczo... Żałosne słowa pocieszają duszę... Bez nich zmartwienie byłoby za ciężkie.
  Fiodor DostojewskiBracia Karamazow
 • Szybko odwróciłem wzrok, żeby oczy mnie nie zdradziły; oczy zawsze należą do kogoś innego, do szalonego lub zdesperowanego karła, który we mnie przykucnął.
  John BanvilleMorze
 • Nigdy nie miałem osobowości, nie w tym sensie, w jakim inni ją mają, lub zdaje im się, że mają. Byłem zawsze wyróżniającym się nikim, którego bezwzględnym życzeniem było stać się niewyróżniającym się kimś.
  John BanvilleMorze
 • Wiodło mi się dobrze we wszystkim, to prawda, ale nie byłem zadowolony z niczego. Każda radość budziła we mnie pragnienie innej radości. Święto następowało po święcie. Zdarzało mi się, że tańczyłem przez całe noce, coraz bardziej pijany ludźmi i życiem. Czasem, późno w noc, kiedy taniec, lekki alkohol, moje własne wyuzdanie, dzika swoboda wszystkich wtrącały mnie w zachwyt, zdawało mi się w moim znużeniu i przesycie, przez sekundę, że rozumiem wreszcie tajemnicę istot i świata. Ale zmęczenie znikało nazajutrz, a z nim tajemnica; i zaczynałem na nowo. Biegłem tak, zawsze pełen po brzegi, nigdy syty, nie wiedząc, gdzie się zatrzymać(...)
  Albert CamusUpadek
 • Zmuszając dzieci w wieku od pięciu do siedmiu lat do nauki czytania i pisania, wprowadzamy pewien stopień abstrakcji, która mąci dziecięce spojrzenie na świat, w fatalny sposób wbija klin między słowo a rzecz, którą to słowo nazywa. (...) Narzucać umiejętność czytania i pisania w tej fazie, niszczyć zaczarowaną tożsamość słowa i rzeczy, a w konsekwencji - tożsamość jaźni i świata, to wytwarzać przedwczesną samoświadomość, niemiłe poczucie osamotnienia, które lubimy sobie tłumaczyć jako indywidualność.
  Ian McEwanDziecko w czasie
Moja biblioteczka
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
zgłoś błąd zgłoś błąd