Sławomir 
Żeby nie było:) - Moje opinie o książkach nie są w żadnej mierze fachowe, nie aspirują do miana recenzji i są jak najbardziej subiektywne. Ich język i wymowa są wynikiem moich życiowych doświadczeń, poglądów oraz kilku urazów głowy:) Nie jestem, nie byłem i nie będę krytykiem literackim. Proszę o tym pamiętać. Moje oceny są czysto użytkowe jeśli ktoś zechce ich używać. Sam korzystam z opinii innych bardzo często, szukając czegoś do poczytania, czuję się więc w obowiązku też coś napisać o przeczytanej książce. Może to komuś pomoże czasem w wyborze tak jak to pomaga mnie samemu. Jeśli ktoś w jakiś sposób poczuje się dotknięty moimi opiniami, czasem zawartymi w nich luźnymi przemyśleniami, poglądami czy też samym językiem to... to niech się obraża i idzie w cholerę:) Jest mi to całkowicie i wręcz doskonale obojętne:)
45 lat, mężczyzna, Kostrzyn nad Odrą, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę i 3 cytaty, ostatnio widziany 6 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-16 15:01:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Star Force (tom 8)

W tej części cyklu mam wrażenie że autorowi wróciła wena. Dzieje się więcej, ciekawiej. Jeśli miałbym się czepić to tego iż końcówkę jakby troszkę sztucznie podgonił i przyciął. Jednak ogólnie naprawdę fajnie się czytało. Tylko więcej Marvina:) Ten robot po prostu swoim tekstami niezmiernie mnie bawi:)

 
2018-08-14 12:56:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Star Force (tom 7)

Szybko, łatwo i przyjemnie. Może tylko nieco już monotematycznie ale Marvin ratuje sytuację:) Jeśli komuś przypadły do gustu poprzednie tomy serii nie powinien się zawieść.

 
2018-08-13 22:22:21
Ma nowego znajomego: Rocinka
 
2018-08-11 21:53:04
Ma nowego znajomego: Agata76
 
2018-08-10 20:30:36
Ma nowego znajomego: 19Kinga_70
 
2018-08-08 14:28:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Tchu nie zapiera ale przynajmniej ciągle w książce coś się dzieje. Sensacja na całkiem przyzwoitym poziomie. Wolałbym bardziej hardcorowo no ale cóż, nie zawsze się dostaje to co się chce:)
Podsumowując dobra książka do przeczytania dla odprężenia.

 
2018-07-25 14:19:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Całkiem fajna lekturka. Nie powala na kolana i przyznam szczerze że nie gustuję w dziwnych obcych, wolę bardziej humanoidalne stfory (czy to rasizm?:)) ale rozrywkę miałem przednią. Garść fizyki cząstek elementarnych plus fizyka kwantowa w miarę sensownie wpleciona w książkę, bez jakiś wpadek i specjalnych głupot. Zabrakło tego czegoś co wgniata w fotel ale cóż, mało książek to ma. Nauczony... Całkiem fajna lekturka. Nie powala na kolana i przyznam szczerze że nie gustuję w dziwnych obcych, wolę bardziej humanoidalne stfory (czy to rasizm?:)) ale rozrywkę miałem przednią. Garść fizyki cząstek elementarnych plus fizyka kwantowa w miarę sensownie wpleciona w książkę, bez jakiś wpadek i specjalnych głupot. Zabrakło tego czegoś co wgniata w fotel ale cóż, mało książek to ma. Nauczony życiem jestem już zadowolony jeśli czytam i się nie irytuje:) Przy tej książce się nie irytowałem:) Zatem polecam miłośnikom gatunku.

pokaż więcej

 
2018-07-19 11:11:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Dziedzictwo Aldenata (tom 7)

Książka prosta, szybka, nieskomplikowana. Jako odprężenie dla zmęczonego umysłu niezastąpiona. Może troszkę zbyt monotonna jednak przelatuje się przez nią tak błyskawicznie że nawet to nie przeszkadza.
Sam pomysł ciekawy.

 
2018-07-15 12:59:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Naprawdę solidny kawał rozrywki. Autor umiejętnie wciąga czytelnika i wzbudza ciekawość "co dalej>". Nie ma tam zbyt wiele zagadnień naukowych ale to co autor użył, użył umiejętnie. Po prostu się przygotował. Doceniam takie podejście.
Zdecydowanie mogę polecić.

 
2018-07-07 16:14:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

"Cień książki" taki powinien być tytuł. Akcja nierównomiernie rozłożona a do tego główny temat autor potraktował tak powierzchownie jak Jezus taflę jeziora po którym sobie tam biegał. Temat Gór Sowich to po prostu skarbnica ciekawostek i tajemnic. Nie wiem jak autor mógł skopać taki pomysł. Dodatkowo jakieś pseudofilozoficzne wtręty. - Dlaczego to a dlaczego tamto... Żałość. Tematy... "Cień książki" taki powinien być tytuł. Akcja nierównomiernie rozłożona a do tego główny temat autor potraktował tak powierzchownie jak Jezus taflę jeziora po którym sobie tam biegał. Temat Gór Sowich to po prostu skarbnica ciekawostek i tajemnic. Nie wiem jak autor mógł skopać taki pomysł. Dodatkowo jakieś pseudofilozoficzne wtręty. - Dlaczego to a dlaczego tamto... Żałość. Tematy informatyczne już po prostu brak słów. Dobił mnie w tekście gdy napisał że adres IP jest oddzielony myślnikami:) No gratulacje. Początek to patrzenie w cycki bibliotekarki, środek nieudolne rozwijanie akcji, zakończenie banał, przewidywalne i nie w porę.
Nie polecam zdecydowanie. Jedyne czego nie mogę zarzucić to język. Tu jest poprawnie i chyba tylko dlatego i że krótka to książeczka, doczytałem do końca.

pokaż więcej

 
2018-07-04 18:24:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Frontlines (tom 4) | Seria: Fabryczna Galaktyka

Naprawdę bardzo dobra książka w swoim gatunku. Fani nie powinni być zawiedzeni. Czytało się rewelacyjnie. Dobrze poprowadzona akcja i zero wtop autora od strony militarnej (Mimo że aż zbyt wiele zagadnień tam nie ma to doceniam ponieważ widziałem takich co przy jeszcze mniejszej ilości pisali takie bzdury że szlag człowieka trafiał).
Zdecydowanie polecam.

 
2018-06-24 19:45:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Jack Ryan (tom 11) | Seria: Fabryka Sensacji

Tradycyjnie u tego autora. - Zbędne wątki, masę nudy, i na koniec dopiero fajna akcja. Dla mnie książka nabrała wartości dopiero około dziewięćsetnej strony. Czyli trzysta stron w miarę fajnego czytania.

 
2018-06-02 15:17:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Klasyka. Co tu więcej napisać? Może to że momentami dowcipna, momentami celna, momentami zwariowana i surrealistyczna. Bardzo przyjemna pozycja na jeden wieczór dla fanów SF.

 
2018-05-29 11:02:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Niewielki progres w stosunku do poprzedniej części. Wątki poukładane na zasadzie rzutu gośćmi w Las Vegas - co wypadnie to wrzucę. Traci na tym dynamika i tempo akcji. Prawdę mówiąc jeśli chodzi o konstrukcję książki to jest więcej niż słabo. Nie czyta się płynnie, nie zazębia się to sprawnie. Nie wiem skąd w informacji o autorze wzmianka że taki specjalista od spraw wojskowych i... Niewielki progres w stosunku do poprzedniej części. Wątki poukładane na zasadzie rzutu gośćmi w Las Vegas - co wypadnie to wrzucę. Traci na tym dynamika i tempo akcji. Prawdę mówiąc jeśli chodzi o konstrukcję książki to jest więcej niż słabo. Nie czyta się płynnie, nie zazębia się to sprawnie. Nie wiem skąd w informacji o autorze wzmianka że taki specjalista od spraw wojskowych i bezpieczeństwa. Mam nadzieję że to tylko w celach reklamowych bo jeśli ten człowiek gdzieś za coś związanego z obronnością jest odpowiedzialny to biada tej naszej obronności. Oczywiście sam konflikt nakreślony jest poprawnie. Jednak nie trzeba być geniuszem aby przyjąć taki scenariusz. Jest on chyba wszystkim znany którzy choć trochę otarli się o temat.
Podsumowując książka nie warta nawet tych paru groszy. Nie wciągająca, nie zaskakująca, sztampowa narracja i dialogi. Nie polecam nawet fanom gatunku. Wynudzą się.

pokaż więcej

 
2018-05-27 20:08:48
Ma nowego znajomego: Anksunamun
 
Moja biblioteczka
654 520 2605
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd