Łukasz 
Podróżuje po świecie... podróże to moja największa pasja.
mężczyzna, Malbork, status: Czytelnik, dodał: 2 cytaty, ostatnio widziany 4 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-28 21:52:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2019-02-01 13:02:45
Zagłosował w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2019-01-30 21:47:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2019-01-16 21:58:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Niestety książka nie jest wolna od politycznej ideologii. W trzeciej części w wielu miejsach autor wyglasza swój polityczny manifest, gdzie sili się ośmieszac prawice, a z Trumpa robić totalnego oszoloma. Gdzie indziej natomiast widzi w Macron nadzieję dla Europy... Chyba mimo wszystko tego typu pozycja powinna byc wolna od osobistych sympatii politycznych autora, czyz nie? Ponadto autor zdaje... Niestety książka nie jest wolna od politycznej ideologii. W trzeciej części w wielu miejsach autor wyglasza swój polityczny manifest, gdzie sili się ośmieszac prawice, a z Trumpa robić totalnego oszoloma. Gdzie indziej natomiast widzi w Macron nadzieję dla Europy... Chyba mimo wszystko tego typu pozycja powinna byc wolna od osobistych sympatii politycznych autora, czyz nie? Ponadto autor zdaje się obalac każda zdroworozsadkowa tezę. Osobiście jako fan H. D. THOREAU ciężko jest mi się pogodzić z przesmiewcza opinią Pinkera na temat THOREAU, ktory pisze cyt. "co moze wiedzieć człowiek mieszkający sam w lesie? “ mam wrazenie, ze autor za pomocą tabelek, wykresów i badań próbuje zabić Nas czytelnikach myślenie. Zobaczcie! Jak możecie mówić, ze jest źle?! Przeciez ankietowani odpowiedzieli, ze jest dobrze! Nie przekonała mnie ta pozycja. Mimo wszystko wolę kierować sie w życiu rozsadkiem i... Sercem, anizeli tabelkami.

pokaż więcej

 
2018-12-28 09:44:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka, która zrewolucjonizowała moje podejście do kwestii gospodarczych i geopolitycznych. Autor opsiuje wzajemne zależności, dowodząc, ze w dobie obecnej globalizacji przyszłowiowy "ruch skrzydeł motyla" moze nieść za sobą gospodarcze, polityczne czy militarne konsekwencje na drugim końcu świata. Książka nietuzinkowa, której lektura pozwala zrozumieć mechanizmy współczesnej polityki.

 
2018-12-28 09:41:35
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
340 112 1473
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (16)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd