prawyakapit 
26 lat, kobieta, Łódź, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 2 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-31 09:26:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-10 21:40:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-10 21:25:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Reportaż

W Łodzi się wychowałam ale jak i wielu moich rówieśników wyjechałam po studiach do Warszawy. Z Łodzią się jednak identyfikuję, moja mama ukończyła technikum włókiennicze, fabryki upadły zaraz po jej egzaminach zawodowych, wkroczyła w dorosłość z dyplomem w ręku który nie miał żadnej wartości, podobnie jak wiele łódzkich kobiet obecnie wspomina czasy Łodzi fabrycznej z pewnym sentymentem,... W Łodzi się wychowałam ale jak i wielu moich rówieśników wyjechałam po studiach do Warszawy. Z Łodzią się jednak identyfikuję, moja mama ukończyła technikum włókiennicze, fabryki upadły zaraz po jej egzaminach zawodowych, wkroczyła w dorosłość z dyplomem w ręku który nie miał żadnej wartości, podobnie jak wiele łódzkich kobiet obecnie wspomina czasy Łodzi fabrycznej z pewnym sentymentem, zbytnim wyidealizowaniem. Moja mama miała szczęśćcie, była młoda i odnalazła się w nowej rzeczywistości, jednak wychowując się w centrum łodzi, w jednej z łódzkich kamienic spotykałam wielu z tych którym się nie udało już znaleźć pracy, którzy do końca życia żyli w biedzie.
Jednak autorka książki pokazuje w rzetelny i interesujący sposób, że praca w fabryce wcale nie była spełnieniem marzeń, zawód włókniarki był ciężkim i wyniszczającym zajęciem, a pracownicy byli zmuszeni wciąż walczyć o swoje prawa.
Książka chwilami wydaje się nieco nużąca, jednak gdy przebrniemy przez całość zrozumiemy, że wszystkie fragmenty są niezbędne do zbudowania historii Łodzi, pełnego obrazu tego zapomnianego nieco miasta.

pokaż więcej

 
2018-11-10 16:13:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-10 15:59:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Reportaż
 
Moja biblioteczka
212 69 210
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd