Tatiasza Aleksiej 
Kobieta, żona, matka. Kocham książki. Są ze mną całe moje życie. Wieczór z ciekawą książką to jest to co lubię najbardziej... Mój syn nazywa mnie "molem książkowym"... Moje opinie płyną prosto z serca, są uczuciami, emocjami jakich doświadczam podczas czytania... Uwielbiam Freddie'go Mercury... Queen... .....Zapraszam: https://tatiaszaaleksiej.blogspot.com/ ........................... .........................https://www.instagram.com/tatiaszaaleksiej27/............. .........................https://www.facebook.com/tatiaszaijejksiazki/......
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 4 godziny temu
Teraz czytam
 • Będzie bolało
  Będzie bolało
  Autor:
  Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji o życiu i śmierci. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym zarabiasz dziennie mniej niż szpitalny parkomet...
  czytelników: 4539 | opinie: 328 | ocena: 7,94 (1815 głosów) | inne wydania: 2
 • Walcząc o odkupienie
  Walcząc o odkupienie
  Autor:
  Ryana Kendalla złamało życie. Wie, co to ból. Wie, co to przemoc i strata kogoś bliskiego. Wie, jakie to uczucie, gdy się kogoś zawodzi. Jednak nic nie może go powstrzymać przed pożądaniem jedynej kob...
  czytelników: 538 | opinie: 33 | ocena: 8,57 (219 głosów) | inne wydania: 1
 • Zapisane w pamięci
  Zapisane w pamięci
  Autor:
  Jako nastolatka Eva podjęła kilka bardzo złych decyzji. Młoda, naiwna i zakochana, nie podejrzewała, że chłopak, którego obdarzyła bezgraniczną miłością, okaże się jej oprawcą, pozbawi marzeń oraz zau...
  czytelników: 299 | opinie: 10 | ocena: 9,35 (26 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-22 13:08:31
Ma nowego znajomego: MoniS
 
2019-02-22 12:47:29
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2019-02-22 12:47:11
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-02-22 11:32:28

Opowieść wciąga od pierwszych stron i budzi niesamowite emocje, nie do końca te pozytywne. Akcja dzieje się w Łodzi, w starej kamienicy. Mieszkają tu bardzo różni ludzie. Wśród tej mieszaniny różnych charakterów, wywrotowców, alkoholików, kryminalistów i ludzi bardzo pozytywnych, dobrych, mieszka Gabryś Kownacki z rodzicami. Ojciec to degenerat, alkoholik, człowiek, który swoją frustrację i... Opowieść wciąga od pierwszych stron i budzi niesamowite emocje, nie do końca te pozytywne. Akcja dzieje się w Łodzi, w starej kamienicy. Mieszkają tu bardzo różni ludzie. Wśród tej mieszaniny różnych charakterów, wywrotowców, alkoholików, kryminalistów i ludzi bardzo pozytywnych, dobrych, mieszka Gabryś Kownacki z rodzicami. Ojciec to degenerat, alkoholik, człowiek, który swoją frustrację i nieudacznictwo, wszelkie niepowodzenia wyładowuje ma rodzinie. Matka to kobieta ciężko pracująca, zastraszona, zahukana, nie mająca własnego zdania. Żyje w ciągłym strachu i codzienności, która stała się piekłem na ziemi. Bita, poniewierana, poniżana, gwałcona, nie chce, bądź nie potrafi uwolnić się od męża tyrana. Tym samym gotuje taki, a nie inny los dla swojego syna.

Poznajemy Gabrysia, w momencie, gdy jako dorosły mężczyzna, pracujący, studiujący, próbuje odnaleźć się w życiu. Dobrze sobie radzi, stara się odnalazł sens życia. I to on ze swojej starszej już, dorosłej perspektywy, przedstawia nam siebie. Widzimy małego, nieśmiałego, jąkającego się chłopca, o wielkim sercu i niezaspokojonym głodzie nauki. Chłopiec jest niesamowity, od samego początku bardzo go polubiłam. Musi zmagać się nie tylko z agresją ze strony ojca, ale i bandą z podwórka, która obrała go sobie za łatwy cel. Bardzo kocha swoją matkę, jest do niej bardzo przywiązany. Ma marzenia i wspomnienie o Alicji. To w nie ucieka gdy jest mu bardzo źle.

"Spojrzał w lustro. Zobaczył wylęknione oczy patrzące gdzieś daleko poza jego własne wyobrażenie, aż wystraszył się tego spojrzenia".

Autorka w swej książce porusza niezwykle trudne tematy: alkoholizm, trudne dzieciństwo, przemoc, bierność matki. Dlaczego ta kobieta milczy, kryje się przed światem ze skutkami alkoholizmu męża? Bierność matki - to jaki los gotuje swojemu dziecku, żyjąc z mężem, dla którego jest niczym - nie do końca rozumiem. Kocha swoje dziecko miłością bezwarunkową i jednocześnie godzi się na to, aby ona i Gabryś byli katowani przez swojego oprawcę. Czy musi dojść do tragedii, aby coś zmienić w ich życiu?

Bohaterowie bardzo mocno, wyraziści wykreowani. Znajdziemy tu całą gamę ludzkich charakterów i zależności. Tak jak w prawdziwym życiu. Bardzo dużą sympatię poczułam do pani Heleny. Kobiety, która okazała Gabrysiowi dużo serca, zwykłej ludzkiej życzliwości. A później w innym, lepszym życiu pamiętała o nim...

Autorka bardzo realnie opisuje łódzkie ulice, brud, śmierdzące kamienice. A obok, ukazuje jak Łódź wyglądała kiedyś, jej piękną architekturę, zadbane, piękne miasto, pełne uroku. Były momenty, że autorka mieszała realizm ze światem z innego wymiaru, magią. Wydaje mi się, że stworzenie postaci anioła, jest dobrym pomysłem. To on daje Gabrysiowi siłę i nadzieję, tak bardzo potrzebne każdemu dziecku, że kiedyś będzie lepiej, spokojnie, normalnie, bez bicia, głodu, pijackich burd.

Dzieci są dobrem samy w sobie. Niewinne istoty, które należy kochać bezwarunkowo, chronić, otaczać opieką. Tak po prostu, za to, że są. Nie rozumiem, nie akceptuję, nie toleruję, jakiejkolwiek formy przemocy w stosunku do niewinnych!!! Jest to odrażające, zasługuje na najwyższą karę i potępienie. Pani Anna nie oszczędza nas, pisze bardzo dosadnie i obrazowo. Przedstawia życie całej kamienicy takim jakie ono jest. Bez upiększeń, słodzenia, wygłaskania. Rodzina patologiczna z całym jej brudem, zakłamaniem, agresją, alkoholem, współwinną matką. Muszę przyznać, że łezka się pokulała...

Książka niesamowicie wzruszająca i wciągająca. Emocjonalna i wstrząsająca. Lekki styl i prosty, przystępny język powodował, że książkę pomimo całego jej tragizmu, czytało się bardzo przyjemnie i lekko. Samo zakończenie, przynosi nadzieję i wiarę w lepsze jutro. Za książkę dziękuję wydawnictwu Szara Godzina. Była to bardzo emocjonalna, wyciskająca łzy, podróż przez życie pewnego chłopca, któremu życie nie szczędziło razów. Piękna, poruszająca, ku przestrodze i zastanowieniu. Do czego może doprowadzić bierność i uległość? Polecam serdecznie :)

https://tatiaszaaleksiej.blogspot.com/2019/02/chopiec-z-ulicy-wschodniej.html

pokaż więcej

 
2019-02-22 11:05:04
Ma nowego znajomego: ania
 
2019-02-22 10:56:53
Ma nowego znajomego: L_zielska
 
2019-02-22 10:51:55
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-22 10:34:23
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-22 10:34:21
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-21 13:48:41
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-21 13:32:11

Książka, która mocno zagrała na moich emocjach. Porwała mnie w swój pokomplikowany, realny, intymny świat. Świat pełen miłości, pożądania, uniesień, żalu, rozpaczy, trudnych wyborów, zdrady. Żona, kochanka i on jeden. Dwie kompletnie różne kobiety. Różni je wszystko: wychowanie, wykształcenie, poglądy, styl życia, sposób podejścia do życia, charaktery.

Joanna - żona, matka dwóch chłopców,...
Książka, która mocno zagrała na moich emocjach. Porwała mnie w swój pokomplikowany, realny, intymny świat. Świat pełen miłości, pożądania, uniesień, żalu, rozpaczy, trudnych wyborów, zdrady. Żona, kochanka i on jeden. Dwie kompletnie różne kobiety. Różni je wszystko: wychowanie, wykształcenie, poglądy, styl życia, sposób podejścia do życia, charaktery.

Joanna - żona, matka dwóch chłopców, psycholog - terapeutka, która spełnia się zawodowo. Zabiegana, między rodziną, pracą zawodową, a chorą matką. Piotr jest jej opoką, oparciem, kocha go. Stopniowo przez nawał obowiązków, rutynę zaczynają się oddalać od siebie.

Ada - kochanka, pisze artykuły dla największego serwisu w Polsce, dla kobiet i o kobietach. Jej praca wymaga ciągłego zaangażowania i sporo wysiłku emocjonalnego. Rozwódka, matka pięcioletniej Tosi. Jej życie to pasmo walk o przetrwanie, począwszy od patologicznego wręcz dzieciństwa, przez nieudane małżeństwo, samotne macierzyństwo. Poznaje Borysa, mężczyznę z którym chciałaby spędzić resztę życia. Los się do niej w końcu uśmiecha. Czy aby na pewno?

Muszę przyznać, że książka bardzo mnie wciągnęła. Naprzemienna narracja, pozwalała dostrzec punk widzenia jednej i drugiej kobiety. Ich emocje, codzienność, zupełnie inne spojrzenie na te same rzeczy i sytuacje. Styl autorek bardzo ciekawy i zarazem lekki, co powodowało przyjemność czytania i pełne zrozumienie. Głęboka analiza zachowań, nic nie jest oczywiste, a autorki pozostają neutralne, nie krytykują, nie wyznaczają winnego. Ja sama nie wiem po której stronie się opowiedzieć. Początkowo, było mi żal Joanny. Później, poznawszy bliżej losy Ady, zaczęłam odczuwać dla niej współczucie. Duży plus za wykreowanie bohaterów. Pisarki poruszają problem aborcji, praw kobiet, praw o decydowaniu o własnym ciele, kobiecości. Czarny marsz. Alkohol, przyjaźń, macierzyństwo, samotność.

Pełna bólu, żalu, oczekiwań, którym trudno sprostać, krzywdy, zdrady... Nic nie jest tu czarno-białe, pełno szarości i smug. Jedna decyzja, a życie kilkorga ludzi ulega diametralnej zmianie. Czy na lepsze? Zależy dla kogo. Próba wybaczenia. Lektura nie jest zwyczajna i prosta. To historia mocno poranionych serc, złych wyborów, ich konsekwencji. Trudne relacje między ludzkie, przeżycia z dzieciństwa, które rzutują na całe życie. Zakończenie książki wywołało we mnie duży, upragniony - po tylu emocjach - spokój. Samo życie, gorycz przeplata się z uniesieniami i codziennością.

Temat wydaje się z pozoru banalny i oklepany, jednak autorki pozytywnie mnie zaskoczyły. Ich głęboka i wnikliwa analiza problemu zdrady, sposób i forma w jakiej to zrobiły - rewelacja. Daje do myślenia, zastanowienia się nad naszymi relacjami damsko - męskimi. Mądra, niepokojąca, drażniąca i nieoczywista. Zaskakuje, wytrąca z równowagi, na pewno nie pozostawi obojętnym. Za książkę dziękuję wydawnictwu W.A.B. Polecam serdecznie, pozycja warta uwagi.

https://tatiaszaaleksiej.blogspot.com/2019/02/inna-kobieta.html

pokaż więcej

 
2019-02-21 09:35:58
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-20 10:54:01
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-20 10:17:34
Ma nowego znajomego: EdytaDe
 
2019-02-20 08:12:24
Ma nowego znajomego: Alina
 
Moja biblioteczka
1258 521 38909
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (335)

Ulubieni autorzy (19)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (48)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd