_kingu_reads  
Mój, BOOKSTAGRAM, :, https://www.instagram.com/_kingu_reads
24 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 4 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-20 11:13:48
Ma nowego znajomego: Catalina
 
2018-08-19 22:00:25
Ma nowego znajomego: Nemezis
 
2018-08-19 18:53:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-15 11:57:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam

Clarissa jest kobietą dobiegającą czterdziestki, spełniona zawodowo, przykładna matka dwójki nastolatków, kochająca żona. Pewnego dnia kobieta jednak czuje, że ma dosyć codziennej rutyny i chciałaby coś zmienić w swoim dotychczasowym jednostajnym życiu. Dlatego, gdy dostaje propozycje wyjazdu służbowego za granicę na pół roku, w głębi serca wie, że ta przygoda jej w tym pomoże.
Krajem do...
Clarissa jest kobietą dobiegającą czterdziestki, spełniona zawodowo, przykładna matka dwójki nastolatków, kochająca żona. Pewnego dnia kobieta jednak czuje, że ma dosyć codziennej rutyny i chciałaby coś zmienić w swoim dotychczasowym jednostajnym życiu. Dlatego, gdy dostaje propozycje wyjazdu służbowego za granicę na pół roku, w głębi serca wie, że ta przygoda jej w tym pomoże.
Krajem do którego Clarissa się wybierze wraz z innym przedstawicielem firmy jest Polska , a dokładnie Wrocław. Jest to całkiem odmienna sytuacja w jej rodzinie, gdyż dotychczas czas spędzony poza domem ograniczał się do kilku dni-nie miesięcy. Pomimo, że na każdy weekend Clarissa będzie wracała do Wielkiej Brytanii, by spędzić czas z rodziną, dla jej małżeństwa będzie to nie lada wyzwanie. Jaki wpływ na Clarisse będzie miał ten wyjazd oraz czy uda się przełamać rutynę w jej życiu?
W moim odczuciu ‘’Clarissa’’ jest idealną książką dla osób chcących coś zmienić w swoim życiu lub przynajmniej przyjrzeć się zmianą zachodzącym w naszej głównej bohaterce. Nie muszą być to radykalne zmiany, lecz małe odskocznie nie pozwalające popaść w rutynę. Clarissa jest kobietą ułożoną i zdystansowaną, lecz z czasem udowadnia, że potrafi przełamać te bariery. Pomimo tego , że jej małżeństwo należy do tych udanych, monotonia w jaką popadło skłania Clarisse do próby wprowadzenia zmian .
Zadziwiające jest dla mnie , jak autor-mężczyzna barwnie opisuje kobiece uczucia, pragnienia i potrzeby. Ciekawie czyta się to , że Polska została przedstawiona w bardzo pozytywny sposób z perspektywy obcokrajowców. Przyznaję, że spodziewałam się troszkę innego zakończenia. Osobiście czegoś mi w całości brakowało, wątek związany z tajemniczą Anną także średnio przypadł mi do gustu.Książka napisana jest lekkim językiem, czyta się błyskawicznie, na wakacje jak znalazł ;)

pokaż więcej

 
2018-08-09 16:39:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam
Autor:

Alyssa jest na pozór typową nastolatką, uczęszcza do szkoły, dorabia w sklepie przyjaciółki, uwielbia jazdę na deskorolce. Lecz pozory zazwyczaj bywają mylące tak jak w tym wypadku , gdyż dziewczyna ukrywa pewne umiejętności, między innymi to, że słyszy myśli kwiatów i owadów. Dodatkowym hobby jest tworzenie intrygujących obrazów za pomocą martwych ciem.
Na kobietach z jej rodu ciąży...
Alyssa jest na pozór typową nastolatką, uczęszcza do szkoły, dorabia w sklepie przyjaciółki, uwielbia jazdę na deskorolce. Lecz pozory zazwyczaj bywają mylące tak jak w tym wypadku , gdyż dziewczyna ukrywa pewne umiejętności, między innymi to, że słyszy myśli kwiatów i owadów. Dodatkowym hobby jest tworzenie intrygujących obrazów za pomocą martwych ciem.
Na kobietach z jej rodu ciąży wielopokoleniowa klątwa, która doprowadza je do szaleństwa. Zapoczątkowała ją prapraprababka Alyssy- Alicja, będąc w Krainie Czarów. Aby ją zdjąć i uratować mamę przebywającą w zakładzie psychiatrycznym dziewczyna musi wskoczyć do króliczej nory i naprawić szkody wyrządzone przez Alicję w Krainie Czarów 75 lat temu… Ostatecznie to zadanie okazuje się nie tak proste jak się początkowo wydawało, a sama Kraina Czarów jest miejscem o wiele mroczniejszym niż ta z powieści Lewisa Carrolla.

‘’Alyssa i czary’’ jest to fantastyka w najczystszym wydaniu. Bardzo podobało mi się nawiązanie autorki do powieści Lewisa Carrolla ‘’Alicja w Krainie czarów’’, której ekranizację uwielbiałam w dzieciństwie.
Początkowo akcja rozwija się w dość mozolnym tempie, poznajemy Alysse - jej niezwykłe umiejętności, problemy w kontaktach z rówieśnikami oraz trudną sytuację związaną z chorobą matki.
Fabuła nabiera rozpędu dopiero w nieco dalszej części książki, gdy Alyssa postanawia zawalczyć o zdjęcie klątwy, tym samym ratując siebie przed szaleństwem, które dopadło jej matkę .
Poza naszą barwną główną bohaterką mamy tu jeszcze jedną główną postać, którą jest Jeb. Jeb jest sąsiadem Alyssy oraz jej wieloletnim przyjacielem, chodź uczucie którym go darzy zaczyna coraz bardziej odbiegać od przyjacielskiego. Tego jaki będzie miał udział w przebiegu zdarzeń nie mogę zdradzić ;)

Sama Kraina Czarów oraz jej mieszkańcy są naprawdę bogato opisani przez autorkę, z naciskiem na każdy detal i szczegół. Nietypowe zadania, które czekają tu na główną bohaterkę chwilami wydają się bardzo absurdalne. Ogromnie ciekawy jest wątek związany z postacią Morpheusa, którego intencje co do Alyssy są nadzwyczaj zagadkowe.

Ogólnie uważam, że książka zaspokoi wszystkie oczekiwania fanów fantastyki, chodź chwilami polecam uzbroić się w cierpliwość, gdyż niektóre zbędne jak dla mnie opisy bywają bardzo nużące. Co do zakończenia, było zaskakujące, wyjaśniło wiele kwestii, ale pozostawiło także wiele pytań, dlatego czekam na kolejną część ;)

pokaż więcej

 
2018-08-03 13:57:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam

Magda i Alek - para, której znajomość rozpoczyna się w dość nietypowych okolicznościach, jakimi jest spotkanie na sali sądowej. Wszystko to spowodowane jest pozwaniem Alka przez Magdę, o bezprawne wykorzystanie przez niego wizerunku jej córki Poli, której portret zobaczyła w lokalnej gazecie. W celu uniknięcia wyroku malarz składa Magdzie dość nietypową propozycję – zanim podejmie decyzję o... Magda i Alek - para, której znajomość rozpoczyna się w dość nietypowych okolicznościach, jakimi jest spotkanie na sali sądowej. Wszystko to spowodowane jest pozwaniem Alka przez Magdę, o bezprawne wykorzystanie przez niego wizerunku jej córki Poli, której portret zobaczyła w lokalnej gazecie. W celu uniknięcia wyroku malarz składa Magdzie dość nietypową propozycję – zanim podejmie decyzję o oskarżeniu go ma spędzić z nim siedem dni. Po upływie tego czasu ponownie spotkają się na Sali sądowej, a wtedy Magda podejmie ostateczną decyzję.

Czy Alek będzie w stanie przekonać ją o swej niewinności w ciągu tygodnia ?

Ona i on to dwa różne światy, chodź oboje pomimo młodego wieku wiele już w życiu przeszli.
Alek jest ulicznym malarzem, wiedzie beztroskie życie i zarabia malując portrety turystów na tle panoramy Torunia.
Magda jest młodą matką, urodziła córeczkę w wieku 16 lat, ma za sobą nieudane małżeństwo zakończone rozwodem. Mieszka z rodzicami, którzy w dużej mierze chcą kontrolować jej życiowe wybory.
Jak upłynie ich wspólny tydzień pomimo wielu dzielących ich przeciwieństw oraz jaką decyzję podejmie Magda?

‘’Paleta marzeń’’ jest wspaniałą książką, która pokazuje, że nie należy oceniać ludzi zanim się ich nie pozna. Każdy z nas ma swoje tajemnice, tak samo jest z naszymi głównymi bohaterami . Początkowo spodziewałam się, że ‘’Paleta marzeń’’ jest lekką obyczajówką pozwalającą miło spędzić czas. W pewnym stopniu tak jest , lecz dodatkowo książka porusza w sobie wiele trudnych tematów. Bohaterowie wykreowani przez autorkę są naprawdę barwnymi postaciami , narracja prowadzona jest z perspektywy obojga, co pozwala nam doskonale poznać ich wzajemny stosunek do siebie. Ich początkowa relacja dalece odbiega od przyjaznej, chodź z czasem stopniowo się to zmienia. Wspólne poznawanie siebie nawzajem, nie tylko z tej dobrej perspektywy sprawia że książka nie zalicza się do typowego romansu.
Nigdy nie byłam w Toruniu , lecz sposób w jaki autorka opisuje uroki miasta znacząco zachęca do odwiedzenia go.
Jak dla mnie książka jest jak najbardziej na plus, jestem bardzo ciekawa czy pojawi się kolejna część, gdyż zakończenie w pewnym stopniu to inicjuje.

pokaż więcej

 
2018-07-31 12:31:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam

Vivian jest kobietą, która nie mogłaby sobie wyobrazić lepszego życia od tego , które prowadzi dotychczas. Spełniona zawodowo, matka czwórki wspaniałych dzieci oraz żona kochającego i troskliwego męża. Mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie zburzyć tej idylli… do czasu aż pewnego dnia Vivian odkrywa coś, co wywraca jej dotąd harmonijne życie do góry nogami. Pracująca w CIA kobieta... Vivian jest kobietą, która nie mogłaby sobie wyobrazić lepszego życia od tego , które prowadzi dotychczas. Spełniona zawodowo, matka czwórki wspaniałych dzieci oraz żona kochającego i troskliwego męża. Mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie zburzyć tej idylli… do czasu aż pewnego dnia Vivian odkrywa coś, co wywraca jej dotąd harmonijne życie do góry nogami. Pracująca w CIA kobieta odkrywa na komputerze jednego z rosyjskich łączników, coś, co pociąga za sobą lawinę wydarzeń i problemów nader trudnych do rozwiązania.

Co takiego odkryła Viv i co z tym wszystkim wspólnego ma jej mąż- Matt?

Jakie konsekwencje ciągnie za sobą zawartość komputera Jurija Jakowa ?

Czy w wyniku odkrycia Vivian jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo?

‘’Nie możesz zmienić przeszłości, ale przeszłość zawsze powraca, żeby zmienić Ciebie. Zarówno twoją teraźniejszość jak i przyszłość’’
Jonathan Carroll

‘’Muszę to wiedzieć’’ jest thrillerem w klimacie szpiegowskim. Agentka CIA walcząca z rozpracowaniem rosyjskich szpiegów na terenie USA za pomocą stworzonego przez siebie algorytmu, okrywa coś, co w nieunikniony sposób dotyczy także jej samej. Czytając tę książkę bezustannie czujemy dreszczyk emocji a im bliżej końca tym bardziej emocje sięgają zenitu. Naszą główną bohaterkę czekają naprawdę trudne życiowe wybory, a początkowo każda możliwa decyzja ma katastrofalne następstwa.

Narracja odbywa się z perspektywy Vivian , co pozwala nam dokładnie przyjrzeć się jej wewnętrznej walce , rozdarciu między dobrem swojej rodziny a lojalnością wobec kraju. Książkę czyta się w naprawdę błyskawicznym tempie, gdyż wciąż nawarstwiające się zagadki i tajemnice wciągają czytelnika bez reszty. Przyznaję, że podczas niektórych sytuacji stresowałam się razem z bohaterką ;) Nie można tutaj pominąć postaci którą jest Matt, wzorowy ojciec i mąż, zachowujący się mistrzowsko w niebezpiecznych sytuacjach, potrafiący myśleć logicznie i trzeźwo w trudnych momentach.
Zasadniczo oceniam książkę bardzo pozytywnie, zawierała wszystkie te cechy które powinien zawierać dobry thriller z motywem szpiegowskim. Jak na debiut to książka jest na bardzo wysokim poziomie. Prawdopodobnie ma zostać zekranizowana, chętnie obejrzę film na jej podstawie!

pokaż więcej

 
2018-07-23 15:05:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam, Ulubione

W gruncie rzeczy twórczość Guillaume Musso nie jest mi obca, czytałam już kilka jego dzieł i przyznaję, że każda z książek mniej lub bardziej przypadła mi do gustu. Skutkiem tego, gdy sięgnęłam po ‘’Apartament w Paryżu’’ w głębi duszy już wiedziałam, że się nie zawiodę…

Nasi główni bohaterzy to Madeline-była policjantka po przejściach oraz Gaspard-dramatopisarz. Przez przypadek okazuje się,...
W gruncie rzeczy twórczość Guillaume Musso nie jest mi obca, czytałam już kilka jego dzieł i przyznaję, że każda z książek mniej lub bardziej przypadła mi do gustu. Skutkiem tego, gdy sięgnęłam po ‘’Apartament w Paryżu’’ w głębi duszy już wiedziałam, że się nie zawiodę…

Nasi główni bohaterzy to Madeline-była policjantka po przejściach oraz Gaspard-dramatopisarz. Przez przypadek okazuje się, że w wyniku nieporozumienia z biurem nieruchomości jednocześnie lądują w tym samym domu. Jednakże,nie jest to byle jaki dom, lecz posiadłość niedawno zmarłego Seana Lorenza, wspaniałego malarza, którego dzieła cieszyły się ogromną sławą na całym świecie. Jako że dwójka lokatorów przybyła do Paryża w poszukiwaniu samotności wspólne dzielenie apartamentu nie wchodzi w rachubę .
Podczas próby wyjaśnienia zaistniałej sytuacji niespodziewanie dowiadują się wielu intrygujących historii o Lorenzie, a jedną z nich jest tajemnicze zniknięcie jego trzech ostatnich dzieł. Chęć rozwiązania tej zagadki sprawia, że pomimo początkowej wzajemnej niechęci do siebie , łączą siły i wszczynają swoje małe śledztwo.

Okazuje się, że malarz skrywał za życia więcej sekretów, niż się pierwotnie wydaje. Na ich trop wpadają Madeline oraz Gaspard, tymczasem wciąż mnożące się pytania sprawiają, że czeka ich ciężki orzech do zgryzienia…

Podsumowując , nie ukrywam , że po raz kolejny Pan Musso mnie nie rozczarował. Akcja książki rozwija się w miarowym tempie – typowym dla autora, by w ostatnich rozdziałach nabrać takiego tempa , że nie sposób się oderwać. Bohaterowie są nietuzinkowi , oboje z bagażami doświadczeń, o całkiem odmiennych temperamentach w rezultacie tworzą zgraną parę, którą łączy wspólna chęć rozwiązania łamigłówki związanej z Lorenzem. Narracja odbywa się z perspektywy Madeline a także Gasparda co działa wyłącznie dodatnio na tle powieści.
Osobiście zostałam oczarowana towarzyszącemu książce świecie malarstwa i sztuki. Tematy poruszane w książce dotyczące problemów psychicznych, nałogów oraz trudnej przeszłości nadają fabule jeszcze efektowniejszego charakteru. Czyta się ekspresowo, a zakończenie jest naprawdę szokujące . Bardzo polecam ,premiera książki ‘’Apartament w Paryżu’’ już 1 sierpnia.

pokaż więcej

 
2018-07-20 14:47:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam

‘’Singielka w Londynie’’ jest książką opisującą losy Ewy, która postanawia rzucić swoje dotychczasowe życie i zacząć wszystko od nowa w wielkim mieście jakim jest Londyn. Zamieszkuje ze swoją przyjaciółką z czasów studiów – Zosią, która stara się ją wdrożyć w życie w innym kraju. Tak się składa, że Ewa jest osobą, która wpada w kłopoty nadzwyczaj często i zaklimatyzowanie się w nowym miejscu... ‘’Singielka w Londynie’’ jest książką opisującą losy Ewy, która postanawia rzucić swoje dotychczasowe życie i zacząć wszystko od nowa w wielkim mieście jakim jest Londyn. Zamieszkuje ze swoją przyjaciółką z czasów studiów – Zosią, która stara się ją wdrożyć w życie w innym kraju. Tak się składa, że Ewa jest osobą, która wpada w kłopoty nadzwyczaj często i zaklimatyzowanie się w nowym miejscu przychodzi jej nieco opornie. Niezręczne i kłopotliwe sytuacje przytrafiają się jej niemal codziennie, chociaż próby z nich wybrnięcia bywają naprawdę zabawne.
Jak potoczą się losy Ewy w Londynie , czy uda jej się zacząć z czystą kartą oraz spełnić marzenia o wielkiej miłości dowiecie się oczywiście po przeczytaniu książki :)
Zasadniczo jest to lekka pozycja, idealnie kwalifikująca się na wakacyjną lekturę. Czyta się błyskawicznie jednocześnie miło spędzając wolny czas. Ewa jest postacią wzbudzającą sympatię czytelnika, chodź w niektórych sytuacjach potrafiła być naprawdę irytująca. W książce znajdziemy wiele naprawdę zabawnych wpadek głównej bohaterki, lecz także wiele jej rozterek oraz codziennych problemów .

Optymistka, marzycielka i niepoprawna romantyczka – te cechy właściwie idealnie charakteryzują Ewę.

Brakowało mi w książce podziału na poszczególne rozdziały gdyż treść jest ciągła, ale to tylko mały szczegół. Na dobrą sprawę mam nadzieję, że po takim zakończeniu pojawi się kolejna część, ciekawią mnie dalsze perypetie z życia Ewy.

pokaż więcej

 
2018-07-17 09:30:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Czy stosujecie w swojej kuchni, apteczne, kosmetyczce wszelkiego rodzaju zioła? Ja osobiście nie wyobrażam sobie dnia bez filiżanki mięty bądź pokrzywy. Ostatnio w moje ręce trafiła książka "Siła ziół", która zawiera dosłownie wszystko, co powinniśmy wiedzieć o ziołach.

"Rośliny od zawsze pomagały w leczeniu zarówno ciała, jak i ducha, ale zdaje się, że na jakiś czas o tym zapomnieliśmy....
Czy stosujecie w swojej kuchni, apteczne, kosmetyczce wszelkiego rodzaju zioła? Ja osobiście nie wyobrażam sobie dnia bez filiżanki mięty bądź pokrzywy. Ostatnio w moje ręce trafiła książka "Siła ziół", która zawiera dosłownie wszystko, co powinniśmy wiedzieć o ziołach.

"Rośliny od zawsze pomagały w leczeniu zarówno ciała, jak i ducha, ale zdaje się, że na jakiś czas o tym zapomnieliśmy. Dziś wracają do łask" 🌱

W książce znajdziemy cały szereg przepisów na preparaty ziołowe przydatne przy popularnych dolegliwościach, między innymi przy przeziębieniach, grypie, problemach żołądkowych, bólach mięśni czy osłabionej odporności. Ponadto w książce znajdują się instrukcje jak zrobić kuracje ziołowe dla urody-maseczki, odżywki, peelingi 🌷. W trzeciej części "Siły ziół" autorka omawia wielozadaniowość popularnych ziół-między innymi lawendy,bazylii,tymianku czy rumianku, opisuje ich historie od zarania dziejów, a temu wszystkiemu towarzyszą przepiękne zdjęcia, które całkowicie mnie zauroczyły. Muszę przyznać, że cała książka jest licznie zaopatrzona w piękne fotografie. Ja jestem nią zachwycona i z przyjemnością poznaję tajniki ziołolecznictwa i dobrodziejstwa ziół :)

pokaż więcej

 
2018-07-14 11:48:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018'

‘’Córki’’ jest to opowieść o wielopokoleniowej rodzinie, opowiedziana wyłącznie z perspektywy kobiet.
Lulu jest sławną sopranistką, ma wyjątkowy głos którym zachwyca słuchaczy na całym świecie. Kilka tygodni temu na świat przyszła jej córeczka, Kara. Jednocześnie tego samego dnia umiera ukochana babcia kobiety, Ada. Zajmowanie się dzieckiem nie przychodzi Lulu z łatwością, co więcej od czasu...
‘’Córki’’ jest to opowieść o wielopokoleniowej rodzinie, opowiedziana wyłącznie z perspektywy kobiet.
Lulu jest sławną sopranistką, ma wyjątkowy głos którym zachwyca słuchaczy na całym świecie. Kilka tygodni temu na świat przyszła jej córeczka, Kara. Jednocześnie tego samego dnia umiera ukochana babcia kobiety, Ada. Zajmowanie się dzieckiem nie przychodzi Lulu z łatwością, co więcej od czasu porodu nie zaśpiewała nawet jednej piosenki, czując wewnętrzną barierę . Według rodzinnej tradycji każda nowonarodzona córka zabiera coś swojej matce, przejmując jej talent.
Rodzina Lulu ma swoje korzenie w Polsce, a dokładniej w Poznaniu, skąd pochodzi jej prababka. Z prababką Gretą wiąże się wiele mistycznych opowieści, między innymi taka , że aby urodzić wymarzoną córkę zawarła pakt z samym diabłem.
Na dobrą sprawę cała książką są to opowieści i wspomnienia głównej bohaterki dotyczące historii kobiet w jej rodzinie. Jest tu wiele wspomnień z dzieciństwa Lulu, dorastającej w Chicago. Brak zainteresowania ze strony matki- Sary, która była wówczas piosenkarką jazzową i opieka kochającej babci Ady, która uczyła Lulu śpiewu to jeden z głównych motywów.
Ogółem książka nie należy do tych lekkich , w wielu historiach można się pogubić. Chwilami odnosiłam wrażenie , że treść książki w ogóle nie pokrywa się z opisem zamieszczonym na odwrocie. Zakończenie również nie wnosi niczego nowego, absolutnie nie jest zaskakujące. Warto przeczytać dla samego poznania trudnych relacji łączących matkę z córką , których wspólną pasją jest muzyka. Mamy tu także wiele opowiastek głównej bohaterki związanej z jej karierą muzyczną , radości jaką daje jej muzyka, trudnych początkach i licznych koncertach. Mnie osobiście książka nie zachwyciła, po ciekawym opisie liczyłam na coś więcej i lekko się rozczarowałam. Swoją drogą okładka jest naprawdę piękna, estetyczna, przyciąga wzrok i kusi do zapoznania się z treścią, która niestety nie trafiła w mój czytelniczy gust :)

pokaż więcej

 
2018-07-12 13:16:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018'

Tesa jest kobietą, dla której jej nadwaga to największy kompleks, sprowadza się to do jej niskiej samooceny oraz problemów w kontaktach międzyludzkich. Mieszkanie jest jej azylem, którego najchętniej by nie opuszczała. Pewnego dnia Tesa otrzymuje sms-a informującego o czekającej w paczkomacie paczce, chodź jest pewna, że nie oczekuje żadnej przesyłki . Pomimo szczerej niechęci związanej z... Tesa jest kobietą, dla której jej nadwaga to największy kompleks, sprowadza się to do jej niskiej samooceny oraz problemów w kontaktach międzyludzkich. Mieszkanie jest jej azylem, którego najchętniej by nie opuszczała. Pewnego dnia Tesa otrzymuje sms-a informującego o czekającej w paczkomacie paczce, chodź jest pewna, że nie oczekuje żadnej przesyłki . Pomimo szczerej niechęci związanej z koniecznością opuszczenia mieszkania, Tesa kierowana czystą ciekawością postanawia ją odebrać . Okazuje się, że otwarcie paczki równa się otwarciu Puszki Pandory. Jej zawartość to ametystowa czaszka oraz kartka z wypisanym jej imieniem oraz hashtagiem apsyda, a nadawcą jest osoba anonimowa.
Nie tracąc czasu kobieta wyszukuje danego hashtagu na portalach społecznościowych, lecz to co odkrywa początkowo niczego jej nie tłumaczy. Dopiero po pewnym czasie okazuje się, że #aspyda pojawia się na kontach osób od lat uznanych za zaginione...
W rozwiązaniu tej zagadki i podróży w przeszłość Tesie pomaga Krystian Strachowski, z którym kiedyś łączyła ją dość nietypowa relacja.

Co jest wspólnym mianownikiem łączącym te wszystkie zaginięcia ?
Czy Tesa w jakikolwiek sposób była powiązana z tymi osobami ?

Ogólnie rzecz biorąc, pomimo wielu kontrowersyjnych opinii na temat książki, które już zdążyły się pojawić, mnie osobiście ‘’Hashtag’’ bardzo się podobał. ‘’Hashtag’’ jest książką z gatunku thrilleru psychologicznego, wnikającą w najciemniejsze zakamarki ludzkiego umysłu. Autor pozwala nam zdefiniować wszystkie zaburzenia psychiczne przenikające naszą główną bohaterkę. W książce w znakomity sposób przedstawiona jest siła manipulacji innym człowiekiem oraz wszystkie tego konsekwencje . Tajemnice z przeszłości w dużej mierze wpływające na rozwiązanie zagadki . Przyznaję , że chwilami czułam się zmieszana , gdyż narracja jest prowadzona z perspektywy dwóch osób, jednak wszystko odnajduje swoje wyjaśnienie w końcowych stronach powieści. Fabuła początkowo rozwija się w adekwatnym do tego gatunku tempie, w dalszej kolejności nieco spada i w tym rytmie toczy się do samego końca. Poruszenie tematu dotyczącego rangi portali społecznościowych w codziennym życiu jak najbardziej na czasie.
Naprawdę polecam!

pokaż więcej

 
2018-07-06 19:25:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam, Ulubione
Cykl: Czarne Światła (tom 1)

Przyznam szczerze , że dotychczas nie miałam styczności z książkami z gatunku cyberpunk , gdyż byłam przekonana ,że nie trafią one w mój gust. W przypadku książki ‘’Łzy Mai’’ było tak, że do przeczytania bardzo zachęcił mnie opis fabuły oraz wiele pochlebnych opinii na jej temat. I jakie było moje zaskoczenie , gdy okazało się, że książka w pełni spełniła moje czytelnicze oczekiwania!

Jest...
Przyznam szczerze , że dotychczas nie miałam styczności z książkami z gatunku cyberpunk , gdyż byłam przekonana ,że nie trafią one w mój gust. W przypadku książki ‘’Łzy Mai’’ było tak, że do przeczytania bardzo zachęcił mnie opis fabuły oraz wiele pochlebnych opinii na jej temat. I jakie było moje zaskoczenie , gdy okazało się, że książka w pełni spełniła moje czytelnicze oczekiwania!

Jest rok 2037, Jared Quinn wraca do służby w policji po trzech długich latach spędzonych w szpitalu oraz pobycie w indukowanej komie regeneracyjnej. Znalazł się tam wskutek obrażeń których doznał podczas zamachu na główną siedzibę Beyond Industries. Bunt spowodowany był głównie poprzez chęć zdobycia przez ludzi Reinforsyny. Był to środek powodujący wzrost aktywności mózgu, poprawę pamięci, ulepszenie zmysłów oraz wielu innych czynników tworzących z nich geniuszy. Dla tych których nie było stać na drogie implanty i wszczepy lek był idealnym rozwiązaniem. Do rebelii dołączają także androidy, gdyż ten sam środek sprawia, że zaczyna się w nich tlić potencjał człowieczeństwa, roboty zaczynają mieć własną wolę oraz odczuwać emocje. Wkrótce bunt zostaje ujarzmiony, a w mieście powstaje mur poza którego granice zostają wysłani wszyscy schwytani uczestnicy rebelii. Jednym z nich jest Maya, replikantka, która była wspólniczką Quinna, zanim go zdradziła na cześć Reinforsyny.
Od tego czasu Jared stara się w każdy możliwy sposób unikać towarzystwa androidów. System patrolujący miasto jest tak rozwinięty, że praca ludzi w policji jest niemalże zbędna. Do czasu, gdy w New Horizon dochodzi do morderstwa, którego elektroniczny system nie jest w stanie zidentyfikować. Do łask wracają tradycyjne metody śledztwa, jednak mimo entuzjazmu spowodowanego możliwością osobistego badania sprawy Jared odczuwa niepokój, spowodowany nawiedzającymi go koszmarami…

Czy uda się wytropić mordercę?

Wspaniała książka , przenosząca nas swoją drogą w nie tak odległą przyszłość, przepełnioną elektroniką, nowoczesną technologią , wszechobecnymi androidami . Początkowo bałam się, że ciężko będzie mi się ‘’wgryźć’’ w futurystyczny obraz świata, jednak bardzo szybko wczułam się w ten klimat. Autorka w bardzo zręczny sposób przedstawia nam wizję skomputeryzowanej przyszłości . Mnie fabuła wciągnęła od pierwszych stron , akcja zaczyna się bardzo dynamicznie. Początkowa dezorientacja dość szybko znajduje wyjaśnienie w kolejnych rozdziałach. Klimat w jakim utrzymuje się książka jest naprawdę niezwykły. Po przeczytaniu „Łzy Mai’’ mogę śmiało powiedzieć, że od teraz będę znacznie częściej sięgać po książki tego gatunku, a jeśli Wy nadal się wahacie czy to coś dla was , proponuje to sprawdzić czytając tę pozycję :)

pokaż więcej

 
2018-07-05 20:59:14
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Czerwona Królowa (tom 1)
 
2018-07-03 14:05:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam

Roser i Elvira są przyjaciółkami na dobre i złe . Znają się od lat , rozumieją bez słów , wspierają w trudnych chwilach. Mimo że nie są spokrewnione, czują się jak rodzone siostry, jako że łącząca je więź jest bardzo silna . Gdy kobiety równocześnie są w ciąży, planują że jeśli urodzi się chłopiec i dziewczynka , zrobią wszystko by w przyszłości połączyła ich wielka miłość.

Jest rok 1961 gdy...
Roser i Elvira są przyjaciółkami na dobre i złe . Znają się od lat , rozumieją bez słów , wspierają w trudnych chwilach. Mimo że nie są spokrewnione, czują się jak rodzone siostry, jako że łącząca je więź jest bardzo silna . Gdy kobiety równocześnie są w ciąży, planują że jeśli urodzi się chłopiec i dziewczynka , zrobią wszystko by w przyszłości połączyła ich wielka miłość.

Jest rok 1961 gdy na świat przychodzą dzieci przyjaciółek .Syn Elviry rodzi się wraz z początkiem czerwca , zaś córka Roser – Julia w dniu w którym przypada noc świętojańska . Od tego wydarzenia Balartowie i Reigowie każdą noc świętojańską spędzają razem . Wszystko ulega zmianie, gdy w osiemnaste urodziny Julii dochodzi do tragedii i matki obojga nastolatków giną w wypadku samochodowym . Od tego czasu losy nastolatków się rozdzielają i toczą własnym rytmem .

W późniejszych latach już jako dorośli spotykają się i kontynuują tradycje ich matek – wspólnie ze swoimi rodzinami spędzają noce świętojańskie, a każda z nich upływa w tym samym rytmie jak za życia ich matek – pod znakiem magnolii, kolorowej zastawy i toastów za lato, które się zaczyna .

Czy wola Elviry i Roser się spełni by ich dzieci połączyło uczucie ? By się tego dowiedzieć , trzeba przeczytać książkę , a osobiście uważam ,że naprawdę warto poznać tę historię . Z początku myślałam , że mam do czynienia z lekką lekturą umilającą wakacyjne wieczory . Niemniej jednak książka opowiada o stracie , o próbach poradzenia sobie z brakiem bliskich osób , o niespodziewanych w życiu sytuacjach oraz codziennych problemach, z którymi sami borykamy się każdego dnia . Pomimo porażek i życiowych niepowodzeń zawsze istnieje nadzieja na lepsze jutro i możliwość zmian . Autorka starannie opisuje zmiany jakie zachodzą w bohaterach w wyniku życiowych tragedii. Stałym punktem wielopokoleniowej przyjaźni jest noc świętojańska , która z biegiem lat przebiega w podobnym rytmie , pomimo zmieniających się losów bohaterów .

Przyznaję , że momentami niektóre historie wydają się nieprawdopodobne i stworzone na siłę przez Panią Soler . Bądź co bądź polecam zaznajomić się z lekturą , mi bardzo przypadła do gustu.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
257 23 952
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (136)

Ulubieni autorzy (22)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd