_kingu_reads  
Mój, BOOKSTAGRAM, :, https://www.instagram.com/_kingu_reads
24 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 5 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-18 20:54:54
Ma nowego znajomego: Czytaczka
 
2018-12-18 19:01:04
Ma nowego znajomego: zaczytana_opisana
 
2018-12-17 16:42:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam, Ulubione

Dojeżdżająca do pracy komunikacją miejską Olga pewnego dnia zauważa w tramwaju pewną niezwykłą osobę. Osoba ta charakteryzuje się nietypowym wyglądem, gdyż w mniemaniu kobiety nie wygląda ani jak mężczyzna, ani jak dziecko, lecz coś pomiędzy. Jego obraz zostaje w pamięci Olgi na dłużej. Przewrotny los sprawia, że spotyka go jakiś czas później , z tą różnicą, że towarzysząca mu ostatnim razem... Dojeżdżająca do pracy komunikacją miejską Olga pewnego dnia zauważa w tramwaju pewną niezwykłą osobę. Osoba ta charakteryzuje się nietypowym wyglądem, gdyż w mniemaniu kobiety nie wygląda ani jak mężczyzna, ani jak dziecko, lecz coś pomiędzy. Jego obraz zostaje w pamięci Olgi na dłużej. Przewrotny los sprawia, że spotyka go jakiś czas później , z tą różnicą, że towarzysząca mu ostatnim razem kobieta leży teraz beż życia na chodniku. Pod wpływem impulsu Olga spontanicznie zabiera intrygującego ją mężczyznę do swojego mieszkania. Niedługo po tym uświadamia sobie, że ta decyzja nie do końca była najlepszym pomysłem…
Twórczość Pana Małeckiego jest już mi znana, i nie ukrywam, że jes to to jeden z moich ulubionych autorów. Z tego powodu, gdy tylko dowiedziałam się o premierze książki ‘’Nikt nie idzie’’ nie mogłam się doczekać, aż po nią sięgnę. I tak jak w przypadku poprzednich pozycji autora i tym razem także się nie zawiodłam. Styl Pana Małeckiego nadal pozostaje niepowtarzalny, a wykreowani przez niego bohaterzy nietuzinkowi.
Nasza Głowna bohaterka – Olga, jest postacią bardzo nieszablonową. W książce poznajemy czasy jej dzieciństwa, dorastania, studiów , pierwszej pracy, a temu wszystkiemu towarzyszy wciąż przewijający się w jej życiu Igor. O samym Igorze także dowiadujemy się wiele, otóż poszczególne rozdziały przedstawione są z jego perspektywy. Bardzo istotną postacią w całej powieści jest Klemens, mężczyzna ujrzany przez Olgę w tramwaju. O jego przeszłości i chorobie dowiadujemy się z narracji jego matki- Marzeny.
Pomimo tego ,że akcja książki toczy się spokojnym, jednostajnym rytmem, nie sposób się od niej oderwać. Tragedie życiowe przedstawione w książce, takie jak nieszczęśliwa miłość, nieuleczalna choroba dziecka, śmierć w tragicznych okolicznościach, zaginięcie bliskiej osoby, skłaniają czytelnika do refleksji. Nie mogłabym tu nie wspomnieć o samej okładce książki, która prezentuje się wspaniale i niewątpliwie przyciąga wzrok. Z czystym sumieniem polecam każdemu przeczytanie ‘’Nikt nie idzie’’ a także zapoznanie się z pozostałymi dziełami autora.

pokaż więcej

 
2018-12-12 12:44:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam, Ulubione

Kraków- to właśnie w tym mieście toczy się akcja powieści ‘’Okruchy dobra’’. Jest 23 grudnia, a każdy z naszych głównych bohaterów ma na głowie jakieś zmartwienie – brak gotówki, samotność, złe relacje z członkami rodziny, choroba. Gdy nadchodzi jednak dzień wigilii, to co złe przynajmniej chwilowo odchodzi w zapomnienie, co więcej dla niektórych pojawia się nadzieja na lepsze jutro. Jakie... Kraków- to właśnie w tym mieście toczy się akcja powieści ‘’Okruchy dobra’’. Jest 23 grudnia, a każdy z naszych głównych bohaterów ma na głowie jakieś zmartwienie – brak gotówki, samotność, złe relacje z członkami rodziny, choroba. Gdy nadchodzi jednak dzień wigilii, to co złe przynajmniej chwilowo odchodzi w zapomnienie, co więcej dla niektórych pojawia się nadzieja na lepsze jutro. Jakie cuda wydarzą się w jednej z Krakowskich kamienic i jak wpłyną na losy bohaterów?
Książka ‘’Okruchy dobra’’ to wspaniała i pokrzepiająca opowieść siedmiorga osób, których losy dość niespodziewanie przeplatają się ze sobą. Każda z tych osób nosi na swoich barkach bagaż doświadczeń, które zmieniły ich życie. Historie tych ludzi opisane w książce są prawdziwe i poruszające. Problemy, którym muszą stawić czoła to nie lada wyzwanie, są to bowiem sytuacje, w których może się znaleźć każdy z nas. Autorki poruszają w powieści wiele trudnych tematów, co zdecydowanie odróżnia ‘’Okruchy dobra’’ od książek o tematyce typowo świątecznej. Historie tu opisane nie są przesłodzone i przesadzone, opisują życie takim jakie jest. Na całe szczęście dzień wigilii jest tu znaczący i daje bohaterom szanse na zmiany i lepszą przyszłość . Spontaniczne i nieprzewidziane działania mieszkańców Krakowa sprawiają, że wigilijny wieczór staje się niezwykły i magiczny. Niewątpliwym atutem jest tu malownicza sceneria zaśnieżonego i przyozdobionego świątecznie Krakowa.
Książka ‘’Okruchy dobra’’ zdecydowanie składnia czytelnika do głębszych refleksji. Warto pamiętać o tym , że są wśród nas ludzie, którzy potrzebują pomocy. Podnoszące na duchu zakończenie sprawia, że jest to pozycja wprost idealna do przeczytania w okresie przedświątecznym.

pokaż więcej

 
2018-12-12 12:20:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam
Autor:
 
2018-12-04 12:09:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam, Ulubione
Cykl: Malownicze (tom 5)

Ada jest osobą, której życie, a szczególnie dzieciństwo, nie było do końca udane. Od czasu śmierci ojca grudzień oraz cała świąteczna otoczka sprawiają, że złe wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą. Rok w rok Adrianna tęskni za tym, co utraciła i co już nigdy nie wróci – za dzieciństwem u boku ojca, za ubieraniem choinki, za udanymi świętami. Pewnego grudniowego wieczoru Ada spontanicznie... Ada jest osobą, której życie, a szczególnie dzieciństwo, nie było do końca udane. Od czasu śmierci ojca grudzień oraz cała świąteczna otoczka sprawiają, że złe wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą. Rok w rok Adrianna tęskni za tym, co utraciła i co już nigdy nie wróci – za dzieciństwem u boku ojca, za ubieraniem choinki, za udanymi świętami. Pewnego grudniowego wieczoru Ada spontanicznie zabiera kocyk, wino, kubeczki i wyrusza do parku, chcąc pobyć sam na sam z własnymi myślami. Tak się złożyło, że wydarzenie to dzięki pewnej osobie zaowocowało impulsywną decyzją o spędzeniu ostatniego miesiąca roku z dala od rodzinnego miasta a także natarczywych wspomnień. Tym sposobem Adrianna trafia do uroczej miejscowości – Malownicze, gdzie zatrzymuje się w domu swojej znajomej z czasów studiów, Madeleine. Czy Adrianna znajdzie w małej mieścinie upragniony spokój i samotność, a może magia Świąt sprawi, że w jej życiu zaczną dziać się cuda?
‘’Pejzaż z Aniołem’’ to w moim mniemaniu doskonała w każdym calu opowieść świąteczna. Zawiera w sobie wszystko to, o czym chcemy czytać w czasie zbliżających się świąt – o odnajdywaniu upragnionego szczęścia, o dobrych i życzliwych ludziach, o zmianach na lepsze. Historia Adrianny wzruszyła mnie dogłębnie, czas dzieciństwa, które spędziła pod opieką egoistycznej matki wzbudziły we mnie wiele negatywnych emocji, tak samo jak sama postać Teresy. Na szczęście po tych złych i samotnych chwilach w końcu przychodzą te dobre. Książka ‘’Pejzaż z Aniołem’’ jest niesamowicie klimatyczna i nastrojowa. Pomimo problemów głównej bohaterki możemy odczuć udzielającą się atmosferę i magię świąt. Warto zwrócić uwagę na postaci Stefana, Mateusza oraz Leontyny, których historia także jest wyjątkowo poruszająca. Książkę czyta się w naprawdę dynamicznym tempie. Nie pozostaje nic innego jak zatopić się w jej klimacie i uprzyjemnić sobie okres przedświąteczny dobrą lekturą!

pokaż więcej

 
2018-11-30 13:56:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam, Ulubione
Autor:
Cykl: William Fawkes (tom 2)

Od czasu sprawy ‘’Szmacianej lalki’’ minęło już ponad 1,5 roku. Niestety, Lethaniel Masse – zabójca znany całemu światu przez ten czas doczekał się licznych naśladowców. Większość z nich to zwykli szaleńcy, szybko schwytani przez policję, jednak w Stanach Zjednoczonych dochodzi do morderstwa, które nie wygląda na dzieło amatora. Ofiara, która zawisła na moście Brooklińskim ma wycięte na piersi... Od czasu sprawy ‘’Szmacianej lalki’’ minęło już ponad 1,5 roku. Niestety, Lethaniel Masse – zabójca znany całemu światu przez ten czas doczekał się licznych naśladowców. Większość z nich to zwykli szaleńcy, szybko schwytani przez policję, jednak w Stanach Zjednoczonych dochodzi do morderstwa, które nie wygląda na dzieło amatora. Ofiara, która zawisła na moście Brooklińskim ma wycięte na piersi słowo ‘’Przynęta’’. Detektyw Emily Baxter dostaje za zadanie przyjrzeć się miejscu zbrodni z bliska. Wraz z agentką FBI Elliot Curtis oraz agentem CIA Damienem Rouche wyrusza do Nowego Yorku. Po krótkim czasie dochodzi do kolejnego morderstwa, tym razem na piersi ofiary widnieje słowo ‘’Marionetka’’. Detektywi szybko uświadamiają sobie, że zabójca nie poprzestanie na tych morderstwach, co więcej jego działania nie ograniczają się wyłącznie do Nowego Yorku lecz mają miejsce także w Londynie.
Drugi tom cyklu zatytułowanego ‘’William Fawkes’’ w głównej mierze opisuje losy detektyw Emily Baxter, której rola w poprzedniej części była drugoplanowa, chodź bardzo znacząca . Baxter to kobieta z ogromnym temperamentem, niewyparzonym językiem i zdecydowanie ograniczonym zaufaniem do innych. Jej postać jest niezwykle charyzmatyczna i prawdziwa. Śledztwo z którym przychodzi jej się zmierzyć wymaga od niej wiele odwagi i determinacji. Dodatkowym plusem powieści jest postać agenta Roucha, także ciekawie wykreowana przez autora.
W ‘’Przynęcie’’ akcja nie rozwija się w tak szybkim tempie jak w ‘’Szmacianej lalce’’, tutaj początek jest spokojny a akcja nabiera przyśpieszenia dopiero w dalszych rozdziałach. Jednak zwrotów akcji spotkamy tutaj naprawdę wiele. Jak już zaczyna się dziać to na całego! Według mnie, ta część cyklu jest nawet lepsza od poprzedniej, gdyż zagadka morderstw jest bardziej skomplikowana i złożona. Końcowe strony książki są niebywale emocjonujące. Styl autora pozostaje bez zmian, w fabule znajdziemy nieco humoru a treść napisana jest w przystępnym języku. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom cyklu, ostatnie strony książki sugerują, że może się wiele w nim wydarzyć.

pokaż więcej

 
2018-11-27 22:53:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam
Autor:

Miasteczko Castle Rock. Jeden z mieszkańców Scott Carey zmaga się z dość nietypową przypadłością, a mianowicie regularnie traci na wadze. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że pomimo ubywających kilogramów jego sylwetka wciąż prezentuje się bez najmniejszych zmian. Odpowiedzi na przyczyny tego stanu szuka u swego przyjaciela Boba Ellisa, emerytowanego lekarza. Niestety Bob... Miasteczko Castle Rock. Jeden z mieszkańców Scott Carey zmaga się z dość nietypową przypadłością, a mianowicie regularnie traci na wadze. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że pomimo ubywających kilogramów jego sylwetka wciąż prezentuje się bez najmniejszych zmian. Odpowiedzi na przyczyny tego stanu szuka u swego przyjaciela Boba Ellisa, emerytowanego lekarza. Niestety Bob do głębi zszokowany nie potrafi znaleźć żadnego logicznego wytłumaczenia na dolegliwości przyjaciela, więc namawia go do poddania się szczegółowym badaniom. Scott jednak nie przystaje na tę propozycję i postanawia żyć tak jakby nic się nie działo, co więcej jego podejście do życia ulega zmianie, dzięki czemu zauważa wiele więcej niż dotychczas.
Co się jednak stanie gdy jego waga spadnie do krytycznego stopnia?
Książka ‘’Uniesienie’’ to zdecydowanie powieść obyczajowa, nieco różniąca się od tych które dotąd zaoferował nam Stephen King. Pomimo problemów głównego bohatera znajdziemy w niej mnóstwo optymizmu i serdeczności . Autor porusza w książce wiele ważnych tematów, a jednym z nich jest tolerancja. Wątek relacji Scotta z jego sąsiadkami Deirdre i Missy, początkowo wrogi lecz z czasem ulegający zmianie. Nasz główny bohater pogodził się z tym co go spotkało i postanawia wykorzystać swój czas jak najlepiej , miedzy innymi ocieplając relację z innymi ludźmi. Istotnie znaczenie ma tu świetnie przedstawiony ‘’Bieg Indyka’’, coroczna tradycja miasteczka.
Forma książki jest krótka, nie znajdziemy tu zbędnych opisów, spotkamy za to wiele dialogów. Pomimo tych skromnych jak na Stephena Kinga 170 stron, historia ta ma niezwykle bogatą treść pełną uczących przesłań. Po przeczytaniu czuje lekki niedosyt, zdecydowanym tego powodem jest liczba stron.
‘’Uniesienie’’ to powieść niewątpliwie klimatyczna z nutką fantasy, którą jest właśnie tajemnicze tracenie na wadze. Długość w sam raz na przyjemne spędzenie wieczoru z lekturą . Serdecznie polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-23 14:16:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam, Ulubione
Autor:
Cykl: William Fawkes (tom 1)

Londyn. W jednym z mieszkań policja dokonuje przerażającego znaleziska- ciała przypominającego szmacianą lalkę, którego części ciała połączone są za pomocą szwów z grubej nici. Szybko okazuje się, że poszczególne elementy nie należą do jednej ofiary, lecz sześciu. Detektyw William Fawkes wraz ze swoim zespołem stara się odkryć tożsamość mordercy, jednocześnie fakt, że nie pozostawił on żadnych... Londyn. W jednym z mieszkań policja dokonuje przerażającego znaleziska- ciała przypominającego szmacianą lalkę, którego części ciała połączone są za pomocą szwów z grubej nici. Szybko okazuje się, że poszczególne elementy nie należą do jednej ofiary, lecz sześciu. Detektyw William Fawkes wraz ze swoim zespołem stara się odkryć tożsamość mordercy, jednocześnie fakt, że nie pozostawił on żadnych śladów znacznie utrudnia śledztwo. Tymczasem dziennikarka Andrea Hall odnajduje podrzuconą przez mordercę listę jego kolejnych ofiar wraz z datami ich egzekucji.
Czy powstrzymanie zabójcy dojdzie do skutku zanim uda mu się ‘’zrealizować’’ swoją okrutną listę?
Według mnie debiut Daniela Cole’a zdecydowanie należy do tych udanych. Książka intryguje już od pierwszych stron, tempo akcji z każdym rozdziałem wzrasta. Sprawa wielokrotnego zabójstwa jest niezwykle skomplikowana, plan opracowany przez zabójcę wydaje się być bezbłędny. Rozszyfrowanie jego motywów także nie należy do najprostszych. Niebywale zagadkowy jest wizerunek szmacianej lalki oraz jej symbolika.
Niewątpliwym atutem powieści są jej bohaterowie, charyzmatyczni i perfekcyjnie wykreowani. Pojawia się miedzy nimi wiele humorystycznych dialogów oraz sytuacji. Autor porusza w książce także wiele ciekawych tematów, takich jak trudne relacje międzyludzkie, sekty czy też konsekwencje zaburzeń psychicznych.
Daniel Cole za cel postawił sobie trzymanie czytelnika w niewiedzy do samego końca, z pozytywnym skutkiem, gdyż nie miałam pojęcia aż do ostatnich stron kto jest tajemniczym mordercą. Poszczególne sceny opisane w książce są nieco drastyczne i brutalne, sądząc po ‘’ludzkiej kukle’’ zabójca jest osobą bardzo bezwzględną .
Jeśli ktoś lubi schematyczne i bezbłędnie napisane thrillery to sądzę, że ‘’Szmaciana lalka’’ z pewnością przypadnie mu do gustu. Podsumowując, ja jako fanka wszelkich kryminałów jestem na tak. Zdecydowanie polecam zapoznać się z tą historią .

pokaż więcej

 
2018-11-16 16:33:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam, Ulubione

W dniu swoich dziesiątych urodzin Doris dostaje od ojca piękny czerwony notes na adresy. Od tamtego czasu liczba nazwisk w notesie regularnie się rozrasta. Dziś Doris ma już 96 lat, większość członków rodziny oraz jej przyjaciół odeszło już z tego świata. Ich nazwiska zapisane w notesie zostały przekreślone, a obok widnieje dopisek zmarł/zmarła . Jedyną żyjącą krewną jest Jenny, a ponieważ... W dniu swoich dziesiątych urodzin Doris dostaje od ojca piękny czerwony notes na adresy. Od tamtego czasu liczba nazwisk w notesie regularnie się rozrasta. Dziś Doris ma już 96 lat, większość członków rodziny oraz jej przyjaciół odeszło już z tego świata. Ich nazwiska zapisane w notesie zostały przekreślone, a obok widnieje dopisek zmarł/zmarła . Jedyną żyjącą krewną jest Jenny, a ponieważ mieszka ona w San Francisco, zaś Doris w Sztokholmie, kontaktują się za pomocą Skype’a. Przed śmiercią Doris pragnie przekazać swą historię ukochanej kuzynce, tworząc swego rodzaju pamiętnik. Zapisane w nim informacje opisują ludzi, których znała, miejsca, w których była oraz sytuacje, które zmieniły jej życie.
Historia Doris jest jedną z piękniejszych jakie miałam okazję czytać. Wzruszająca do tego stopnia, że łezka w oku zakręciła mi się niejednokrotnie.
Szwecja, Francja, Stany Zjednoczone – wszystkie te miejsca mają szczególne znaczenie na kartach historii kobiety. Czasy w których Doris przeżyła swe lata młodości zdecydowanie nie należały do najłatwiejszych. Jednym z największych czynników, które potwierdzają tę tezę jest II Wojna Światowa, bezwzględna dla wszystkich.
Uważam, że książka ‘’Czerwony notes’’ jest niewyobrażalnie emocjonująca. Historia w niej opisana naprawdę chwyta za serce. Autorka oferuje nam cały wachlarz emocji, raz tych dobrych a raz złych. W książce znajdziemy wiele dających do myślenia definicji miłości oraz przyjaźni. Pióro Lundberg jest lekkie, lekturę czyta się z ogromną przyjemnością.
Losy naszej głównej bohaterki przeplatają się niezwykle naprzemiennie co jest niewątpliwym atutem powieści. Mnie postać Doris bezgranicznie urzekła – jest dobra, życzliwa, dobroduszna, chodź bywały momenty, gdy zachowywała się bardzo egoistycznie.
Nie muszę dodawać, że z całego serca polecam zapoznać się z tą historią. Historią życia Doris.

pokaż więcej

 
2018-11-13 20:38:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018'
Autor:
Cykl: Królewska (tom 2)
 
2018-11-10 15:04:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018'
Cykl: Royal (tom 3)
 
2018-11-06 16:54:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam
Autor:
Cykl: Theo Cray (tom 1)

Fabuła ‘’Naturalisty’’ już od pierwszych stron rozpoczyna się niesłychanie dynamicznie. Naukowiec Theo Cray zostaje zatrzymany przez policję na parkingu tuż obok motelu w którym zajmuje pokój. Przyczyną zatrzymania jest podejrzenie profesora o zabójstwo Juniper Parson , niegdyś jednej z jego studentek . Tajemnica jej śmierci zostaje jednak szybko rozwiązana, okazuje się, że podczas badań... Fabuła ‘’Naturalisty’’ już od pierwszych stron rozpoczyna się niesłychanie dynamicznie. Naukowiec Theo Cray zostaje zatrzymany przez policję na parkingu tuż obok motelu w którym zajmuje pokój. Przyczyną zatrzymania jest podejrzenie profesora o zabójstwo Juniper Parson , niegdyś jednej z jego studentek . Tajemnica jej śmierci zostaje jednak szybko rozwiązana, okazuje się, że podczas badań naukowych przeprowadzanych w lesie Juniper została zaatakowana przez niedźwiedzia. Sprawa zostaje zamknięta, zwierzę podejrzane o atak odstrzelone, a profesor po wszystkich przesłuchaniach wypuszczony na wolność. Pewne anomalia nie dają natomiast Theo spokoju, z tej przyczyny postanawia nieco zagłębić się w szczegóły śledztwa na własną rękę.
‘’Jestem naukowcem. Przyglądam się. Analizuję. Wysuwam przypuszczenia. Sprawdzam je. ‘’
To, co udaje mu się okryć mrozi krew w żyłach, a także rozpoczyna poszukiwania przez Cray’a prawdziwego zabójcy.
Bardzo lubię czytać kryminały, jest to gatunek od którego głownie rozpoczęła się moja miłość do książek. ‘’Naturalistę’’ na tle innych kryminałów wyróżnia główna postać rozwiązująca zagadkę morderstwa, nie jest to policjant, detektyw czy śledczy, lecz naukowiec. Theo Cray jest bardzo charyzmatyczną osobą, wzbudza w czytelniku sympatię. Nietuzinkowy jest sposób myślenia oraz tok rozumowania profesora opierający się na punkcie widzenia typowym dla naukowca.
Książka jest klimatyczna i nastrojowa. Tempo akcji jest typowe dla kryminału, rozwija się stopniowo, chodź już od samego początku jest ciekawie . Do samego końca nie wiedziałam, kto jest prawdziwym zabójcą grasującym po lesie. Co do okładki – nadzwyczaj przypadła mi do gustu.
Las skrywa w sobie wiele tajemnic, których rozszyfrowanie będzie nadzwyczaj skomplikowane.
Zakończenie pozostawiło we mnie spory niedosyt, całe szczęście, że ma się pojawić kolejny tom przygód osobliwego profesora Theo Cray’a.

pokaż więcej

 
2018-11-04 12:02:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam, Ulubione

Na samym wstępie chciałabym zaznaczyć, że biografia Aleksandry Piłsudskiej jest jedną z lepszych biografii które dotąd miałam przyjemność przeczytać .
Postać Marszałka Józefa Piłsudskiego jest znana każdemu Polakowi, o tym w jaki sposób zapisał się na kartach historii wiedzą wszyscy. Jednak mało kto wie , jaką rolę w życiu Marszałka odegrała Aleksandra .
Aleksandra była kobietą odważną i...
Na samym wstępie chciałabym zaznaczyć, że biografia Aleksandry Piłsudskiej jest jedną z lepszych biografii które dotąd miałam przyjemność przeczytać .
Postać Marszałka Józefa Piłsudskiego jest znana każdemu Polakowi, o tym w jaki sposób zapisał się na kartach historii wiedzą wszyscy. Jednak mało kto wie , jaką rolę w życiu Marszałka odegrała Aleksandra .
Aleksandra była kobietą odważną i dzielną, jej największym marzeniem było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Nieustraszona, wraz z innymi kobietami walczyła o wolny kraj .
‘’Kobiety polskie, to one dbały, by nie zaginęła pamięć o ojczyźnie’’.
Tym sposobem poznała Józefa, któremu przyświecał ten sam cel . Opisane w książce wydarzenia pokazują, jak zrodziła się pomiędzy nimi wielka miłość.
Przyznaję, że książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Od zawsze interesowałam się historią, powieści historyczne to coś, co bardzo lubię. Biografia Aleksandry Piłsudskiej w pełni spełniła moje czytelnicze oczekiwania. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Katarzyny, tymczasem chętnie przeczytam jej pozostałe publikacje. Książka jest bardzo klimatyczna, wspaniale oddaje atmosferę tamtych lat. Język jakim została napisana jest bardzo przystępny, czyta się bardzo przyjemnie. Książka zmusza czytelnika do wielu refleksji. Historia Oli Piłsudskiej była mi dotąd nieznana, oczywiście poza faktem , że była ona drugą żoną Marszałka. Dzięki tej biografii mogłam w znacznym stopniu poszerzyć swoją wiedzę na temat tej niezwykłej kobiety. Serdecznie polecam każdemu , kto lubi czytać książki tego gatunku, na pewno się nie zawiedziecie.

pokaż więcej

 
2018-10-28 11:16:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018', Posiadam
Cykl: Singielka w Londynie (tom 2)

Kolejna część znanej nam już ‘’Singielki w Londynie’’ opisuje dalsze losy Ewy, szukającej swego szczęścia w stolicy Wielkiej Brytanii.
Na pierwszy rzut oka można przypuszczać, że życie Ewy w końcu się ułożyło – pomyślne mieszkanie z najlepszą przyjaciółką, zadawalająca praca, nowa obiecująca miłość w sercu. Nie od dziś jednak wiadomo, że to co dobre, zazwyczaj szybko się kończy. W życiu...
Kolejna część znanej nam już ‘’Singielki w Londynie’’ opisuje dalsze losy Ewy, szukającej swego szczęścia w stolicy Wielkiej Brytanii.
Na pierwszy rzut oka można przypuszczać, że życie Ewy w końcu się ułożyło – pomyślne mieszkanie z najlepszą przyjaciółką, zadawalająca praca, nowa obiecująca miłość w sercu. Nie od dziś jednak wiadomo, że to co dobre, zazwyczaj szybko się kończy. W życiu miłosnym Ewy pojawiają się pewne komplikacje, sprawiające, że związek z Olivierem zawiśnie na włosku . Będzie to poważna próba dla obojga, a dojście do porozumienia niezwykle trudne. Natomiast życie zawodowe ułoży się Ewie znakomicie, ciężka praca przyniesie efekty, a jednym z nich będzie propozycja awansu. Dodatkowym atutem jest wizja przeprowadzki do nowego apartamentu w centrum Londynu, która staje się coraz bardziej realna. Na Ewę czeka wiele zmian, tylko jakie te wszystkie zawirowania będą miały na nią wpływ? Czy decyzje, które przyjdzie jej podjąć okażą się słuszne?
Mając porównanie z poprzednią częścią możemy szybko zauważyć zmiany jakie zachodzą w naszej głównej bohaterce. Co prawda nadal zdarzają się jej wpadki, chodź nie tak liczne jak uprzednio. Niemniej jednak, Ewa staje się kobietą odpowiedzialną, zrównoważoną, poukładaną. Niewątpliwym motywem tych zmian jest pojawienie się w jej życiu nowego mężczyzny. Zaklimatyzowanie się w Londynie także pozytywnie wpływa na radzenie sobie z codziennością - dotarcie do metra nie wydaje się już wyprawą w nieznane. Bardzo podobał mi się wątek związku Zosi i Pawła, co prawda są to bohaterowie drugoplanowi, bądź co bądź, bardzo istotni w fabule.
W książce nie brakuje humoru i zabawnych dialogów.
Styl pisania autorki pozostaje niezmienny, książkę czyta się w mgnieniu oka, ja pochłonęłam lekturę w zaledwie jeden dzień.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
282 45 2632
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (260)

Ulubieni autorzy (22)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd