Sylwia 
Ukończyłam filologię polską z zamiłowania do tej nauki, jednak pracuję jako księgowa:)Wolne chwile najczęściej spędzam czytając lub wędrując po Bieszczadach. Uwielbiam książki osnute na wątkach historycznych, pasjonują mnie także prawdziwe historie.
32 lat, kobieta, Kuźmina, status: Czytelniczka, dodała: 7 cytatów, ostatnio widziana 3 dni temu
Teraz czytam
 • Baśnie Braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury
  Baśnie Braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury
  Autorzy:
  Autorska wersja „Baśni” braci Grimm opracowana przez Philipa Pullmana. Książka zawiera 50 wybranych baśni niemieckich autorów, które zostały na nowo opowiedziane prostym, precyzyjnym językiem, pozbawi...
  czytelników: 3170 | opinie: 164 | ocena: 6,47 (876 głosów)
 • Krzyżacy
  czytelników: 29551 | opinie: 979 | ocena: 5,76 (18282 głosy)
 • Księga legend karpackich
  Księga legend karpackich
  Autor:
  Takiej książki jeszcze nigdy nie było, bo nikt nie zebrał w jednym tomie tak wielu legend, które kiedyś powszechnie funkcjonowały w świadomości społecznej i były obok religii jej chlebem powszednim. z...
  czytelników: 65 | opinie: 2 | ocena: 7,36 (14 głosów)
 • Sprawa Chrystusa
  czytelników: 70 | opinie: 1 | ocena: 7,7 (10 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-11 15:14:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-08-11 15:13:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-22 11:15:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Kolejna książka Anny Herbich i kolejna porcja emocji, wzruszenia, smutku, refleksji. Każda z historii, które przedstawia autorka jest inna, a jednocześnie wszystkie one dotyczą jednego zdarzenia w historii Polski. Podziwiam bohaterki tych opowiadań za odwagę i siłę w przezwyciężaniu trudności, za to, że po tak trudnych doświadczeniach umiały żyć dalej. W książkach Anny Herbich uwielbiam to, że... Kolejna książka Anny Herbich i kolejna porcja emocji, wzruszenia, smutku, refleksji. Każda z historii, które przedstawia autorka jest inna, a jednocześnie wszystkie one dotyczą jednego zdarzenia w historii Polski. Podziwiam bohaterki tych opowiadań za odwagę i siłę w przezwyciężaniu trudności, za to, że po tak trudnych doświadczeniach umiały żyć dalej. W książkach Anny Herbich uwielbiam to, że oddaje ona głos swoim bohaterkom, nie ma zbędnych komentarzy, nie ma pytań, które ona zadawała. Czytając każdą z opowieści czuję się jakbym rozmawiała z babcią, która snuje opowieść ze swojego dzieciństwa. Dzięki takiemu zabiegowi dziewczyny z Wołynia stają się bliższe czytelnikowi, a ich losy jeszcze bardziej nas wzruszają. Dziękuję autorce za to, że dzięki jej książce pamięć tamtych wydarzeń nie zginie, dziękuję, że upamiętniła i oddała hołd na kartach tej książki, ludziom, którzy umierali mordowani w bestialski sposób, a następnie chowani we wspólnych mogiłach. Książki Anny Herbich powinny być obowiązkową pozycją w biblioteczce każdego Polaka.

pokaż więcej

 
2018-06-30 14:12:24
Ma nowego znajomego: Kamil
 
2018-06-01 18:43:30
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-06-01 18:41:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Magnolie

Lekka, przyjemna książka, której bohaterowie irytują, ciekawią, sprawiają, że nie można oderwać się od czytania. W sam raz na letnie popołudnie.

 
Moja biblioteczka
574 54 275
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd