Bastard 
https://comicbookbastard.blogspot.com
Czytam, bo lubię. Nie potrafię sobie wyobrazić lepszej motywacji. Swoją czytelniczą uwagę skupiam głównie na horrorach, thrillerach, kryminałach, fantastyce, powieściach science-fiction oraz komiksach. 8 października 2017 r. wystartowałem z pseudoblogiem, na którym piszę o komiksach dosłownie to co o nich myślę. Bez cenzury.
38 lat, mężczyzna, Warszawa, status: bibliotekarz, dodał: 138 książek i 7 cytatów, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-23 08:00:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kazinski, A. J.
Cykl: Niels Bentzon (tom 3)
 
2018-05-07 09:31:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-05-03 17:14:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Bradbury, Ray
Autor:
Seria: Artefakty
 
2018-04-23 14:05:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, DC Comics - Odrodzenie, - KOMIKS

6/10 - DOBRY

Na tę chwilę seria "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" jest światełkiem w ciemnym tunelu w jakim znajduje się cały cykl "Odrodzenie". Komiks ten zgodnie z nazwą serii został podzielony na dwa odrębne wątki, z których jeden osnuty jest wokół postaci Hala Jordana, drugi natomiast relacjonuje losy Korpusu Zielonych Latarni. Oczywiście oba te wątki wzajemnie się przeplatają, aby...
6/10 - DOBRY

Na tę chwilę seria "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" jest światełkiem w ciemnym tunelu w jakim znajduje się cały cykl "Odrodzenie". Komiks ten zgodnie z nazwą serii został podzielony na dwa odrębne wątki, z których jeden osnuty jest wokół postaci Hala Jordana, drugi natomiast relacjonuje losy Korpusu Zielonych Latarni. Oczywiście oba te wątki wzajemnie się przeplatają, aby w bardzo efektownym finale połączyć się w jedno. „Światło w butelce” to jedna wielka kosmiczna napierdzielanka, w której udział biorą kolejne siły korzystające z pierścieni mocy. Do zielonych i żółtych latarników, dokooptowani zostają również biały (Kyle Rayner) oraz pomarańczowy (złowrogi Larfleeze). Nie da się ukryć, że komiks ten oparty jest głównie na akcji i nie ma co się doszukiwać w nim jakichś poważniejszych treści. Intryga nie jest specjalnie skomplikowana, ale nawet mimo swojej przewidywalności, okazuje się być stosunkowo przyjemna w odbiorze. Jedynie motyw kolejnego już zmartwychwstania Hala Jordana, nieco psuje moje postrzeganie tej całkiem przyzwoitej historii. „Światło w butelce” rozwiązuje chyba wszystkie poważniejsze wątki rozpoczęte w pierwszym tomie i można powiedzieć, że stanowi nowe otwarcie dla całej serii. Wygląda na to, że scenarzysta Robert Venditti całkiem sprawnie porusza się w świecie Latarników. Wspierany przez bardzo dobrych rysowników (Sandoval, Van Sciver), może spokojnie wydźwignąć tę serię na poziom nieosiągalny dla innych tytułów z cyklu „Odrodzenie”. Ja zdecydowałem się dać mu kredyt zaufania i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Fabuła: 6 (dobry)
Ilustracje: 7 (bardzo dobry)
Jakość wydania + bonusy: 6 (dobry)

Więcej szczegółów: https://comicbookbastard.blogspot.com/2018/04/hal-jordan-i-korpus-zielonych-latarni.html

pokaż więcej

 
2018-04-20 13:34:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, DC Comics - Odrodzenie, - KOMIKS
Cykl: Nightwing DC Rebith (tom 2) | Seria: Odrodzenie

3/10 - SŁABY

„Blüdhaven” to próba odcięcia Nightwinga od jego korzeni. Tim Seeley postanowił przeciąć pępowinę jaka łączyła protagonistę z Batmanem oraz Gotham i za to mu chwała. Scenarzyście udało się również zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym Dicka a jego superbohaterskim alter-ego Nightwingiem, obie tożsamości rozwijają się w nowym otoczeniu całkiem przyzwoicie. Niestety...
3/10 - SŁABY

„Blüdhaven” to próba odcięcia Nightwinga od jego korzeni. Tim Seeley postanowił przeciąć pępowinę jaka łączyła protagonistę z Batmanem oraz Gotham i za to mu chwała. Scenarzyście udało się również zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym Dicka a jego superbohaterskim alter-ego Nightwingiem, obie tożsamości rozwijają się w nowym otoczeniu całkiem przyzwoicie. Niestety kompletnie zawodzi sama historia. Oparta na prostych schematach intryga jest prymitywna i nie budzi w czytelniku absolutnie żadnych emocji. Rozwiązanie zawartej w fabule zagadki kryminalnej jest tak oczywiste, że byłby w stanie rozwikłać ją każdy sześciolatek, który oglądał przynajmniej jeden odcinek kreskówki ze Scooby-Doo. To ten sam poziom. Najwięcej zastrzeżeń mam jednak do pełnej absurdów akcji. Dla nieco dojrzalszego odbiorcy rozwiązania, które proponuje Seeley będą absolutnie nie do przyjęcia. Razi brak realizmu i zwykła głupota. Na szczęście, dzięki bardzo solidnym rysownikom, na całkiem dobrym poziomie stoi oprawa graficzna tego komiksu. Moim zdaniem oglądanie obrazków, to zdecydowanie najprzyjemniejsza czynność związana z obcowaniem z drugim tomem serii „Nightwing”.

Fabuła: 3 (słaby)
Ilustracje: 6 (dobry)
Jakoś wydania + bonusy: 6 (dobry)

Więcej szczegółów: https://comicbookbastard.blogspot.com/2018/04/nightwing-tom-2-bludhaven.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
789 335 17598
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (151)

Ulubieni autorzy (21)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (25)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd