Adriana 
ujrzecslowa.pl
Adriana nałogowo czyta książki, ale chyba nikogo to nie dziwi? Prowadzi stronę o książkach (a jakże by inaczej). || Przyjmuje zaproszenia do znajomych jedynie od osób, z którymi wymieniałam się książkami.
27 lat, kobieta, Knurów, status: Czytelniczka, dodała: 36 książek i 4 cytaty, ostatnio widziana 4 dni temu
Teraz czytam
 • Bożogrobie
  Bożogrobie
  Autor:
  Mia Corvere, niszczycielka cesarstw, znalazła sobie miejsce pośród Ostrzy Naszej Pani od Błogosławionego Morderstwa, ale wielu członków Duchowieństwa Czerwonego Kościoła uważa, że na to nie zasłużyła....
  czytelników: 638 | opinie: 28 | ocena: 8,6 (148 głosów) | inne wydania: 1
 • Kosodom
  Kosodom
  Autor:
  Citra i Rowan znajdują się po dwóch stronach barykady – nie mogą się porozumieć co do moralności Kosodomu. Rowan na własną rękę poddaje go próbie ognia. Zaraz po Zimowym Konklawe porzuca organizację...
  czytelników: 506 | opinie: 29 | ocena: 8,22 (178 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-03 11:43:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Autor:
Cykl: Pivot Point (tom 1)

www.ujrzecslowa.pl

Oczywiście wystarczy spojrzeć tylko na nazwisko autorki i już wiadomo, dlaczego nie potrafiłam się oprzeć tej historii. W końcu każda książka Kasie West musi trafić w moje ręce i tym razem nie było inaczej. Znaczy było inaczej, ponieważ jeżeli położymy obok siebie wszystkie książki autorki, które zostały wydane w Polsce, to tak, Dziewczyna, która wybrała swój los odbiega...
www.ujrzecslowa.pl

Oczywiście wystarczy spojrzeć tylko na nazwisko autorki i już wiadomo, dlaczego nie potrafiłam się oprzeć tej historii. W końcu każda książka Kasie West musi trafić w moje ręce i tym razem nie było inaczej. Znaczy było inaczej, ponieważ jeżeli położymy obok siebie wszystkie książki autorki, które zostały wydane w Polsce, to tak, Dziewczyna, która wybrała swój los odbiega zdecydowanie od swoich poprzedniczek. Jednak to, że jest inna, wcale jej nie umniejsza, ponieważ nie sądziłam, że autorkę może tak ponieść fantazja.

Fantastyka, tak moi mili, właśnie w takie odmęty wyruszyła autorka, ponieważ niezwykłe zdolności bohaterów na pewno należą do tych nie z tego świata. Ale, ale, nie zapędzajmy się myślami za daleko, ponieważ nie możemy zapomnieć z kim mamy do czynienia i chociaż wydawałoby się, że jeżeli Kasie West próbuje swoich sił w kompletnie innym gatunku niż dotychczas, to na pewno nie może wyjść z tego nic dobrego. A właśnie, że nie.

Wszystko zagrało tutaj jak trzeba, oczywiście jestem przyzwyczajona do romansów, takich typowych romansów, w stylu autorki, a nie jakichś szablonowych, których można znaleźć multum na półkach w sklepowych księgarniach, to tutaj również można dojrzeć jej styl. Nie ma może tutaj prostego problemu i nakreślonego wokół niego świata, jak to było w zwyczaju, ponieważ bawimy się tutaj w boga. Bo jak inaczej określić sytuację, w której możemy spojrzeć w przyszłość, i później zdecydować, które wyjście wybrać? Podążać lewą, czy prawą ścieżką? Czy wybór będzie prosty i czy w ogóle może być prosty? Nie byłabym tego taka pewna.

Książka bardzo mi się podobała właśnie ze względu na to, że ja wierzę w przypadki. Sądzę, że każdy nasz czyn może powodować całkowicie inne schematy, może doprowadzić nas w kompletnie inną przyszłość. Właśnie tutaj w tego typu historię się bawimy, a raczej taki bieg wydarzeń przedstawia nam autorka i cóż mogę powiedzieć? Naprawdę mi się podobało.

pokaż więcej

 
2018-11-03 10:22:52
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Szukam
Cykl: Zastępy Anielskie (tom 4.3)
 
2018-09-26 16:54:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Wymienię/Sprzedam
Cykl: Wilk (tom 2)
 
2018-09-26 16:54:28
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Wymienię/Sprzedam
Cykl: Wilk (tom 1)
 
2018-09-24 11:42:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Czarny Mag (tom 1)

www.ujrzecslowa.pl

Czy ja muszę w ogóle się tłumaczyć, dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Oczywiście po pierwsze była to wzmianka o magach, a ja o magach zawsze chętnie coś poczytam, ale jest również Akademia Magii, no i już jestem kupiona. Co najśmieszniejsze, gdy popatrzyłam na wiek bohaterki (piętnaście lat), pomyślałam sobie, że już młodszych osób nie mogą ukazywać w książce? A potem...
www.ujrzecslowa.pl

Czy ja muszę w ogóle się tłumaczyć, dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Oczywiście po pierwsze była to wzmianka o magach, a ja o magach zawsze chętnie coś poczytam, ale jest również Akademia Magii, no i już jestem kupiona. Co najśmieszniejsze, gdy popatrzyłam na wiek bohaterki (piętnaście lat), pomyślałam sobie, że już młodszych osób nie mogą ukazywać w książce? A potem przypominam sobie o Potterze i tak, przecież zachwycam się książką o czarodzieju, który ma jedenaście lat. Ale nie o tym miałam pisać.

Tak, kupiona zostałam zwykłym opisem, a później gdy sięgnęłam do treści, również nie potrafiłam się od niej oderwać, ponieważ pomimo prostoty przekazu i niezbyt skomplikowanych wątków, była to naprawdę dobra lektura, albo dawno nie czytałam czegoś dla nastolatków i mój krytyczny osąd wokół takiej literatury trochę osłabł. Oczywiście, że większość z fabuły możemy się domyśleć, a nawet i przewidzieć, byłabym skłonna nawet stwierdzić, że autorka wpada na te same pomysły, które i w mojej głowie się kiełkowały, nie mniej, nadal była to dobra lektura.

Gdzieś odrobinę trącało w niej wątkiem miłosnym, ale szczerze do tej pory nie za bardzo wiem, po której stronie się opowiedzieć. Czy było to dobre rozwiązanie czy nie, zostawiam w ocenie wam, w końcu wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają, a główna bohaterka, pomimo, że nie należy do wyższych sfer, musi zaintrygować kogoś, kto w normalnych czasach arystokracji nawet by na nią nie spojrzał. Ale w książkach dla młodzieży to jest właśnie najlepsze, a dodając do tego fantastykę, możemy tworzyć co nam się żywnie podoba i Rachel E. Carter zdecydowanie skorzystała z tego przywileju, a ja nadal nie narzekam.

Co więcej, ja już chcę kolejny tom, bo może nie można uznać, że tom zakończył się w tak przełomowym momencie, że nie jestem w stanie przeżyć kolejnego dnia bez tej lektury, to jestem ciekawa jak się sprawa potoczy, nie tylko w przypadku rozwoju magii, ale samego rozwoju głównej bohaterki, która nie należy do tych, które odnoszą sukces. Ma ambicje, to fakt, ale chyba tylko dlatego by pokazać innym, że nie jest najsłabszym ogniwem i ma w sobie moc, która wyróżnia ją na tle innych. Wiadomo, że autorka podsypała drogę Ryiah odrobiną cukru pudru, rzuciła ją w odmęty szczęścia, ale wybrańcy tak właśnie mają i ja wcale nie narzekam.

pokaż więcej

 
2018-09-24 11:42:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

www.ujrzecslowa.pl

Pierwsze wydanie książki miałam na swojej półce bardzo długo. Słyszałam o niej wiele dobrego i lubiłam i lubię nadal wkraczać w dość nietypowe gatunki, które zdecydowanie przyprawią mnie o gęsią skórkę. Jednak dni, miesiące, a nawet i lata mijały, a ona dalej leżała na półce. W tym roku wydawnictwo postanowiło wydać wznowienie i to był strzał w dziesiątkę, ponieważ wreszcie...
www.ujrzecslowa.pl

Pierwsze wydanie książki miałam na swojej półce bardzo długo. Słyszałam o niej wiele dobrego i lubiłam i lubię nadal wkraczać w dość nietypowe gatunki, które zdecydowanie przyprawią mnie o gęsią skórkę. Jednak dni, miesiące, a nawet i lata mijały, a ona dalej leżała na półce. W tym roku wydawnictwo postanowiło wydać wznowienie i to był strzał w dziesiątkę, ponieważ wreszcie trafiło to do mojego czytelniczego serca, że Druga szansa naprawdę powinna być już przeze mnie przeczytana. Dałam więc i sobie drugą szansę, na odpokutowanie swoich własnych win.

Powitała już nas jesień i chociaż w większości pogoda naprawdę nas rozpieszcza, to jednak gdy na dworze szybciej robi się ciemno, słońce szybciej znika za horyzontem, to właśnie książka Katarzyny Bereniki Miszczuk powinna się znaleźć w waszych rękach.

Mroczna grafika znajdująca się na okładce, szpital i już więcej nam chyba nie potrzeba. Bo akcja naprawdę szybko biegnie, a główna bohaterka Julia, zaraża czytelników podejrzliwością i to właśnie tutaj te uczucie gra pierwsze skrzypce. Oczywiście nie tylko te uczucie nam towarzyszy, bo jak możemy się domyślić, nie brakuje tutaj obłędu, a to wręcz uwielbiam w książkach. Bo czy takie historie mogą wydarzyć się naprawdę? Oprócz całego, świetnego pomysłu na fabułę, autorka powinna zgłosić się gdzieś, by wyreżyserowali tę powieść, ponieważ to by było coś.

I pomimo tego, że od początku coś mi pobrzmiewało w głowie, jak ta historia może się skończyć i tak, plus minus tak się zakończyła, to i tak byłam mile zaskoczona tym, jak szybko ta książka mną zawładnęła i jak nie mogłam się od niej oderwać.

Jeżeli więc szukacie czegoś mrocznego, co pobudzi waszą wyobraźnię, a przede wszystkim dostarczy wam wielu mrocznych emocji, to tak, powinniście czym prędzej po nią sięgnąć.

pokaż więcej

 
2018-09-10 16:09:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Nieprzeczytane, Posiadam
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 2)
 
2018-09-10 16:09:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Nieprzeczytane, Posiadam
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 3)
 
2018-09-10 10:12:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

www.ujrzecslowa.pl

Nie powiem, wkrótce i ja zostanę Matką Polką, czy nietypową to się jeszcze okaże, ale po przeczytaniu tej książki, która nie jest poradnikiem, a zbiorem opowiastek z życia, to jestem tego pewna, że żadne moje zachowanie już za jakiś czas mnie nie przestraszy. No cóż, przynajmniej mnie.

Myślałam sobie, co jakaś babka może napisać na temat macierzyństwa, ogólnie życia z całą...
www.ujrzecslowa.pl

Nie powiem, wkrótce i ja zostanę Matką Polką, czy nietypową to się jeszcze okaże, ale po przeczytaniu tej książki, która nie jest poradnikiem, a zbiorem opowiastek z życia, to jestem tego pewna, że żadne moje zachowanie już za jakiś czas mnie nie przestraszy. No cóż, przynajmniej mnie.

Myślałam sobie, co jakaś babka może napisać na temat macierzyństwa, ogólnie życia z całą gromadką dzieci - wiadomo, zawsze znajdzie się jakiś śmieszny temacik, w końcu życie pisze własne scenariusze, których mógłby pozazdrościć niejeden Spielberg. A powiem wam, że dawno nie uśmiałam się podczas lektury. Bo ta babka, o mój bobrze! potrafi sklecać zdania w sposób przemyślany, odpowiednio nacechuje wypowiedzi krztyną (a raczej całym workiem) sarkazmu i opowie historie, które jeszcze bardziej mnie nakręciły na macierzyństwo. Czy to możliwe?

Pierwsze kilkanaście stron i już parsknęłam śmiechem, bo jak inaczej zareagować na wieść rzucaniem kota w wielgachną ćmę (zapewne Nietypowa Matka Polka odkryła nowy, gigantycznie zmutowany gatunek), ale proszę Państwa, teraz jak się zad tym zastanawiam, to ja sama gdybym miała kota pod ręką, to nie zawahałabym się go użyć. Tak o po prostu.

Nietypowa Matka Polka pokazała macierzyństwo jakim jest, tam nie pierdzi się tęczą, dzieciaki spowodują, że będziesz musiała się do nich zniżyć, nie tylko fizycznie, ale również intelektualnie, co sprawia wiele radości i dostarcza nieopisanej dawki endorfin (uważaj Chodakowska, masz konkurentkę). Ta książka, choć śmieszna, wręcz przezabawna, naprawdę uspokoiła mnie jeszcze bardziej i nie boję się wkroczyć na ścieżkę Matek Polek, którym czasem ręce opadają, bo ich jakże cudowne i najpiękniejsze dzieci, zawsze uczą je coś nowego - ta jasne, po prostu trzeba to przetrwać, a bez sarkazmu, wielkiego wora entuzjazmu, optymizmu, i sporej dawki alkoholu, to może być najnudniejszy okres w twoim życiu.

Naprawdę polecam przeczytać, ponieważ nie jesteś sama na tym świecie - koty naprawdę są wredne, mężowie potrafią sobie nałożyć krem do depilacji na twarz, a dzieciaki? No przecież wiecie co z nimi - z nimi są trzy światy, ale co to byłyby za światy bez nich? :)

pokaż więcej

 
2018-09-07 08:43:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Seria: Artefakty
 
2018-08-30 11:55:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Nieprzeczytane, Posiadam
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 1)
 
2018-08-21 09:45:12
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Szukam
Cykl: Ash Princess Trilogy (tom 1)
 
2018-08-17 11:34:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Patronat/Rekomendacja, Posiadam
Autor:

www.ujrzecslowa.pl

Co jest takiego wyjątkowego w książkach Kasie West? To, że są idealne na wakacje, a nawet gdy czytacie je zimą, to od razu zrobi wam się cieplej na sercu (tak wiem, teraz ciepło nie jest nam za bardzo potrzebne).

Zawsze znajdę w książce tej autorki jakąś prawdę życiową. W moim przypadku, nie popycha mnie do niczego (w końcu nie muszę obawiać się przed pierwszą miłością),...
www.ujrzecslowa.pl

Co jest takiego wyjątkowego w książkach Kasie West? To, że są idealne na wakacje, a nawet gdy czytacie je zimą, to od razu zrobi wam się cieplej na sercu (tak wiem, teraz ciepło nie jest nam za bardzo potrzebne).

Zawsze znajdę w książce tej autorki jakąś prawdę życiową. W moim przypadku, nie popycha mnie do niczego (w końcu nie muszę obawiać się przed pierwszą miłością), ale czuję ogromną radość w sercu, że teraz każdy nastolatek może sięgnąć po książkę tak łatwo, z której może wynieść bardzo wiele nauki. Z jednej strony na pewno myślicie: no weź przestań, co taka słodka historia może mnie nauczyć? No właśnie, w przypadku Słuchaj swojego serca jest to przede wszystkim otwartość na nowe horyzonty i przekonanie się, że nasze miejsce docelowe może być bardzo zaskakujące.

Tak właśnie została ukazana Kate. Nie chce rezygnować ze swojego jeziora, ma swój plan na życie już od dawna, a poszerzanie swojego poglądu na świat nie ma w swoich priorytetach, tutaj właśnie rodzice sami ją pchają do odnalezienia czegoś więcej i potraktowania innych miejsc jako zabawy i zdobycia doświadczenia, nie tylko w kwestii zawodowych, ale życiowych. Do tego dochodzą podcasty, i od początku czujemy, że główna bohaterka nie pała miłością do tego pomysłu, ale właśnie im dalej brniemy w treść, tym bardziej dostrzegamy, jak takie doświadczenie może coś zmienić w jej życiu.

Nie powiem, że jest to najlepsza książki autorki, w końcu już mam ich osiem za sobą, ale wiadomo, że zawsze będą te bardziej ulubione. Nie mniej jednak, ta jest kolejnym świetnym pomysłem autorki i tak, może i nie jest to najświeższy pomysł, bywały i podobne seriale dla młodzieży i inne. Ale to Kasie West zostanie moją faworytką, jeżeli chodzi o książki dla nastolatek, które mają w sobie szczyptę brokatu, prosty pomysł, z niesamowitym wykonaniem i przekazem. Może i są inne takie autorki, ale to jest mój numer jeden.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
828 436 2772
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (67)

Ulubieni autorzy (8)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (3)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd