Arlet 
https://www.instagram.com/ar.letta/?hl=pl, , a.r.l.e.t.t.a@wp.pl
Thrillery, kryminały, książki młodzieżowe, obyczajowe i romanse.... Mądry człowieku! Uprzejmie Cię proszę, byś nie kopiował moich skromnych zdań do swoich wypowiedzi. Nie ma znaczenia czy chcesz je wykorzystać tutaj, na blogu czy gdziekolwiek indziej. Szanujmy się.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 53 cytaty, ostatnio widziana 15 minut temu
Teraz czytam
 • Największe przeboje
  Największe przeboje
  Autor:
  Książka opowiada historię Cass Wheeler, fikcyjnej piosenkarki, która odnosiła wielkie sukcesy w latach 70. Będąc u szczytu sławy, wycofała się z branży w tajemniczych okolicznościach. Dwadzieścia lat...
  czytelników: 14 | opinie: 3 | ocena: 7,67 (3 głosy)
 • Posłuszna żona
  Posłuszna żona
  Autor:
  Wielka miłość, wspaniała rodzina i kłamstwa za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Świetnie napisana i mocno angażująca emocjonalnie powieść o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdr...
  czytelników: 304 | opinie: 21 | ocena: 7,66 (35 głosów)
 • Twój Simon
  Twój Simon
  Autor:
  Powieść wcześniej ukazała się pod tytułem „Simon oraz inni homo sapiens”. „Twój Simon” podbił serca czytelników na całym świecie, został obsypany nagrodami i przyniósł Becky Albertalli międzynarodową...
  czytelników: 3210 | opinie: 195 | ocena: 7,86 (1175 głosów) | inne wydania: 2
 • Tyle miłości
  Tyle miłości
  Autor:
  Kiedy Catherine Reindeer zostaje uprowadzona z parkingu przed restauracją, w której pracuje jako kelnerka, nie tylko jej najbliżsi - matka i mąż, lecz również ludzie, którzy ledwie ją znali, przeżywa...
  czytelników: 41 | opinie: 1 | ocena: 4 (1 głos)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-15 13:57:01
Ma nowego znajomego: PandaPaulina
 
2018-08-14 10:24:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Od wyd. - recenzenckie, Posiadam, Trudne sprawy
Autor:

"Łowca" - reportaż o sprawie Mariusza Trynkiewicza autorstwa Ewy Żarskiej to mój czytelniczy debiut w tym gatunku.
Sprawę "bestii z Piotrkowa" znałam, jednak ta książka pozwoliła mi zaznajomić się z nią dogłębnie. Mogłam uczestniczyć w przebiegu śledztwa i późniejszych rozpraw, poznałam zeznania różnych ludzi, rodzin ofiar, najbliższych Trynkiewicza jak i samego mordercy. Autorka przybliżyła...
"Łowca" - reportaż o sprawie Mariusza Trynkiewicza autorstwa Ewy Żarskiej to mój czytelniczy debiut w tym gatunku.
Sprawę "bestii z Piotrkowa" znałam, jednak ta książka pozwoliła mi zaznajomić się z nią dogłębnie. Mogłam uczestniczyć w przebiegu śledztwa i późniejszych rozpraw, poznałam zeznania różnych ludzi, rodzin ofiar, najbliższych Trynkiewicza jak i samego mordercy. Autorka przybliżyła wiele faktów z życia tego psychopaty. Przedstawiła też obecny stan rzeczy i kilka rozmów jakie przeprowadziła z osobami, które związane były i są z tą sprawą. Książka mnie nie męczyła, choć napisana jest w specyficzny sposób, jak na reportaż przystało.

Zgadzam się z podsumowaniem autorki. Trynkiewicz żyje jak król w Gostyninie, za państwowe pieniądze. Maluje, pisze wiersze, decyduje o tym co bedzie robił w ciągu dnia. Przez tyle lat był pod ochroną, nie zaznał cierpienia, był pod opieką lekarzy i terapeutów, otrzymywał pomoc również od rodziców. Natomiast rodzinami zamordowanych chłopców nikt się nie intersował oprócz mediów. Nikogo nie obchodziło jak sobie poradzą z tragedią i jak ona wpłynie na ich życie. To bardzo niesprawiedliwe.

Myślę, że sięgnę jeszcze kiedyś po coś z tego gatunku, jesli sprawa będzie mnie interesować.

pokaż więcej

 
2018-08-13 20:18:56
Ma nowego znajomego: Fairka
 
2018-08-13 20:15:55
Ma nowego znajomego: Owca
 
2018-08-13 10:35:50
Ma nowego znajomego: Barbara Bąkowska
 
2018-08-13 10:22:28
Ma nowego znajomego: Joanna
 
2018-08-12 12:15:12
Ma nowego znajomego: Medellin
 
2018-08-12 12:15:04
Ma nowego znajomego: seastar
 
2018-08-12 12:01:30
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-12 11:48:38
Ma nowego znajomego: Giovanna
 
2018-08-11 14:05:38
Ma nowego znajomego: Antoniówka
 
2018-08-10 09:29:17
Autor:

Trochę mi zeszło, by dobrnąć do końca, ale dawkowałam sobie tę książkę i dałam radę.
Kilkanaście lat temu piątka przyjaciół spędzała razem czas. Jednak ich drogi się rozeszły. Teraz są dorośli i w końcu się spotykają. Jednak jednej osoby brakuje. Kiedyś tam Will powiedział, że zostanie seryjnym mordercą. To właśnie jego brakuje na spotkaniu grupy, więc może realizuje własnie swoje plany?...
Trochę mi zeszło, by dobrnąć do końca, ale dawkowałam sobie tę książkę i dałam radę.
Kilkanaście lat temu piątka przyjaciół spędzała razem czas. Jednak ich drogi się rozeszły. Teraz są dorośli i w końcu się spotykają. Jednak jednej osoby brakuje. Kiedyś tam Will powiedział, że zostanie seryjnym mordercą. To właśnie jego brakuje na spotkaniu grupy, więc może realizuje własnie swoje plany? Czwórka przyjaciół postanawia odkryć prawdę.

Mamy tutaj dwie przestrzenie czasowe. Przeszłość, w której to mamy punkty widzenia kilku osób i teraźniejszość opowiedzianą przez jedną bohaterkę.
Było tajemniczo i zagadkowo, tropy nasuwane powoli i w sposób nieoczywisty.
Jednak można było to bardziej skondensować. Ta książka jest stanowczo za długa, co nie przeszkodziło autorowi nie doprowadzić do rozwiązania wielu wątków 😂 Zakończenie historii było całkiem w porządku, ale jakoś to uczucie zagrożenia się ulotniło. Chyba miały na to wpływ postaci, bo żadnej z nich nie polubiłam. Masakrycznie mnie irytowały.

pokaż więcej

 
2018-08-08 20:17:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Najukochańsze, Posiadam

A ja żem była dziś na poczcie i żem zakupiła książkę Nosowskiej. W jeden dzień się pochłania to cudo. Inteligentnie i w punkt autorka prześwietla wiele aspektów życia człowieka, a przede wszystkim kobiety. Masa anegdot jest bardzo uniwersalna i miałam wrażenie jakbym czytała o sobie 😁 Te historie "przytulają" kobiety, które na jakichś płaszczyznach sobie nie radzą i nie potrafią się odnaleźć,... A ja żem była dziś na poczcie i żem zakupiła książkę Nosowskiej. W jeden dzień się pochłania to cudo. Inteligentnie i w punkt autorka prześwietla wiele aspektów życia człowieka, a przede wszystkim kobiety. Masa anegdot jest bardzo uniwersalna i miałam wrażenie jakbym czytała o sobie 😁 Te historie "przytulają" kobiety, które na jakichś płaszczyznach sobie nie radzą i nie potrafią się odnaleźć, czesto błądzą. Nie ma tutaj wymądrzania, jest sama naturalność i szczerość. A co przemawia najbardziej za tą książką? Oczywiście humor, taki jak lubię. Czytając tę książkę brechtałam się miliony razy.

pokaż więcej

 
2018-08-08 12:32:24
Autor:

"Małgośka" to przyjemna książka na leniwe popołudnie z herbatką i ciasteczkami. Poznajemy w niej Elizę, która spisuje losy swojej przyjaciółki Grety, czyli właśnie tytułowej Małgośki. Mamy dwie płaszczyzny czasowe. Teraźniejszość - losy Elizy, jej męża i znajomych oraz przeszłość, czyli początki Gosi w Stanach. Wyjechała ona, by oddać szpik swojemu wujkowi. Miała szybko wrócić do Polski.... "Małgośka" to przyjemna książka na leniwe popołudnie z herbatką i ciasteczkami. Poznajemy w niej Elizę, która spisuje losy swojej przyjaciółki Grety, czyli właśnie tytułowej Małgośki. Mamy dwie płaszczyzny czasowe. Teraźniejszość - losy Elizy, jej męża i znajomych oraz przeszłość, czyli początki Gosi w Stanach. Wyjechała ona, by oddać szpik swojemu wujkowi. Miała szybko wrócić do Polski. Jednak los zgotował jej zupełnie inny scenariusz.
Powieść jest niewymagająca i umiarkowana we wszystkich aspektach. Czasem da się zauważyć jakieś niedociągnięcia, szybko ucinane sceny, lekkie przeskoki, ale nie jest to bardzo denerwujące. Polubiłam Małgośkę i jej losy ciekawiły mnie o wiele bardziej niż rozdziały o Elizie.

pokaż więcej

 
2018-08-04 18:12:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Kwartet szetlandzki (tom 1)
 
Moja biblioteczka
603 125 15924
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (893)

Ulubieni autorzy (18)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (69)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd