nieperfekcyjnie 
nieperfekcyjnie.pl, , olx.pl/oferty/uzytkownik/133K
26 lat, kobieta, Białystok, status: bibliotekarka, dodała: 127 książek i 113 cytatów, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów
  Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów
  Autor:
  Jakie dramaty rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami gabinetów? Ginekolog przyjacielem kobiety czy oportunistą nastawionym na zysk? Oto zbiór rozmów z lekarzami tej specjalności, ujawniającymi się z...
  czytelników: 229 | opinie: 2 | ocena: 8,14 (7 głosów)
 • Światło między oceanami
  Światło między oceanami
  Autor:
  Poruszająca opowieść o niszczycielskiej sile niewłaściwych wyborów. O złych decyzjach dobrych ludzi. O szczęściu, z którego tak trudno zrezygnować… Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż...
  czytelników: 6835 | opinie: 544 | ocena: 7,58 (3389 głosów) | inne wydania: 2
 • Tęcza nad jeziorem
  Tęcza nad jeziorem
  Autor:
  Wszystko dzieje się po coś i z jakiegoś powodu. Historia o wybaczaniu, o różnych obliczach miłości, o dojrzewaniu do rodzicielstwa, o dorastaniu tych, którzy byli przekonani, że już dawno są dorośli. ...
  czytelników: 36 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-24 10:48:38
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Moja biblioteczka, Rok 2018
 
2018-09-23 11:12:50
Ma nowego znajomego: April
 
2018-09-23 11:12:25
Ma nowego znajomego: VViolla
 
2018-09-23 11:11:47
Ma nowego znajomego: magia_stron
 
2018-09-23 11:11:26
Ma nowego znajomego: Annam
 
2018-09-23 11:11:05
Ma nowego znajomego: Mikka
 
2018-09-23 11:09:50
Ma nowego znajomego: Pietruszek145678
 
2018-09-23 11:09:08
Ma nowego znajomego: Black_Orchid
 
2018-09-23 11:03:59
Ma nowego znajomego: Katarzyna
 
2018-09-23 11:02:15

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/09/znowu-jestem-w-mniejszosci-wybor-m.html

Moje plany czytelnicze na ten rok były dość ambitne, ponieważ postanowiłam poznać sporo pisarzy, których twórczości jeszcze nie miałam okazji czytać. Na tej liście znalazła się właśnie Natalia Nowak-Lewandowska, poczytna i zachwalana polska autorka. Naszą przygodę zamierzałam rozpocząć od "Głodu miłości" lub...
http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/09/znowu-jestem-w-mniejszosci-wybor-m.html

Moje plany czytelnicze na ten rok były dość ambitne, ponieważ postanowiłam poznać sporo pisarzy, których twórczości jeszcze nie miałam okazji czytać. Na tej liście znalazła się właśnie Natalia Nowak-Lewandowska, poczytna i zachwalana polska autorka. Naszą przygodę zamierzałam rozpocząć od "Głodu miłości" lub "Pozorności", ale przewrotnie na mojej półce znalazł się "Wybór M."

Michalina prowadzi stateczne życie u boku męża. Ich związek jest idealny - niestety do czasu... Kiedy kobieta zostaje zgwałcona tuż pod domem, wszystko się zmienia. Główna bohaterka nie potrafi poradzić sobie z psychicznymi urazami, które każdego dnia dają o sobie znać.

Pewnie znowu zostanę uznana za dziwną, być może nawet pozbawioną gustu, gdyż książka ma bardzo wysokie noty w sieci i dosłownie wszyscy zachwycają się tą historią. Tę trzystustronicową książkę czytałam bodajże trzy tygodnie, mając wrażenie, że nie dobrnę do końca. Natalia Nowak-Lewandowska pisze składnie i porządnie, posługując się jednocześnie dość doniosłym stylem, co w tym przypadku bardziej mi przeszkadzało niż pomagało w odbiorze całości. Uważam, że przy poruszaniu tak trudnego i delikatnego tematu nie trzeba poetyckich wynurzeń, aby dać do zrozumienia czytelnikom, iż pewne wydarzenia nie powinny mieć miejsca.

Bohaterowie są tak stereotypowi i irytujący, że aż serce boli. Matka (wiecznie modląca się katoliczka) to niezwykle podły typ człowieka, który obwinia córkę o gwałt, nazywając to nauczką za jej postępowanie. Zahukana siostra, która boi się otworzyć usta, aby nie zostać zgromionym przez mamusię i mężulka. Szwagier Michaliny uważający się za ideał mężczyzny, który zawsze powinien mieć ostatnie zdanie. Policjant dający do zrozumienia, że zadbana, zgrabna i ładnie ubrana kobieta zawsze prosi się o gwałt. Zazdrosna psychiatra, której daleko do profesjonalizmu. Do tego zagubiony mąż, niewykazujący wsparcia, a wręcz załamany, że ktoś zabrał "czystość" jego żonie.

Tak ciężka tematyka powinna wywoływać ogrom emocji, szczególnie jeśli jest się wrażliwym człowiekiem, ale niestety oprócz początkowego współczucia Michalinie oraz nici sympatii do Basi i Pawła (to jedyne osoby, które można tu polubić, chociaż jednocześnie ów wątek miłosny uważam za zupełnie niepotrzebny) nie poczułam dosłownie NICZEGO. To aż ciężkie do uwierzenia, skoro autorka zabrała się za tak poważny wątek, który dosłownie powinien zwalać z nóg, doprowadzając do ogromu myśli kłębiących się w głowie. Dla mnie zaczęło być wszystko jedno, jak wszystko się potoczy... Miałam tylko nadzieję, iż Nowak-Lewandowska nie obleje finału toną lukru, zatem tu akurat cieszę się, że tego nie dokonała, aczkolwiek konkretnego zakończenia również nie podaje, zatem nie jestem usatysfakcjonowana, nad czym mocno ubolewam.

pokaż więcej

 
2018-09-20 16:15:18
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Moja biblioteczka - e-book, Rok 2018
 
2018-09-19 12:37:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Moja biblioteczka, Rok 2018, Zrecenzowane

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/09/na-poprawe-humoru-nietypowa-matka-polka.html

Przyznaję bez bicia, że do tej pory kompletnie nie wiedziałam, kim jest Nietypowa Matka Polka. Może to i lepiej, bo gdybym była jej fanką od dłuższego czasu, to pewnie znałabym jej teksty, zatem czytanie ich w formie książkowej nie sprawiłoby mi takiej przyjemności.

Anna Szczepanek mieszka w Anglii wraz z...
http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/09/na-poprawe-humoru-nietypowa-matka-polka.html

Przyznaję bez bicia, że do tej pory kompletnie nie wiedziałam, kim jest Nietypowa Matka Polka. Może to i lepiej, bo gdybym była jej fanką od dłuższego czasu, to pewnie znałabym jej teksty, zatem czytanie ich w formie książkowej nie sprawiłoby mi takiej przyjemności.

Anna Szczepanek mieszka w Anglii wraz z mężem zwanym Siarą oraz synami - Don Juanem, Szarą Eminencją, Stilferem oraz Szeregowym. Jej humor od razu przypadł mi do gustu, bo ironia i sarkazm nie są mi obce, także czytane teksty nie budziły we mnie zniesmaczenia bądź przerażenia, a raczej kupę śmiechu. Niektórzy narzekają na sporą ilość wulgaryzmów - owszem, przekleństwa występują i to całkiem licznie, może czasami nie są potrzebne, ale widocznie autorka w danym momencie czuła potrzebę użycia ich, zatem tego dokonała. Chociaż czy da się nie przeklinać, kiedy pojawia się potrzeba walki z kocimi pchłami, nastraszenia dzieci czy pragnie się poderwać męża, który zdaje się nieczuły na nasze umizgi? Ba!, jak nie rzucić soczystym bluzgiem, gdy syn jest zbyt mocno zafascynowany Murzynami, daje głośno do zrozumienia, iż niekoniecznie rozumie istotę homoseksualizmu, bądź zamienia r na j, co sprawia, że niekiedy sam wydaje się posługiwać nieodpowiednim słownictwem?

Krótkie wpisy, prawdopodobnie przepisane ze strony Nietypowej Matki Polki, oraz jej poczucie humoru oraz podejście do życia jak najbardziej na plus. Niestety nieco przeszkadzał mi brak chronologii - najpierw pojawiają się podrozdziały opisujące perypetie związane z czterema synami, po czym w kolejnym tekście jest wzmianka o byciu w 40 tygodniu ciąży z najmłodszym. Raz czytamy o życiu w Anglii, aby za jakiś czas przeczytać wpis, w którym rodzina dopiero przybiera się do wyjazdu z Polski. Jednak nic tak mnie nie irytowało, jak błędy w stylu 'kupiłam perfum' czy psiuknąć'. Rozumiem język potoczny, ale w książce powinno to być zedytowane.

Każda mama może mieć lepsze i gorsze dni, dlatego nigdy nie powinnyśmy obwiniać się o to, że coś nam nie wychodzi. Żadna z nas nie jest i nie będzie idealna, dlatego musimy nauczyć się odpuszczania. Najważniejszą nauką płynącą z tej lektury są słowa, że wszystkie jesteśmy zajebiste! Nie porównujmy się do innych, szczególnie instagramowych mam, których życie na zdjęciach wydaje się być wręcz idealne, a kiedy aparat zostaje wyłączony, to okazuje się, iż wcale tak cudownie nie jest...

pokaż więcej

 
2018-09-17 18:11:36
 
2018-09-17 18:06:49
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Rok 2018
Autor:
 
2018-09-17 17:54:19
 
Moja biblioteczka
2811 1010 16929
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (465)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (445)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd