nieperfekcyjnie 
nieperfekcyjnie.pl, , olx.pl/oferty/uzytkownik/133K
27 lat, kobieta, Białystok, status: bibliotekarka, dodała: 127 książek i 113 cytatów, ostatnio widziana 8 godzin temu
Teraz czytam
  • Nieświęta rodzina
    Nieświęta rodzina
    Autor:
    Czy można nauczyć się miłości? Przewrotna opowieść o rodzinie tak typowej, że aż innej … Aga przyszła na świat w domu, w którym dość swobodnie podchodzono do kwestii wierności małżeńskiej. W miejs...
    czytelników: 120 | opinie: 11 | ocena: 6,58 (40 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-21 19:59:46
 
2018-10-20 09:09:01

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/10/rozne-odcienie-miosci-pojde-do-jedynej.html

Pawła i Karola dzieli bardzo wiele, jednak łączy decyzja o zostaniu żołnierzem zawodowym. Nie jest to łatwy zawód, dlatego podjęcie się tego wpływa także na losy ich rodzin. Mężczyźni zaprzyjaźniają się, co okazuje się jednym z nielicznych jasnych punktów w ich życiu.

"Możesz człowieka znać całe życie, a nie...
http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/10/rozne-odcienie-miosci-pojde-do-jedynej.html

Pawła i Karola dzieli bardzo wiele, jednak łączy decyzja o zostaniu żołnierzem zawodowym. Nie jest to łatwy zawód, dlatego podjęcie się tego wpływa także na losy ich rodzin. Mężczyźni zaprzyjaźniają się, co okazuje się jednym z nielicznych jasnych punktów w ich życiu.

"Możesz człowieka znać całe życie, a nie poznać go wcale, a możesz znać kogoś chwilę i wiedzieć, jaki jest naprawdę." *

Czasami jeden incydent sprawia, że życie człowieka skręca w zupełnie niezamierzonym kierunku. Wspaniale jeśli konsekwencje są całkiem pozytywne, a główny zainteresowany nie żałuje. Gorzej dzieje się, gdy ktoś zbyt mocno próbuje ingerować w nasze decyzje oraz drogi, jakimi pragniemy kroczyć. Ta historia przedstawia także różne odcienie miłości - tej, która niekiedy przychodzi dopiero po kilku latach związku, jak również miłości totalnie ślepej i prowadzącej donikąd oraz takiej, gdzie jedynym wyjściem jest długie docieranie się i nauka kompromisu.

"Pójdę do jedynej" to książka, którą czyta się szybko za sprawą krótkich rozdziałów z podziałem na konkretnych bohaterów oraz daty. Niemal cała akcja rozgrywa się w latach osiemdziesiątych - autorka bardzo zgrabnie oddaje klimat tamtych czasów, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo na tym etapie to jeszcze moi rodzice byli małymi dziećmi, dlatego o moim istnieniu nawet nikt nie myślał. Większość bohaterów pochodzi ze wsi, zatem ich podejście do życia jest ciekawie pokazane. Nie da się ukryć, że kilkadziesiąt lat temu łatwo było odróżnić osoby mieszkające na wsi od tych miastowych, co aktualnie jest dużo trudniejsze. Plusem jest również poznanie pracy w wojsku - ujrzenie, jak to wszystko wygląda od środka.

"Miałeś kiedyś wrażenie, że w pewnym momencie twoje życie potoczyło się w niewłaściwym kierunku? Jedno wydarzenie sprawiło, że wszystko poszło inaczej, niż powinno? I nawet kiedy masz nadzieję, że w końcu uda ci się je naprostować, to i tak dalej się pieprzy?" **

W kwestii bohaterów - Paweł i Karol zdobyli moją sympatię, chociaż niekiedy miałam ochotę potrząsnąć tym drugim. Niemniej naiwna i niezdecydowana Krystyna, a także wiecznie naburmuszona Jadwiga, to kobiety, które irytowały mnie na każdym kroku. Jestem niezwykle zdziwiona, jak potężna może być miłość, skoro główni bohaterowie tak dzielnie znosili humory swoich towarzyszek.

Tak jak "Inna bajka" Bulicz-Kasprzak bardzo przypadła mi do gustu, tak z "Pójdę do jedynej" mam spory problem. Mam wrażenie, że akcja z jednej strony leci niekiedy zbyt szybko, a z drugiej jest nieco niedopracowana i kończy się w nieodpowiednim momencie, co usprawiedliwiłabym, wiedząc o powstaniu drugiego tomu. Poznajemy życie bohaterów, ale pewne wnioski możemy wysnuć jedynie pomiędzy wierszami, bo tak naprawdę nie ma w tej opowieści nic naprawdę konkretnego.

* cytat ze str, 214
** cytat ze str. 347

pokaż więcej

 
2018-10-19 20:27:31
 
2018-10-19 20:23:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Niebawem na blogu, Rok 2018
Autor:
Seria: To Lubię
 
2018-10-17 16:07:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Moja biblioteczka, Niebawem na blogu, Rok 2018
 
2018-10-17 14:49:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Rok 2018, Zrecenzowane

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/10/skrywane-tajemnice-jedno-z-nas-kamie.html

W okolicach premiery książki "Jedno z nas kłamie" było o niej bardzo głośno. Od razu wiedziałam, że zechcę po nią sięgnąć, jednak dopiero wtedy, gdy ucichnie szum związany z tą historią. Nie nastawiałam się na wybitną lekturę, ale sporą dawkę rozrywki - dokładnie to uzyskałam.

Pięcioro licealistów musi zostać za...
http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/10/skrywane-tajemnice-jedno-z-nas-kamie.html

W okolicach premiery książki "Jedno z nas kłamie" było o niej bardzo głośno. Od razu wiedziałam, że zechcę po nią sięgnąć, jednak dopiero wtedy, gdy ucichnie szum związany z tą historią. Nie nastawiałam się na wybitną lekturę, ale sporą dawkę rozrywki - dokładnie to uzyskałam.

Pięcioro licealistów musi zostać za karę po lekcjach. Każdy z nich jest zupełnie inny. Bronwyn to cicha myszka i wspaniała uczennica, która pragnie dostać się na najlepszy uniwersytet. Addy to dziewczyna o onieśmielającej urodzie, będąca obiektem pożądania oraz zazdrości. Cooper jest sportowcem, którego ojciec jest mocno zaangażowany w karierę syna. Nate to typ bad boya handlującego narkotykami. Natomiast Simon uważany jest za dziwaka, dlatego zakłada aplikację rozpowszechniającą sekrety uczniów. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy chłopak nagle umiera...

Bohaterowie są stereotypowi do bólu, ale wydaje mi się, że takie przerysowanie postaci było zamierzone. Generalnie uważam, że ta historia jest niemal gotowym scenariuszem na produkcję filmową, która zapewne uzyskałaby sporą oglądalność. Sama akcja jest dość nierównomiernie rozłożona, gdyż raz czułam napięcie, po czym nagle dopadało mnie lekkie znużenie. Niemniej w przypadku zakończenia podejrzewałam dosłownie każdego, zatem chyba pierwszy raz nie wytypowałam sprawcy na samym początku. Oczywiście z biegiem fabuły w pewnym momencie byłam pewna, kto stoi za całym zamieszaniem, aczkolwiek nie zadziało się to zbyt wcześnie, co jest ogromnym plusem.

Wszyscy kłamiemy. Jedni robią to częściej, inni rzadziej. Nieraz dotyczy to wręcz błahostek, a niekiedy ukrywamy przed innymi bardzo istotne sprawy, bojąc się momentu, gdy ujrzą one światło dzienne. Niestety, prędzej czy później, kłamstwa wychodzą na jaw, po czym zderzenie z rzeczywistością bywa bardzo bolesne. Wtedy pojawia się pytanie - czy było warto?

Książka Karen M. McManus na pewno spodoba się osobom lubującym się w klimacie typowo amerykańskich filmów młodzieżowych, gdzie realia dość często odbiegają od naszych. Radziłabym nie nastawiać się na intrygę powalającą na kolana, ale lekką lekturę z tajemnicami w tle, idealną na jesienne wieczory.

pokaż więcej

 
2018-10-17 11:21:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Poza serią
 
2018-10-17 10:29:10
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Moja biblioteczka - e-book, Rok 2018
 
2018-10-14 13:55:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Moja biblioteczka - e-book
Cykl: Kawiarenka za rogiem (tom 1)
 
2018-10-11 17:01:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Moja biblioteczka, Rok 2018, Zrecenzowane

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/10/lektura-obowiazkowa-ginekolodzy.html

Po przeczytaniu "Małych bogów. O znieczulicy polskich lekarzy", "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek", "Położnej. 3550 cudów narodzin" oraz "Mundry" mocno zainteresowałam się tematyką medyczną - nie w formie czysto teoretycznej i bardzo naukowej, ale właśnie w postaci życiowych, autentycznych historii. Dlatego...
http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/10/lektura-obowiazkowa-ginekolodzy.html

Po przeczytaniu "Małych bogów. O znieczulicy polskich lekarzy", "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek", "Położnej. 3550 cudów narodzin" oraz "Mundry" mocno zainteresowałam się tematyką medyczną - nie w formie czysto teoretycznej i bardzo naukowej, ale właśnie w postaci życiowych, autentycznych historii. Dlatego kiedy tylko dowiedziałam się o planowanej premierze "Ginekologów" Izy Komendołowicz, wiedziałam, że to lektura, obok której nie przejdę obojętnie.

Na szczęście badania profilaktyczne oraz wizyty u lekarza są dla mnie czymś obowiązkowym, od czego nie stronię, jednak doskonale wiem, co pokazują również historie opisywane przez lekarzy, że ogrom kobiet kompletnie nie zna swojego ciała i jego fizjonomii oraz fizjologii, a gabinety lekarskie omija szerokim łukiem. Kiedy zaczyna się dziać coś niepokojącego, dopiero przypominają sobie, iż warto byłoby odwiedzić specjalistę... Zdecydowanie w polskich szkołach i domach za mało mówi się o seksualności i dbaniu o własne zdrowie, przez co pojawiają się takie przypadki mrożące krew w żyłach, z jakimi możemy spotkać się w tej książce.

Pomimo tego, iż moja wiedza na tematy ginekologiczne stoi na zadowalającym poziomie, to pewne rzeczy mocno mnie zdziwiły, chociażby fakt istnienia kobiet z podwójną macicą bądź dwoma szyjkami! Ponadto nie miałam pojęcia, że nawet po udanej sterylizacji może dojść do zapłodnienia, jeśli plemnik przedostanie się gdzieś bokiem, a ciąża pozamaciczna może być przyklejona do jelita czy innych narządów w brzuchu. Akurat o przypadkach podejmowania prób jedzenia łożyska, wkładaniu różnorodnych przedmiotów do pochwy czy kobietach niewiedzących o byciu w ciąży nieraz słyszałam, to i tak nadal mnie to dziwi.

Sporo miejsca zajmuje debata dotycząca porodu naturalnego i cięć cesarskich. To oczywiście powinna być osobista decyzja każdej matki z jednoczesnym uwzględnieniem wszelakich przesłanek medycznych dotyczących predyspozycji (bądź ich braku) do naturalnego porodu, a także tego, co dzieje się podczas rodzenia. Nie da się ukryć, że lekarze bardzo mocno naciskają na porody naturalne, a dzieci z ich rodzin w znaczącej większości rodzone są poprzez cięcie cesarskie. To chyba jednak coś znaczy? Podoba mi się, że Dębscy, których bardzo cenię, głośno mówią o tym, że zarówno poród naturalny, jak i cięcie cesarskie niosą ze sobą powikłania, tylko o tych pierwszych raczej się nie mówi, chociaż są dużo groźniejsze. Zupełnie nie potępiają nawet planowego cięcia, chociaż ja akurat nie jestem ich zwolenniczką, ale może faktycznie nie są one takie złe? Ja totalnie popieram możliwość decydowania o sposobie rodzenia, bo nie potrafię zrozumieć, jak można zmusić kobietę do takiego czy innego wydania dziecka na świat. Szkoda, że kiedy pojawiają się poważne problemy, to wtedy nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za nie...

W tej książce pojawia się postać Bogdana Chazana, z którym wiąże się wiele kontrowersji - w czasach PRL wykonał ogromną ilość aborcji, po czym został ich przeciwnikiem oraz obrońcą życia nienarodzonego. Kilka lat temu jako dyrektor szpitala odmówił wykonania ciężko uszkodzonego płodu. Wiele osób wspomina o widocznej hipokryzji - kiedy człowiek usuwając ciąże, wybuduje sobie dom, zakupi wspaniałe auto oraz zabezpieczy przyszłość sobie oraz całej rodzinie, nagle staje się ich przeciwnikiem... Szkoda, że wcześniej nie na to nie wpadł. Przerywanie ciąży to bardzo ciężki temat, zwłaszcza, że nieraz lekarze odmawiają aborcji, broniąc się klauzulą sumienia, po czym nie mają jakiegokolwiek problemu z wykonaniem skrobanki w swoim prywatnym gabinecie. Osobiście nigdy nie zrozumiem usunięcia dziecka, bo "teraz nie jest na nie czas/ już mam dzieci/ dziecko nie jest mi do niczego potrzebne" i z tego typu podobnych bzdur. Jednak nie chcę wypowiadać się za matki dowiadujące się o tym, iż ich dziecko będzie bardzo chore albo umrze zaraz po narodzinach - każda z nas powinna sobie odpowiedzieć, czy poradziłaby sobie z takim ciężarem. To my musimy podjąć decyzję, a nie faceci siedzący w rządzie czy w innych instytucjach, uważając się za najmądrzejszych.

"Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów" to książka podzielona na siedemnaście rozdziałów, poruszających różnorodną tematykę - od porodów i wszelakich patologii, poprzez aborcję, młodociane i stare matki, gwałty oraz ciąże pozamałżeńskie, aż po in vitro, antykoncepcję, nowotwory czy ginekologię estetyczną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, chociaż mnie intrygowało dosłownie wszystko. Iza Komendołowicz zrobiła naprawdę FANTASTYCZNĄ robotę! To zdecydowanie lektura dla każdej kobiety bez wyjątku!

pokaż więcej

 
2018-10-03 11:00:00
Cykl: Dobre myśli (tom 2.5)
 
2018-10-03 10:59:38
Cykl: Dobre myśli (tom 3)
 
2018-10-03 10:57:59
Cykl: Dobre myśli (tom 2)
 
2018-10-03 10:56:15
Cykl: Dobre myśli (tom 1)
 
2018-10-01 15:58:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteczka Jasia, Rok 2018, Zrecenzowane

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/10/co-by-tu-zjesc-oraz-sodki-domek.html

Głodna gąsienica szuka pożywienia, jednak czego by się nie dotknęła, wszyscy jej to odradzają. Kiedy w końcu dociera do listka, jest tak zmęczona, że nie da rady jeść. Po pewnym czasie staje się motylem, którym zachwycamy się przez wiele miesięcy w roku...

Przyznam szczerze, że z tej historii można byłoby wycisnąć...
http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/10/co-by-tu-zjesc-oraz-sodki-domek.html

Głodna gąsienica szuka pożywienia, jednak czego by się nie dotknęła, wszyscy jej to odradzają. Kiedy w końcu dociera do listka, jest tak zmęczona, że nie da rady jeść. Po pewnym czasie staje się motylem, którym zachwycamy się przez wiele miesięcy w roku...

Przyznam szczerze, że z tej historii można byłoby wycisnąć dużo więcej. Tak naprawdę główna bohaterka pragnie zaspokoić swoją podstawową potrzebę, rezygnując ze wszystkiego przez innych. Kiedy ma już szansę poradzenia sobie ze swoim problemem, pada ze zmęczenia. Czy jest to odpowiednia lekcja, jaką powinny wynieść dzieci? Myślę, że nie do końca... Plusem jest przedstawienie owoców i warzyw, co może nakłoni małych czytelników do próbowania nowych smaków.

Cała oprawa graficzna jest taka jak w całej serii. Twarda okładka, kartonowe strony, bogata kolorystyka, proste ilustracje, a także dziurka w każdej kartce umożliwiająca dużo łatwiejsze przewracanie stron. Ten oryginalny element na pewno trafi do serca niejednemu małemu czytelnikowi.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
2821 1016 17108
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (464)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (445)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd