patsy_thebooklover 
status: Czytelnik, dodał: 2 książki, ostatnio widziany 2 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-11 10:00:22
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-11 09:59:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

To była bardzo zaskakująca lektura. Niby z dystansem, ale wyczuwalnie szczera. Autor pisze świetnie. Błyskotliwie, z dowcipem i znanym sobie pazurem. Nie muszę zgadzać się z wszystkim, o czym pisze (i nie musi podobać mi się wszystko, o czym pisze), żeby docenić jego pióro. Tę autobiografię czyta się jak pourywane felietony, zbiór luźnych myśli, które jednak w spójny i płynny sposób się z sobą... To była bardzo zaskakująca lektura. Niby z dystansem, ale wyczuwalnie szczera. Autor pisze świetnie. Błyskotliwie, z dowcipem i znanym sobie pazurem. Nie muszę zgadzać się z wszystkim, o czym pisze (i nie musi podobać mi się wszystko, o czym pisze), żeby docenić jego pióro. Tę autobiografię czyta się jak pourywane felietony, zbiór luźnych myśli, które jednak w spójny i płynny sposób się z sobą łączą. Zabawa językiem, dowcipem, no i oczywiście ciekawostki z życia (oczywiście nie tylko swojego, a może i głównie nie swojego) to główna linia tej książki. I nie jest to książka o tym, kto z kim, kiedy, jak i za ile. Ja bawiłam się świetnie. Zdecydowanie lektura przewyższyła mohe oczekiwania 😉

pokaż więcej

 
2019-01-11 09:58:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

I'm finally finishing my first 2019 book. I started reading "A Place for Us" in 2018 and it now becomes the first book of 2019. Expectactions were great (the book is so universally adored on Instagram, Goodreads etc), which usually bodes no good. And so it is in this case. I am not sure what went wrong: expectactions? plot? characters? background? The time jumps were quite distracting, I have... I'm finally finishing my first 2019 book. I started reading "A Place for Us" in 2018 and it now becomes the first book of 2019. Expectactions were great (the book is so universally adored on Instagram, Goodreads etc), which usually bodes no good. And so it is in this case. I am not sure what went wrong: expectactions? plot? characters? background? The time jumps were quite distracting, I have not immersed myself in the story, I haven't been looking forward to returning to reading. However, it is definitely a beautifully written profound and deep insight into the family and belonging. Maybe I've just picked the wrong time for reading this book.

pokaż więcej

 
2019-01-01 21:28:18
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-12-27 23:04:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Bardzo lekka i dość przyjemna. Przewidywalna i schematyczna, ale w tym czasie świątecznym na coś takiego właśnie liczyłam. Nie ma jednak zachwytów jak na książkę o miłości.

 
2018-12-17 21:34:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Po przeczytaniu tego reportażu jestem absolutnie wstrząśnięta. Przerażona skalą zbrodni jak i łatwoscią, z jaką do niej doszło. Książka napisana jest świetnie. Nie skupia się na zbrodniarzu, lecz również na ofiarach, na tle społecznym i po prostu ludziach, których niestety ta tragedia dotknęła. Reportersko - genialna robota. Czyta się świetnie - trudno się oderwać, chcę się wiedzieć więcej. O... Po przeczytaniu tego reportażu jestem absolutnie wstrząśnięta. Przerażona skalą zbrodni jak i łatwoscią, z jaką do niej doszło. Książka napisana jest świetnie. Nie skupia się na zbrodniarzu, lecz również na ofiarach, na tle społecznym i po prostu ludziach, których niestety ta tragedia dotknęła. Reportersko - genialna robota. Czyta się świetnie - trudno się oderwać, chcę się wiedzieć więcej. O ludziach, o ich historiach. I trudno w to wszystko uwierzyć. Długo się wzbraniałam przed tą książką, ale teraz już wiem, że to lektura absolutnie obowiązkowa w moim czytelniczym dorobku.

pokaż więcej

 
2018-12-05 19:11:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Król (tom 1)

To moje pierwsze spotkanie z prozą Szczepana Twardocha. Słyszałam wiele dobrego, nastawiłam się na literaturę ambitną i nielekką. Trochę jestem zaskoczona, bo książka jest dużo przystępniejsza niż sądziłam. Jest atrakcyjna historia, są soczyści bohaterowie, dobrze się to czyta i można docenić pióro autora. Mamy połączenie dobrego pisania z interesującą fabułą. Bohaterowie są wyraźni,... To moje pierwsze spotkanie z prozą Szczepana Twardocha. Słyszałam wiele dobrego, nastawiłam się na literaturę ambitną i nielekką. Trochę jestem zaskoczona, bo książka jest dużo przystępniejsza niż sądziłam. Jest atrakcyjna historia, są soczyści bohaterowie, dobrze się to czyta i można docenić pióro autora. Mamy połączenie dobrego pisania z interesującą fabułą. Bohaterowie są wyraźni, konkretni, niepłascy. Mamy też niespodzianki fabularne, metaforyczne nawiązania. Generalnie, zachwytu nie ma, ale zdecydowanie jedna z lepszych książek przeczytanych w drugiej połowie roku.

pokaż więcej

 
2018-12-05 19:09:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Legimi
Seria: Reportaż

Reportaże Ilony Wiśniewskiej przeczytałam w odwrotnej kolejności. Kiedyś czytałam "Hen", a teraz skończyłam "Białe". ❄⛄❄⛄❄⛄ Obie książki wydają mi się bardzo podobne. W klimacie, surowości i prostocie języka i opowieści. Nie wiem, czy to kwestia książki czy mojej czytelniczej dojrzałości, ale z tej książki wyciągnęłam więcej niż z "Hen". Przed lekturą "Hen" nastawiłam się na reportaż o... Reportaże Ilony Wiśniewskiej przeczytałam w odwrotnej kolejności. Kiedyś czytałam "Hen", a teraz skończyłam "Białe". ❄⛄❄⛄❄⛄ Obie książki wydają mi się bardzo podobne. W klimacie, surowości i prostocie języka i opowieści. Nie wiem, czy to kwestia książki czy mojej czytelniczej dojrzałości, ale z tej książki wyciągnęłam więcej niż z "Hen". Przed lekturą "Hen" nastawiłam się na reportaż o północy Norwegii, dostałam reportaż o ludziach mieszkających w tej części kraju - ludziach konkretnych, z imienia i nazwiska. Po świetnym wywiadzie z autorką na łamach Wysokich Obcasów poczułam się zachęcona do tej książki. Obie trochę mnie znudziły - przyznam, że spodziewałam się bardziej reportażu o zbiorowości niż o poszczególnych ludziach. Nie jest źle. Jeśli ktoś lubi budowanie szerszego obrazu na podstawie pojedynczych przypadków, będzie zadowolony.

pokaż więcej

 
2018-12-05 19:01:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Legimi, Przeczytane do połowy

No dziwne to, dziwne. Pierwsze opowiadanie niesamowicie mnie wciągnęło i zaintrygowało. Na pewno je zapamiętam. Z kolejnymi było już gorzej. Żadne mnie nie zaciekawiło, nie zostało w pamięci. Jestem ostrożna w sięganiu po książki okrzyknięte "objawieniem literackim", a tym bardziej poruszające tematykę kobiecą/feministyczną. Odnoszę wrażenie, że ostatnimi czasy wystarczy pisać w nurcie... No dziwne to, dziwne. Pierwsze opowiadanie niesamowicie mnie wciągnęło i zaintrygowało. Na pewno je zapamiętam. Z kolejnymi było już gorzej. Żadne mnie nie zaciekawiło, nie zostało w pamięci. Jestem ostrożna w sięganiu po książki okrzyknięte "objawieniem literackim", a tym bardziej poruszające tematykę kobiecą/feministyczną. Odnoszę wrażenie, że ostatnimi czasy wystarczy pisać w nurcie feminizmu i tak też flagować książki, by otrzymać metkę feministycznego manifestu. A jednak tematyka zobowiązuje, by być czymś więcej niż tylko trendem literackim i przepustką do feministycznego kanonu literackiego. Porzuciłam książkę po przeczytaniu połowy na rzecz ciekawszych pozycji. Myślę, że wrócę do książki, by przeczytać ostatnie opowiadanie, które wymieniane jest obok pierwszego jako najlepsze w zbiorze.

pokaż więcej

 
2018-12-05 19:00:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Legimi

"Paryżem" byłam zachwycona. "Londynem" jestem mniej. Odniosłam wrażenie, że mniej w tej lekturze powiązań między bohaterami, rodzinami, poszczególnymi latami opowieści. Po 800 stronach byłam już zmęczona przeskakiwaniem z jednego okresu do drugiego i płytkim czytaniem o losach bohaterów. Nie było chemii i klimatu. Nie jest to książka zła, ale ta część nie ma w sobie klimatu, jaki był w... "Paryżem" byłam zachwycona. "Londynem" jestem mniej. Odniosłam wrażenie, że mniej w tej lekturze powiązań między bohaterami, rodzinami, poszczególnymi latami opowieści. Po 800 stronach byłam już zmęczona przeskakiwaniem z jednego okresu do drugiego i płytkim czytaniem o losach bohaterów. Nie było chemii i klimatu. Nie jest to książka zła, ale ta część nie ma w sobie klimatu, jaki był w "Paryżu". Szkoda. Wydaje mi się, że książka mogłaby być krótsza. Bohaterowie, mimo że niektórzy wciągnęli w swoje losy, nie ciekawili, szybko się zmieniali i byli mi raczej obojętni. Szkoda. Przyznaję, że nie doczytałam do końca.

pokaż więcej

 
2018-10-25 11:34:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Poza serią

Literaturę skandynawską bardzo lubię (i nie chodzi o kryminały, których raczej unikam). Reportaży o krajach skandynawskich też już kilka zaliczyłam. Ten zdecydowanie należy do tych bardziej wymagających. Jest intelektualnie, merytorycznie, badawczo. Jest to krótka forma, ale z pewnością nie do szybkiego przeczytania. Jest dość ciężko. Nie jest to książka dla osób zupełnie zielonych w... Literaturę skandynawską bardzo lubię (i nie chodzi o kryminały, których raczej unikam). Reportaży o krajach skandynawskich też już kilka zaliczyłam. Ten zdecydowanie należy do tych bardziej wymagających. Jest intelektualnie, merytorycznie, badawczo. Jest to krótka forma, ale z pewnością nie do szybkiego przeczytania. Jest dość ciężko. Nie jest to książka dla osób zupełnie zielonych w kulturalnych, społecznych, politycznych aspektach Norwegii. Taki czytelnik po prostu nie wyniesie z te książki wiele. Jest tu mnóstwo odniesień, nawiązań, nazwisk, które niezorientowanemu czytelnikowi za wiele nie powiedzą.

pokaż więcej

 
2018-10-23 09:33:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Legimi

Bardzo prosto napisana, przewidywalna, oczywista, schematyczna, płytka. Utwierdziłam się w przekonaniu, dlaczego nie sięgam już po takie książki od lat. 😄😄

 
Moja biblioteczka
327 198 801
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd