patsy_thebooklover 
status: Czytelnik, dodał: 3 książki, ostatnio widziany 3 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-05 15:07:48
Ma nowego znajomego: Piotr Kościelny
 
2018-08-05 15:05:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Mała książeczka o wielkich uczuciach. Ta książka nie jest tylko o szalonej, nieposkromionej, krwiożerczej, energetyzującej Rosario, kobiecie demonicznej. To książka o sile miłości, tej beznadziejnej, rządzącej się swoimi prawami, na którą nie ma recepty, z której nie da się wyleczyć. O ludziach, którzy walczą z instynktami, są temperamentni, splątani uczuciami i emocjami, pełni namiętności,... Mała książeczka o wielkich uczuciach. Ta książka nie jest tylko o szalonej, nieposkromionej, krwiożerczej, energetyzującej Rosario, kobiecie demonicznej. To książka o sile miłości, tej beznadziejnej, rządzącej się swoimi prawami, na którą nie ma recepty, z której nie da się wyleczyć. O ludziach, którzy walczą z instynktami, są temperamentni, splątani uczuciami i emocjami, pełni namiętności, trudni do zdefiniowania. A to wszystko w gorącej, wybuchowej, krwawej Kolumbii. Zdanie otwierające powieść jest genialne, tak samo jak kilka innych perełek dalej. Nie mogłam pozbyć się wrażenia, że o podobnie fatalnej kobiecie, stojącej między dwoma zupełnie różnymi mężczyznami, już kiedyś czytałam. Tak mało stron, a tak wiele treści.

pokaż więcej

 
2018-08-04 15:20:36
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-04 13:11:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Legimi
Autor:

A mnie ta książka niestety nie porwała. Nie wczułam się aż nadto w klimat, nie interesowały mnie również historie, jakie przytrafiały się głównym bohaterom. Nużyły mnie opisy i odniesienia marynarskie. Chętnie obejrzę jednak film, by skonfrontować swoje doświadczenie z powieścią z adaptacją.

 
2018-08-03 19:48:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Smaczna lektura. Piękna okładka. Książka na 2 wieczory - do poczytania. Ciekawa historia, intrygujący bohaterowie. "Zostać" Judith Taschler to zasłyszana z czterech perspektyw opowieść o przypadkach, zdradzie, wyborach, losie i przelotnych znajomościach, które po kilkunastu latach mogą powrócić i mocno namieszać. Czy pozytywnie, czy negatywnie - trudno ocenić. Książka podejmuje tematy trudne,... Smaczna lektura. Piękna okładka. Książka na 2 wieczory - do poczytania. Ciekawa historia, intrygujący bohaterowie. "Zostać" Judith Taschler to zasłyszana z czterech perspektyw opowieść o przypadkach, zdradzie, wyborach, losie i przelotnych znajomościach, które po kilkunastu latach mogą powrócić i mocno namieszać. Czy pozytywnie, czy negatywnie - trudno ocenić. Książka podejmuje tematy trudne, ale czyta się ją płynnie i szybko. Jest lekka w formie, choć jej treść i tematyka dają do myślenia. Narracja skierowana bezpośrednio do czytelnika sprawia, że czujemy się jak na sobotnim spotkaniu, słuchając opowieści kolejnych bohaterów. Niejednoznaczne, trudne w ocenie relacje i to dające do myślenia "gdyby"...

pokaż więcej

 
2018-08-03 19:46:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Po angielsku

To jest naprawdę dobra książka. Na początku byłam lekko zażenowana, bo miałam wrażenie, jakbym czytała kolejną książkę z serii o Grey'u. Szybko natomiast to wrażenie się ulotniło i zaczęło się prawdziwe zatracenie w lekturze. Słuchałam audiobooka w oryginale, dlatego miałam wrażenie, że bohaterka mówi bezpośrednio do mnie. Właśnie książek z prowadzoną narracją pierwszoosobową lubię słuchać po... To jest naprawdę dobra książka. Na początku byłam lekko zażenowana, bo miałam wrażenie, jakbym czytała kolejną książkę z serii o Grey'u. Szybko natomiast to wrażenie się ulotniło i zaczęło się prawdziwe zatracenie w lekturze. Słuchałam audiobooka w oryginale, dlatego miałam wrażenie, że bohaterka mówi bezpośrednio do mnie. Właśnie książek z prowadzoną narracją pierwszoosobową lubię słuchać po angielsku w formie audiobooka. Wrażenie jest wtedy spotęgowane. Tej historii się dobrze słucha. Bohaterki się dobrze słucha. Podejrzewałam, do kogo i dlaczego mówi, ale nie spodziewałam się, jak daleko ta historia dotrze - ile się w życiu bohaterki wydarzy. Nie zawiodłam się!

pokaż więcej

 
2018-08-03 19:42:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka przypadła mi do gustu ze względu na swoje umiejscowienie. Akcja dzieje się w Karkonoszach i oscyluje wokół karkonoskich miast, postaci, historii. Na końcu książki dowiadujemy się, że większość postaci jest z życia wziętych, natomiast fakty historyczne są w pełni prawdziwe. Dodaje to tylko wartości tej lekturze, gdyż wiele można się z niej dowiedzieć. Mnie udało się przeczytać książkę... Książka przypadła mi do gustu ze względu na swoje umiejscowienie. Akcja dzieje się w Karkonoszach i oscyluje wokół karkonoskich miast, postaci, historii. Na końcu książki dowiadujemy się, że większość postaci jest z życia wziętych, natomiast fakty historyczne są w pełni prawdziwe. Dodaje to tylko wartości tej lekturze, gdyż wiele można się z niej dowiedzieć. Mnie udało się przeczytać książkę właśnie w Karkonoszach, głównie na balkonie z widokiem na Śnieżkę. Lepszej scenerii nie mogłam sobie wymarzyć, przez co szybko złapałam klimat. Książka jest napisana prostym językiem, czyta się lekko i przyjemnie.

pokaż więcej

 
2018-07-31 22:52:58
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-07-18 22:41:59
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Reportaż
 
2018-07-14 09:12:32
Został fanem autora: Fredrik Backman
 
2018-07-14 09:09:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Po angielsku

Hit! Małomiasteczkowość w tej książce bardzo wciąga. Bohaterowie są świetnie nakreśleni, atmosfera miasteczka jest bardzo wyczuwalna, całkowicie wchodzi się w zimny świat Beartown. Można się w nim zatopić. Backman pisze świetnie - metafory, porównania, dowcipy, momenty zawieszenia, niedopowiedzenia. Czyta się płynnie i z uśmiechem na twarzy. Bardzo polecam! Mam nadzieję, że książka zostanie... Hit! Małomiasteczkowość w tej książce bardzo wciąga. Bohaterowie są świetnie nakreśleni, atmosfera miasteczka jest bardzo wyczuwalna, całkowicie wchodzi się w zimny świat Beartown. Można się w nim zatopić. Backman pisze świetnie - metafory, porównania, dowcipy, momenty zawieszenia, niedopowiedzenia. Czyta się płynnie i z uśmiechem na twarzy. Bardzo polecam! Mam nadzieję, że książka zostanie wydana po polsku, bo z pewnością mam kilka osób, którym był ją poleciła/podarowała. I zdecydowanie sięgnę po sequel i inne książki autora.

pokaż więcej

 
2018-07-07 17:31:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Po angielsku
Autor:

Pochłonęła mnie całkowicie. Świetnie czytana, świetnie napisana. Bohaterowie są wyraźni, mamy przedstawione obie perspektywy, możemy śledzić, co się dzieje w głowach bohaterów, którzy znaleźli się w bardzo trudnej i niejednoznacznej sytuacji.

 
2018-07-07 17:30:48
Dodał do serwisu książkę: An American Marriage
Autor:
 
2018-07-07 17:18:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Po angielsku

Prawdą jest, że sporo w tej książce sytuacji polityczno-gospodarczej Pakistanu. Sporo też zwyczajów, opisów miejsc, z których pochodzi Malala. Ale sporo w niej też samej Malali. Słucham oryginału czytanego przez Pakinstankę, przez co książka była bardzo wymowna. Dowiedziałam się o Malali więcej, jednak nie zagłębiałam się bardzo w opisy polityczne i społeczne, dlatego nie zapamiętam z tej... Prawdą jest, że sporo w tej książce sytuacji polityczno-gospodarczej Pakistanu. Sporo też zwyczajów, opisów miejsc, z których pochodzi Malala. Ale sporo w niej też samej Malali. Słucham oryginału czytanego przez Pakinstankę, przez co książka była bardzo wymowna. Dowiedziałam się o Malali więcej, jednak nie zagłębiałam się bardzo w opisy polityczne i społeczne, dlatego nie zapamiętam z tej lektury wiele - bardziej ogólnikowe informacje. Niemniej, poznanie samej Malali było świetną lekturą.

pokaż więcej

 
2018-07-07 17:17:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Legimi

Fenomenalnie intymna, osobista, prywatna, bliska, dziewczęca, kobieca. Cudownie jest czytać tak dobre książki o kobietach, napisane przez kobiety. Pełna refleksji, mądra, trafia w samo sedno. Traktuje o codzienności, rzeczach przyziemnych i duchowych i w bardzo osobisty sposób trafia do czytelnika (czytelnika kobiety z pewnością).

 
Moja biblioteczka
316 185 681
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd