patsy_thebooklover 
status: Czytelnik, dodał: 3 książki, ostatnio widziany 7 tygodni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-27 08:15:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Po angielsku
Autor:

Nie czułam się związana z bohaterami i historią w trakcie czytania książki. Nie byłam zainteresowana biegiem wydarzeń. Narracja wydała mi się dość chaotyczna. Wydaje mi się, że w całym szumie książek tagowanych jako "feministyczne" trzeba ostrożnie wybierać poszczególne pozycje i nie zadowalać się jedynie tagami. Nie każdy "feministyczny" manifest to dobry manifest i nie każda historia... Nie czułam się związana z bohaterami i historią w trakcie czytania książki. Nie byłam zainteresowana biegiem wydarzeń. Narracja wydała mi się dość chaotyczna. Wydaje mi się, że w całym szumie książek tagowanych jako "feministyczne" trzeba ostrożnie wybierać poszczególne pozycje i nie zadowalać się jedynie tagami. Nie każdy "feministyczny" manifest to dobry manifest i nie każda historia obierająca perspektywę kobiet lub przyjmująca dystopijną wizję przyszłości jest warta uwagi. Ta nie przekonała mnie, nie wciągnęła, natomiast koncept na tyle był interesujący, że nie odłożyłam audiobooka na bok.

pokaż więcej

 
2018-08-27 08:15:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

To moja druga książka Donny Tartt i mam bardzo podobne odczucia jak po przeczytaniu "Szczygła". To nie jest zła książka. Wciąga, bohaterowie są wyraźni, klimat jest, pomysł jest. Ale... Donna Tartt jest mistrzynią przegadania książek. Książka ma 600 str, im dalej tym gorzej. Jak jeszcze pierwsza połowa zapowiada, że to będzie świetna lektura, tak od osiągnięcia punktu kulminacyjnego (nawet... To moja druga książka Donny Tartt i mam bardzo podobne odczucia jak po przeczytaniu "Szczygła". To nie jest zła książka. Wciąga, bohaterowie są wyraźni, klimat jest, pomysł jest. Ale... Donna Tartt jest mistrzynią przegadania książek. Książka ma 600 str, im dalej tym gorzej. Jak jeszcze pierwsza połowa zapowiada, że to będzie świetna lektura, tak od osiągnięcia punktu kulminacyjnego (nawet wcześniej niż połowa książki), dalej mamy równię pochyłą. I ta druga część książki znowu mnie zawiodła. Sporo tam pustych stron, czytania dla samego czytania. I oczywiście - zgodzę się - jest tu sporo filozofii, psychiki, metamorfoz bohaterów, interpretacji. Te opisy, refleksje, przygody bohaterów są potrzebne i stanowią o sile przekazu książki. Ale serio, 600 stron? Podobne odczucia miałam po "Szczygle". I chociaż uważam, że obie książki są dość równe to jednak "Tajemna historia" podobała mi się bardziej. I zdecydowanie zgadzam się z @basiapasiut, że gdybym czytała te książki kilka/kilkanaście lat temu, to zrobiłyby na mnie większe wrażenie. Nie wiem, czy to kwestia wielkich oczekiwań, świetnych recenzji, które potem skutkują surowszą recenzją. Ale no mam jakiś problem z Donną Tartt, no mam.

pokaż więcej

 
2018-08-27 08:13:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Reportaż

"Urobieni" to lektura niewygodna, smutna, denerwująca. Marek Szymaniak dał głos osobom, które zwykle głośno o swoich problemach na rynku pracy nie mówią. Albo właśnie powiedzieli - jedni wygrali, inni się poddali. Lektura ta uczy szacunku, pokazuje nowe (trudne) punkty widzenia, denerwuje, wytyka patologie panujące na polskim rynku pracy. Przeczytałam póki co prawie połowę. Czyta się dość... "Urobieni" to lektura niewygodna, smutna, denerwująca. Marek Szymaniak dał głos osobom, które zwykle głośno o swoich problemach na rynku pracy nie mówią. Albo właśnie powiedzieli - jedni wygrali, inni się poddali. Lektura ta uczy szacunku, pokazuje nowe (trudne) punkty widzenia, denerwuje, wytyka patologie panujące na polskim rynku pracy. Przeczytałam póki co prawie połowę. Czyta się dość lekko, język jest konkretny, bez niepotrzebnych udziwień, a reportaże pogrupowane są w przemyślany sposób.

pokaż więcej

 
2018-08-21 18:08:46
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-05 15:07:48
Ma nowego znajomego: Piotr Kościelny
 
2018-08-05 15:05:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Mała książeczka o wielkich uczuciach. Ta książka nie jest tylko o szalonej, nieposkromionej, krwiożerczej, energetyzującej Rosario, kobiecie demonicznej. To książka o sile miłości, tej beznadziejnej, rządzącej się swoimi prawami, na którą nie ma recepty, z której nie da się wyleczyć. O ludziach, którzy walczą z instynktami, są temperamentni, splątani uczuciami i emocjami, pełni namiętności,... Mała książeczka o wielkich uczuciach. Ta książka nie jest tylko o szalonej, nieposkromionej, krwiożerczej, energetyzującej Rosario, kobiecie demonicznej. To książka o sile miłości, tej beznadziejnej, rządzącej się swoimi prawami, na którą nie ma recepty, z której nie da się wyleczyć. O ludziach, którzy walczą z instynktami, są temperamentni, splątani uczuciami i emocjami, pełni namiętności, trudni do zdefiniowania. A to wszystko w gorącej, wybuchowej, krwawej Kolumbii. Zdanie otwierające powieść jest genialne, tak samo jak kilka innych perełek dalej. Nie mogłam pozbyć się wrażenia, że o podobnie fatalnej kobiecie, stojącej między dwoma zupełnie różnymi mężczyznami, już kiedyś czytałam. Tak mało stron, a tak wiele treści.

pokaż więcej

 
2018-08-04 15:20:36
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-04 13:11:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Legimi
Autor:

A mnie ta książka niestety nie porwała. Nie wczułam się aż nadto w klimat, nie interesowały mnie również historie, jakie przytrafiały się głównym bohaterom. Nużyły mnie opisy i odniesienia marynarskie. Chętnie obejrzę jednak film, by skonfrontować swoje doświadczenie z powieścią z adaptacją.

 
2018-08-03 19:48:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Smaczna lektura. Piękna okładka. Książka na 2 wieczory - do poczytania. Ciekawa historia, intrygujący bohaterowie. "Zostać" Judith Taschler to zasłyszana z czterech perspektyw opowieść o przypadkach, zdradzie, wyborach, losie i przelotnych znajomościach, które po kilkunastu latach mogą powrócić i mocno namieszać. Czy pozytywnie, czy negatywnie - trudno ocenić. Książka podejmuje tematy trudne,... Smaczna lektura. Piękna okładka. Książka na 2 wieczory - do poczytania. Ciekawa historia, intrygujący bohaterowie. "Zostać" Judith Taschler to zasłyszana z czterech perspektyw opowieść o przypadkach, zdradzie, wyborach, losie i przelotnych znajomościach, które po kilkunastu latach mogą powrócić i mocno namieszać. Czy pozytywnie, czy negatywnie - trudno ocenić. Książka podejmuje tematy trudne, ale czyta się ją płynnie i szybko. Jest lekka w formie, choć jej treść i tematyka dają do myślenia. Narracja skierowana bezpośrednio do czytelnika sprawia, że czujemy się jak na sobotnim spotkaniu, słuchając opowieści kolejnych bohaterów. Niejednoznaczne, trudne w ocenie relacje i to dające do myślenia "gdyby"...

pokaż więcej

 
2018-08-03 19:46:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Po angielsku

To jest naprawdę dobra książka. Na początku byłam lekko zażenowana, bo miałam wrażenie, jakbym czytała kolejną książkę z serii o Grey'u. Szybko natomiast to wrażenie się ulotniło i zaczęło się prawdziwe zatracenie w lekturze. Słuchałam audiobooka w oryginale, dlatego miałam wrażenie, że bohaterka mówi bezpośrednio do mnie. Właśnie książek z prowadzoną narracją pierwszoosobową lubię słuchać po... To jest naprawdę dobra książka. Na początku byłam lekko zażenowana, bo miałam wrażenie, jakbym czytała kolejną książkę z serii o Grey'u. Szybko natomiast to wrażenie się ulotniło i zaczęło się prawdziwe zatracenie w lekturze. Słuchałam audiobooka w oryginale, dlatego miałam wrażenie, że bohaterka mówi bezpośrednio do mnie. Właśnie książek z prowadzoną narracją pierwszoosobową lubię słuchać po angielsku w formie audiobooka. Wrażenie jest wtedy spotęgowane. Tej historii się dobrze słucha. Bohaterki się dobrze słucha. Podejrzewałam, do kogo i dlaczego mówi, ale nie spodziewałam się, jak daleko ta historia dotrze - ile się w życiu bohaterki wydarzy. Nie zawiodłam się!

pokaż więcej

 
2018-08-03 19:42:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka przypadła mi do gustu ze względu na swoje umiejscowienie. Akcja dzieje się w Karkonoszach i oscyluje wokół karkonoskich miast, postaci, historii. Na końcu książki dowiadujemy się, że większość postaci jest z życia wziętych, natomiast fakty historyczne są w pełni prawdziwe. Dodaje to tylko wartości tej lekturze, gdyż wiele można się z niej dowiedzieć. Mnie udało się przeczytać książkę... Książka przypadła mi do gustu ze względu na swoje umiejscowienie. Akcja dzieje się w Karkonoszach i oscyluje wokół karkonoskich miast, postaci, historii. Na końcu książki dowiadujemy się, że większość postaci jest z życia wziętych, natomiast fakty historyczne są w pełni prawdziwe. Dodaje to tylko wartości tej lekturze, gdyż wiele można się z niej dowiedzieć. Mnie udało się przeczytać książkę właśnie w Karkonoszach, głównie na balkonie z widokiem na Śnieżkę. Lepszej scenerii nie mogłam sobie wymarzyć, przez co szybko złapałam klimat. Książka jest napisana prostym językiem, czyta się lekko i przyjemnie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
318 188 722
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd