Jan63 
mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 7 tygodni temu
Teraz czytam
  • Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie
    Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie
    Autorzy:
    Już za chwilę dowiecie się o wszystkim, czego nie wiemy o naszym dziwnym i tajemniczym wszechświecie! Wiedza człowieka o otaczającym świecie pełna jest luk. I nie są to luki małe – takie, które można...
    czytelników: 841 | opinie: 41 | ocena: 8,15 (150 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-27 11:55:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Komisarz Forst (tom 4) | Seria: Mroczna strona

Książka momentami wciągająca, ale częściej irytująco naiwna. A samo zakończenie, oczywiście "prawilne" i zgodne z trendami, dla mnie było tragifarsą. Szczególnie kiedy przyszedł moment zastanowienia nad wcześniejszym postępowaniem Frosta. Ja wiem, wszystko tłumaczy heroina, ale ja mówię o moich odczuciach, a dla mnie cała "intryga" okazuje się gimbazową opowiastką przy piwku.

 
2018-06-28 22:32:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Wprawdzie jest to "tylko" powieść sensacyjna, ale przynajmniej w tym gatunku to prawdziwe arcydzieło. A co dla mnie szczególnie ważne, zachowany jest pewien poziom, pewien smak. Przy gwałtownej narracji zachowana została subtelna granica pomiędzy dopuszczalną brutalnością a zbędnym sadyzmem. A niestety wielu współczesnych (Jo Nesbo) nagminnie nadużywa tegoż sadyzmu poczytując to jako... Wprawdzie jest to "tylko" powieść sensacyjna, ale przynajmniej w tym gatunku to prawdziwe arcydzieło. A co dla mnie szczególnie ważne, zachowany jest pewien poziom, pewien smak. Przy gwałtownej narracji zachowana została subtelna granica pomiędzy dopuszczalną brutalnością a zbędnym sadyzmem. A niestety wielu współczesnych (Jo Nesbo) nagminnie nadużywa tegoż sadyzmu poczytując to jako oryginalność.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
101 52 131
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd