wildfemale 
psunabude.blox.pl
kobieta, status: bibliotekarka, dodała: 153 książki, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Teraz czytam
 • Alfred C. Kinsey - a life
  Alfred C. Kinsey - a life
  Autor:
  The hidden life of Alfred C. Kinsey, the principal architect of the sexual revolution. In this brilliant, groundbreaking biography, twenty years in the making, James H. Jones presents a moving and...
  czytelników: 10 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
 • Atlas psychofizjologii seksu
  czytelników: 37 | opinie: 0 | ocena: 6,83 (6 głosów)
 • Dawna medycyna. Jej tajemnica i potęga. Egipt, Babilonia, Indie, Chiny, Meksyk, Peru
  Dawna medycyna. Jej tajemnica i potęga. Egipt, Babilonia, Indie, Chiny, Meksyk, Peru
  Autor:
  Autor „Stulecia chirurgów” i „Ginekologów” na tropie tajemnic starożytnych lekarzy. Fascynująca opowieść o wielkich cywilizacjach i ich wkładzie w rozwój medycyny. Na długo przed Hipokratesem, nad N...
  czytelników: 1166 | opinie: 28 | ocena: 6,73 (190 głosów) | inne wydania: 2
 • De repente, un grito en la noche
  De repente, un grito en la noche
  Autor:
  Ucz się języka dzięki opowiadaniom w językach obcych w formie drukowanej książeczki oraz audiobooka. 20 ciekawych historii pozwala nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku o...
  czytelników: 4 | opinie: 1 | ocena: 6,5 (2 głosy)
 • Dialektyczna terapia behawioralna nastolatków z tendencjami samobójczymi
  Dialektyczna terapia behawioralna nastolatków z tendencjami samobójczymi
  Autorzy:
  Podręcznik opisuje zmodyfikowane techniki dialektycznej terapii behawioralnej o udokumentowanej skuteczności w leczeniu nastolatków mających wiele problemów psychicznych, w tym narażonych na najwy...
  czytelników: 20 | opinie: 0 | ocena: 7 (2 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-15 00:16:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
 
2018-12-31 19:29:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Świetna książka, doceniam odwagę autora, który doskonale wiedząc jaką minę zrobi większość lekarzy, mimo wszystko już we wstępie proponuje im m.in. napisanie sztuki na bazie tej lektury. Później jest tylko zabawniej. I tak lekkiej formie treściwych czytanek (rozczula mnie ta nazwa) udaje się szanownemu autorowi przekazać całkiem sporo przydatnych treści. Nie ze wszystkimi zaleceniami się... Świetna książka, doceniam odwagę autora, który doskonale wiedząc jaką minę zrobi większość lekarzy, mimo wszystko już we wstępie proponuje im m.in. napisanie sztuki na bazie tej lektury. Później jest tylko zabawniej. I tak lekkiej formie treściwych czytanek (rozczula mnie ta nazwa) udaje się szanownemu autorowi przekazać całkiem sporo przydatnych treści. Nie ze wszystkimi zaleceniami się ślepo zgadzam, ale też widzę to raczej jako punkt wyjścia do inspirującej wymiany myśli niż kłótni. Bardzo przydatne jest też dla mnie zebranie najważniejszych zasad na końcu książki w postaci treściwych punktów.
Jedynym minusem pozycji jest to, że w moje ręce trafiło drugie wydanie, podczas gdy pierwsze wypuszczono na rynek w 2014. Okazuje się, że to bardzo wiele w trendach dotyczących zaufania do zawodu lekarza, modelu relacji lekarz-pacjent, czy roli recenzji lekarzy zamieszczanych w internecie przez pacjentów. Dane, na które powołuje się autor nie pochodzą z najbardziej naukowych źródeł, źródła internetowe często są już niedostępne, a dane z 2014 nijak nie przystają do teraźniejszości.
Choć komunikacja jest tematem ponadczasowym, pozycję tego rodzaju lepiej byłoby wydać w postaci stale aktualizowanej strony online z hiperłączami.

Autor wykazuje się bardzo dobrym rozeznaniem potrzeb lekarzy w zakresie komunikacji z pacjentem, co sprawia, że jest to w moim odczuciu pozycja adresowana wyłącznie do przedstawicieli tej profesji.

pokaż więcej

 
2018-12-30 16:45:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Seria: TED Books

Świetna książka małych gabarytów. Doprawdy trzeba bardzo dobrze wiedzieć co się chce powiedzieć by zawrzeć to w tak małej objętości. Książka jest ponadto bardzo ładnie wydana, a autor popisuje się erudycją. Lektura dostarczyła mi niemałej intelektualnej rozrywki. Tak o medycynie po polsku pisze chyba tylko prof. Szczeklik.
Polecam zarówno lekarzom jak i pacjentom.

 
2018-12-24 14:20:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Proxima/Ultima (tom 1)
 
2018-12-24 14:19:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Słaba i wtórna książka wydana wielkim drukiem. Mam wrażenie, że wydawca ma mnie za idiotę. Gdyby autor nie był synem znanego człowieka, miałby pewnie trudność nie tylko z wydaniem tej pozycji, ale nawet uzyskaniem recenzji od osób, które są cytowane na okładce.
Generalnie, jest dużo singli, wzorzec związku się zmienia, single mają dostęp do internetu...
Darujcie sobie tę lekturę.

 
2018-12-09 20:52:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-09 20:51:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-03 01:41:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-26 00:59:26
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-11-06 22:50:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Świetna książka, która całkowicie błędnie została zaklasyfikowana jako pozycja dla dzieci. Powinny ją przeczytać zarówno dzieci jak i dorośli. W tym przypadku zazdrościmy dzieciatym dorosłym, że mogą ją "bezkarnie" przeczytać pod pretekstem czytania dzieciom.
Pozycję napisano lekko, z humorem, a jednocześnie formę tę udało się wyważyć dużą ilością faktów, których wcześniej nie znaliśmy. No...
Świetna książka, która całkowicie błędnie została zaklasyfikowana jako pozycja dla dzieci. Powinny ją przeczytać zarówno dzieci jak i dorośli. W tym przypadku zazdrościmy dzieciatym dorosłym, że mogą ją "bezkarnie" przeczytać pod pretekstem czytania dzieciom.
Pozycję napisano lekko, z humorem, a jednocześnie formę tę udało się wyważyć dużą ilością faktów, których wcześniej nie znaliśmy. No dobra, JA nie znałam.
Ogromnie żałuję, że książka jest tak krótka, a autorów zachęcałabym do opracowania rozszerzonej wersji dotyczącej większej ilości zwierząt.
Małe dzieci będą miały ochotę pokolorować zawarte w książce ilustracje. Starsze dzieci będą się zachwycać tematyką książki. Nieco starsze dzieci, takie jak ja będą ją zabierać w miejsca publiczne żeby epatować tym, co właśnie czytamy (a w skrajnej wersji, ŻE w ogóle czytamy). Ja dzięki tej bezcennej lekturze na spotkaniach towarzyskich będę błyszczeć wiedzą... z D wziętą, a jednocześnie podpartą bibliografią :)

pokaż więcej

 
2018-11-03 11:48:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-10-23 23:02:12
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-23 23:00:23
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
Moja biblioteczka
744 174 598
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (4)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd