SickSense 
kobieta, Toruń, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 8 cytatów, ostatnio widziana 15 godzin temu
Teraz czytam
  • Odd Thomas
    Odd Thomas
    Autor:
    Dwudziestoletni Odd Thomas posiada niezwykły dar szósty zmysł umożliwiający mu kontakty z duchami. Odd wykorzystuje swoje zdolności, by pomagać miejscowym stróżom prawa w chwytaniu niebezpiecznych prz...
    czytelników: 1910 | opinie: 77 | ocena: 6,96 (1021 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-19 09:34:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Christie Agatha

Głównym wątkiem książki są polityczne porachunki i działania mające zachwiać światową równowagą, a w konsekwencji doprowadzić do wojny i ogólnego chaosu. Wprawdzie autorce pomysłów na wszelkiego rodzaju intrygi nie zabrakło, ale sposobu na klarowne ich przedstawienie już tak. Dla mnie kluczową rolą w książkach z wieloma, przeplatającymi się wątkami jest systematyczne wprowadzanie czytelnika w... Głównym wątkiem książki są polityczne porachunki i działania mające zachwiać światową równowagą, a w konsekwencji doprowadzić do wojny i ogólnego chaosu. Wprawdzie autorce pomysłów na wszelkiego rodzaju intrygi nie zabrakło, ale sposobu na klarowne ich przedstawienie już tak. Dla mnie kluczową rolą w książkach z wieloma, przeplatającymi się wątkami jest systematyczne wprowadzanie czytelnika w każdy z nich. W tym przypadku zostałam zbombardowana natłokiem informacji już na pierwszych stronach i przez prawie połowę lektury właściwie nie mogłam zrozumieć co autorka miała na myśli. W efekcie zanim zrobiło się ciekawie zdążyłam się książką po prostu zmęczyć. Jedynie kilkadziesiąt ostatnich stron ratuje ogólne wrażenie. Dla mnie to trochę za mało by nazwać książkę dobrą. Odnoszę wrażenie, że wszelkie motywy polityczne bardzo intrygowały Christie, jednak pisanie o nich nie było raczej jej mocną stroną. Wolę ją w klasycznym wydaniu, z prostą kryminalną historią z zaskakującym zakończeniem.

pokaż więcej

 
2019-01-16 09:43:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Patterson James
Cykl: NYPD Red (tom 5)

Z każdą kolejną książką coraz bardziej się zniechęcam do nowej twórczości Pattersona i mam spore wątpliwości, czy rzeczywiście on sam jest ich autorem. W porównaniu do jego starszych tytułów, nowości wypadają bardzo przeciętnie a nawet i tragicznie. W tej pozycji nie znalazłam nic ciekawego. Autor bazuje na sprawdzonym, trochę zbyt banalnym stylu. Dużo się dzieje, ale wszystko to jest płytkie,... Z każdą kolejną książką coraz bardziej się zniechęcam do nowej twórczości Pattersona i mam spore wątpliwości, czy rzeczywiście on sam jest ich autorem. W porównaniu do jego starszych tytułów, nowości wypadają bardzo przeciętnie a nawet i tragicznie. W tej pozycji nie znalazłam nic ciekawego. Autor bazuje na sprawdzonym, trochę zbyt banalnym stylu. Dużo się dzieje, ale wszystko to jest płytkie, bez większego sensu. Z głównych bohaterów zrobił papierowe marionetki bez wyrazu. Jeśli się nie ma pomysłu na ciekawe przedstawienie życia osobistego wykreowanych postaci, to lepiej skupić się na samej "policyjnej robocie". A wątek kryminalny w tym przypadku jest także niskich lotów. Największą zaletą tej książki są krótkie rozdziały, dzięki którym czyta się ją w ekspresowym tempie.

pokaż więcej

 
2019-01-13 19:19:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Christie Agatha

Kiedy przeczytałam, że akcja książki rozgrywa się w starożytnym Egipcie, to wiedziałam, że jej lektura będzie dla mnie bardzo przyjemna i interesująca. Autorka mnie nie rozczarowała i uważam tytuł ten za jeden z lepszych, które do tej pory przeczytałam. Ciekawa fabuła, barwne postaci, no i oczywiście wciągający wątek kryminalny. Autorka postarała się by jak najlepiej oddać klimat tamtych... Kiedy przeczytałam, że akcja książki rozgrywa się w starożytnym Egipcie, to wiedziałam, że jej lektura będzie dla mnie bardzo przyjemna i interesująca. Autorka mnie nie rozczarowała i uważam tytuł ten za jeden z lepszych, które do tej pory przeczytałam. Ciekawa fabuła, barwne postaci, no i oczywiście wciągający wątek kryminalny. Autorka postarała się by jak najlepiej oddać klimat tamtych czasów i myślę, że jej się to znakomicie udało. Dużo książek Agathy Christie przede mną i mam nadzieję, że jeszcze nie jeden tytuł mnie tak zachwyci jak właśnie ten.

pokaż więcej

 
2019-01-11 12:17:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Christie Agatha

To najsłabsza książka Agathy Christie jaką do tej pory udało mi się przeczytać. Bardzo chaotyczna, z mało interesującymi postaciami i nużącą fabułą. Mimo, że porusza dość ważny temat, to ja nie potrafię w niej znaleźć nic wartego uwagi. W pewnym momencie odniosłam wrażenie, że sama autorka pogubiła się w swoim pomyśle i kolejne strony zapełnia bez większego przekonania.

 
2019-01-08 15:30:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Świst Paulina, Ulubione
Cykl: Prokurator (tom 1)

Muszę przyznać, że książka miło mnie zaskoczyła. Po przeczytaniu kilku niezbyt przychylnych opinii nie oczekiwałam zbyt wiele. Historia może trochę banalna, ale mnie strasznie wciągnęła. Co chwilę sporo się dzieje, a pod koniec książka trzyma w napięciu jak najlepszy kryminał. Obawiam się tylko, że autorka nie podtrzyma poziomu w kolejnych częściach serii.

 
2019-01-06 19:34:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Christie Agatha

Całkiem przyjemny zbiór opowiadań. Jak to zazwyczaj bywa jedne opowieści są lepsze, inne trochę mniej porywające. Na szczęście przeważają te pierwsze, choć nie mogę powiedzieć, by któreś z opowiadań szczególnie się wyróżniło i mnie zachwyciło. Są to po prostu ciekawe, ale łatwe do przewidzenia historyjki. Postać pana Parkera bardzo mi się spodobała i szkoda, że to chyba jedyny tytuł z jego... Całkiem przyjemny zbiór opowiadań. Jak to zazwyczaj bywa jedne opowieści są lepsze, inne trochę mniej porywające. Na szczęście przeważają te pierwsze, choć nie mogę powiedzieć, by któreś z opowiadań szczególnie się wyróżniło i mnie zachwyciło. Są to po prostu ciekawe, ale łatwe do przewidzenia historyjki. Postać pana Parkera bardzo mi się spodobała i szkoda, że to chyba jedyny tytuł z jego udziałem. Ogólnie polecam fanom kryminałów i nie tylko.

pokaż więcej

 
2019-01-03 18:51:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Christie Agatha

Dobry i wciągający kryminał, ale zabrakło mi efektu "wow" przy rozwiązaniu zagadkowego morderstwa.

 
2018-12-29 12:38:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Patterson James
Cykl: NYPD Red (tom 4)

Patterson w typowym dla siebie stylu. Dużo akcji i jeszcze więcej morderstw, a na deser trochę zbędne sprawy osobiste głównych bohaterów. Sporo tego wszystkiego, ale dzięki temu książkę czyta się naprawdę szybko.

 
2018-12-23 19:44:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Coben Harlan
Autor:
Cykl: Myron Bolitar (tom 11)

Jestem naprawdę mile zaskoczona. Myślałam, że będę się znowu męczyć, a jednak książkę pochłonęłam w trzy dni i to ukradkiem czytając w pracy. "W domu" to powrót do starego dobrego Myrona z początkowych tomów. Wciągająca fabuła i liczne zwroty akcji sprawiły, że nawet nie wiedziałam kiedy połowa lektury jest już za mną. Win i Myron spodobali mi się w takiej dojrzałej wersji, ale z zachowaniem... Jestem naprawdę mile zaskoczona. Myślałam, że będę się znowu męczyć, a jednak książkę pochłonęłam w trzy dni i to ukradkiem czytając w pracy. "W domu" to powrót do starego dobrego Myrona z początkowych tomów. Wciągająca fabuła i liczne zwroty akcji sprawiły, że nawet nie wiedziałam kiedy połowa lektury jest już za mną. Win i Myron spodobali mi się w takiej dojrzałej wersji, ale z zachowaniem ich kluczowych cech z młodości. Zakończenie jest fantastyczne i w stylu autora. Ja się nie zawiodłam.

pokaż więcej

 
2018-12-20 19:37:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Christie Agatha

Bardzo dobry kryminał. Znaleźć w nim można wciągającą intrygę, budzące grozę wydarzenia oraz interesujące postaci. Wprawdzie finału wszystkich zdarzeń nie tak trudno się domyśleć, ale jednak część szczegółów była dla mnie zaskoczeniem. Autorka ma dużego plusa za ten tytuł.

 
2018-12-18 09:05:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Cao Irene
Autor:
Cykl: Wady (tom 2)

Myślałam, że gorzej być nie może, a jednak... Książka banalna, bezsensowna i jeszcze bardziej irytująca niż część poprzednia. Autorka z namaszczeniem opisywała każdy szczegół wyglądu wszystkich bohaterów, by za chwilę zrobić przeskok w czasie i pominąć rzeczy, które mogłyby nadać fabule jakikolwiek sens. Naprawdę istnieje ktoś, kto lubi czytać książki, w których na co drugiej stronie podana... Myślałam, że gorzej być nie może, a jednak... Książka banalna, bezsensowna i jeszcze bardziej irytująca niż część poprzednia. Autorka z namaszczeniem opisywała każdy szczegół wyglądu wszystkich bohaterów, by za chwilę zrobić przeskok w czasie i pominąć rzeczy, które mogłyby nadać fabule jakikolwiek sens. Naprawdę istnieje ktoś, kto lubi czytać książki, w których na co drugiej stronie podana jest dokładna wysokość butów głównej bohaterki? Dla mnie takie rzeczy są nieistotne. Mam nadzieję, że kolejnej części nie będzie, bo pewnie zostałabym zmuszona przez samą siebie do jej przeczytania.

pokaż więcej

 
2018-12-16 18:58:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Schmitt Eric-Emmanuel

Im więcej książek autorstwa Schmitta czytam, tym bardziej jestem znużona jego twórczością. Czuję wręcz rozczarowanie, gdy kolejny tytuł powiela ten sam temat i muszę się niestety zmuszać by książkę dokończyć. Przyznaję pięć gwiazdek tylko dlatego, że po prostu mam wrażenie, że Schmitt wcale nie pisze źle, raczej nie wpasował się po prostu w mój gust. A niestety moje schorzenie nie pozwala mi... Im więcej książek autorstwa Schmitta czytam, tym bardziej jestem znużona jego twórczością. Czuję wręcz rozczarowanie, gdy kolejny tytuł powiela ten sam temat i muszę się niestety zmuszać by książkę dokończyć. Przyznaję pięć gwiazdek tylko dlatego, że po prostu mam wrażenie, że Schmitt wcale nie pisze źle, raczej nie wpasował się po prostu w mój gust. A niestety moje schorzenie nie pozwala mi zostawić nieprzeczytanych książek tego autora, które zostały wydane w Polsce.

pokaż więcej

 
2018-12-13 16:39:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Christie Agatha
Cykl: Panna Marple (tom 3) | Seria: Biblioteczka Konesera

Szczerze mówiąc to czuję niemałe rozczarowanie po lekturze tego kryminału. Książka jest momentami bardzo banalna, a przez pierwszą połowę strasznie nużąca. Zakończenie nie uratowało tego tytułu przed dość mierną oceną. Wątek romantyczny był dla mnie dużo bardziej interesujący niż rozwiązanie kryminalnej zagadki.

 
2018-12-10 08:56:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Patterson James
Cykl: NYPD Red (tom 3)

Ostatnio czuję rozczarowanie po przeczytaniu niemal każdej książki autorstwa Jamesa Pattersona. Zdecydowanie wolę jego starsze thrillery. O "Piętnie Kaina" mogę jedynie powiedzieć, że jest to tytuł totalnie przeciętny, nie trzyma czytelnika w napięciu, a jego lektura to był dla mnie raczej przykry obowiązek niż przyjemność.

 
2018-11-29 13:02:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Christie Agatha
Cykl: Herkules Poirot (tom 5) | Seria: Biblioteczka Konesera

Książka jest dość chaotyczna. Zakończenie wprawdzie zaskakuje, ale wiem, że autorkę stać na więcej. "Wielka Czwórka" to solidny kryminał, jednak nie zachwycił mnie tak jak poprzednie części z serii o Poirocie.

 
Moja biblioteczka
427 426 3627
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (30)

Ulubieni autorzy (22)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (22)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd