Lubimyczytać.pl Sp. z o.o

Nie święci pierogi lepią

Autor recenzji:
Tytuł książki: Pudełko z marzeniami
6,99 (831 ocen i 186 opinii)

Malwina przyjeżdża do Miasteczka, aby razem ze swoim życiowym mężczyzną Radosławem otworzyć w nim restaurację serwującą polsko-wegańskie dania. W celu zdobycia funduszy na prowadzenie własnego interesu, mężczyzna wyjeżdża za granicę... i nie wraca.

W Miasteczku pojawia się także Michał, który zmuszony jest porzucić swoje dotychczasowe życie, zostawiając w Warszawie firmę oraz byłą narzeczoną. Mężczyzna liczy na odnalezienie spokoju w pozornie cichej mieścinie, nieświadomy tego, kogo w niej spotka i czego przyjdzie mu zaznać..

Ona – pisarka powieści obyczajowych z przezabawnymi bohaterami, on – pisarz winny niejednej zbrodni popełnionej z uśmiechem. Magdalena Witkiewicz oraz Alek Rogoziński połączyli siły i stworzyli powieść jakiej jeszcze nie było! Mogłoby się wydawać, że skoro jest to jedna z pozycji świątecznych, to niczym hity telewizyjne, główny wątek zawile krąży wokół miłości. Nie będę ukrywać, że tak nie jest, jednak jest jakby zakamuflowany i wydaje się, że tylko muska fabułę.

Chociaż głównymi bohaterami są Malwina i Michał, to historia nie krąży wyłącznie wokół nich. Bohaterowie „Pudełka z marzeniami” są przedstawicielami różnych pokoleń. Czytelnicy zostaną zapoznani z dwiema staruszkami, które kłopotów nie lubią, ale z jakiegoś powodu często z nimi obcują oraz z młodszymi postaciami mającymi niewiele wspólnego z dziecięcą niewinnością, co wpłynie na życie dorosłych bohaterów. Jedna z głównych postaci jest nie z tego świata. Chodzi o świętego Ekspedyta – patrona od spraw pilnych, zamieszkującego w piwnicy pod restauracją, który przy okazji pomaga Malwinie przy realizacji rzeczy niemożliwych.

„Pudełko z marzeniami” jest powieścią dla miłośników książek autorów, a zwłaszcza „Pracowni dobrych myśli” Magdaleny Witkiewicz, ponieważ te historie mają ze sobą wspólne nie tylko miejsce akcji, ale także bohaterów! Nie jest to jednak przeszkoda dla czytelników, którzy nie znają wcześniejszej powieści. Uważam, że po przeczytaniu „Pudełka z marzeniami” takie osoby same sięgną po tamten tytuł, aby zostać na dłużej w ciepłym gronie mieszkańców Miasteczka, a później po kolejne książki Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego!

Katarzyna Muszyńska

Pokaż wszystkie oficjalne recenzje książek
W pisaniu nie trzeba się ograniczać!

Z Alkiem Rogozińskim znamy się nie od dziś, ani nawet nie od wczoraj. Na wywiad umawialiśmy się od niepamiętnych czasów - w końcu zasiedliśmy przy dwóch różnych komputerach i za pomocą komunikatora porozmawialiśmy: o jego najnowszej powieści napisanej wspólnie z Magdaleną Witkiewicz, o wycieczce do Rzymu, o planach podboju kosmosu, o książkach innych pisarzy i trochę o ludziach.

Patronaty tygodnia

Rozpoczął się listopad, a jesień zadomowiła się na dobre. Wieczory pod kocykiem i z gorącą herbatą umili wam nasza cotygodniowa lista patronatów. Z nowymi powieściami wracają Remigiusz Mróz i Zygmunt Miłoszewski, więc emocji na pewno nie zabraknie! A jeśli szukacie czegoś na osłodzenie paskudnej pogody, to polecamy „Pudełko z marzeniami” duetu Witkiewicz-Rogoziński.

Opinie czytelników

O książce:
Lampiony

Lampiony Bondy, pomimo tego, że ich akcja rozgrywa się w moim ukochanym mieście, nie wznieciły we mnie pożaru. Mocno przerysowane postaci, fabuła pogm...