Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
Historia przedstawiona jest z perspektywy każdego z bohaterów. Chociaż nie zawsze relacjonowane przez nich sytuacje dotyczą całej czwórki, to opowieść tworzy spójną całość, bez zbędnyc...

Drogie Życie, prosimy, bądź dla nas dobre

Autor recenzji:
Tytuł książki: Drogie życie
Autor książki: Meghan Quinn
7,67 (127 ocen i 28 opinii)

Hollyn, Jace, Daisy i Carter – cztery osoby, które nie miały, bądź nie chciały mieć, ze sobą nic wspólnego. Cztery trudne historie, które przygotował dla nich los lub w których muszą uczestniczyć na skutek niewłaściwie podjętych przez siebie decyzji. Czy poza beznadziejną sytuacją mają ze sobą jeszcze coś wspólnego? Tak, wszyscy dołączyli do trwającego kilka tygodni programu Drogie Życie, który ma im pomóc stawić czoła temu, co zabiera im szczęście. Drogie Życie ma być ich nowym startem, aby ponownie mogli czerpać radość z życia. Jedyne, co muszą robić, to uczestniczyć w spotkaniach oraz po każdym z nich pisać listy, w których relacjonują Życiu, jak się czują w tym momencie.

Historia przedstawiona jest z perspektywy każdego z bohaterów. Chociaż nie zawsze relacjonowane przez nich sytuacje dotyczą całej czwórki, to opowieść tworzy spójną całość, bez zbędnych szczegółów. Z zainteresowaniem poznawałam każdą z postaci, ponieważ każda z nich zmagała się z inną trudnością. Żadnej nie da się nie lubić, co nie oznacza, że nie miałam swojego faworyta, na którego relacje czekałam. Do każdego z bohaterów podchodzi się z empatią i... współczuciem, zwłaszcza w momentach, gdy dane jest poznać jego emocje, z którymi musi się zmagać, a nie sam problem.

Meghan Quinn udało się wykreować postaci, których sytuacje można zrozumieć, bo każda z nich jest realnie uargumentowana. Nie odczuwa się, że są to problemy stworzone jedynie na potrzeby powieści, a nawet momentami można poczuć, że nas też niektóre z nich mogą dotknąć. Z tego powodu książka wzbudzała we mnie różne emocje, poczynając od pozytywnych często spowodowanych dialogami, a na pesymistycznym rozważaniu „co by było, gdyby..” kończąc.

„Drogie Życie” chociaż traktuje o trudnych sytuacjach, nie jest powieścią ciężką. Sprawiało mi radość obserwowanie, jak bohaterowie walczą ze swoją przeszłością, nawet jeżeli działali w sposób niezamierzony. Nie nazwę jej poradnikiem wskazującym jak sobie radzić z życiem, ale na pewno można z niej wyciągnąć ciepło i nadzieję w gorszym czasie w życiu.

Katarzyna MuszyńskaTrwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>

Pokaż wszystkie oficjalne recenzje książek
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Stąd do starożytności

Mam troszkę problem z tą książką :) Nie jest to bowiem w żaden sposób dzieło szczegółowe, typowo historyczne, poświęcone jakiemuś wydarzeniu, okresowi...

zgłoś błąd zgłoś błąd