Króliki podbijają świat

corbeau corbeau
24.03.2017
Okładka książki W poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki Sébastien Telleschi

Poznajcie historię plemienia wesołych królików, które przez wieki niczym świętego Graala szukają magicznej Niebieskiej Marchewki. Czytelnik ma szansę śledzić ich rozwój od prehistorycznych jaskiń, przez starożytne piramidy i amfiteatry, średniowieczne zamki aż po podróże kosmiczne, na każdym etapie starając się pomóc im w odnalezieniu obiektu ich pragnień.

„W poszukiwaniu niebieskiej marchewki” to barwny album z ogromnymi ilustracjami (27x37 cm oraz dwa razy większe ilustracje na dwie strony!), pełnymi szczegółów i humorystycznych akcentów. Czytelnik ma okazję ćwiczyć na nich swoją spostrzegawczość, szukając legendarnej Niebieskiej Marchewki. Dodatkowo książka przynajmniej pobieżnie nakreśla dzieje rozwoju cywilizacji i pozwala odwiedzić niesamowite miejsca, jak piramidy, wielki amfiteatr, okręt odkrywców, olbrzymią fabrykę czy miasteczko na Dzikim Zachodzie. Każdej ilustracji towarzyszy opisująca ją zabawna historia z królikami w roli głównej. Cała zabawa nie ogranicza się do szukania marchewki, można też wymyślać nieskończoną liczbę kolejnych zadań: ile myszek jest na obrazku? jakiego koloru są grzybki? ile królików nosi okulary? Na końcu pojawia się również spis głównych członków króliczego plemienia, których należy odnaleźć na każdym z obrazków – ich opisy powinny rozbawić i starszych czytelników.

Album zapewni dzieciom dobrą zabawę i to na pewno nie jednorazową – z każdą kolejną lekturą na ogromnych ilustracjach można odkryć nowe szczegóły. Książka posiada też pewne walory edukacyjne, w przystępny sposób prezentując najważniejsze momenty rozwoju cywilizacji i rozbudzając ciekawość dzieci.

Sébastien Telleschi to francuski grafik i ilustrator. Jego rysunki charakteryzują się prostotą formy, żywymi kolorami i dużą dozą humoru – czyli tym, co powinno trafić w gusta każdego młodego czytelnika.

Agnieszka Kruk