20-02-2012
Cyganeria z socrealu Autor: lapsus

Powieść ta nie jest o Hrabalu, a raczej nie tylko o Hrabalu. Hrabal jest tutaj narratorem, wspominającym swego przyjaciela, czeskiego plastyka – Vladimira Boudnika. To on jest tytułowym „Czułym barbarzyńcą”.

17-02-2012
Myśl inaczej Autor: Robert Fryga

Od roku 2004, kiedy to prezes Apple zlecił napisanie swojej biografii, aż do połowy 2011 roku Isaacson miał dostęp do unikalnych materiałów, bliskich osób jak i do samego Jobsa, którego nie miał nikt inny. Monopol na prawdę? Może nie, ale na pewno as w rękawie.

17-02-2012
(Niezbyt) cnotliwy aferzysta Autor: Robert Fryga

Fabuła zakręcona niczym świński ogonek zasuwa do przodu jak kolej TGV, a przy tym raczy odbiorcę okresowo dawką specyficznego dowcipu pierwszego gatunku. Nie jest do końca jasne, czy to kryminał, sensacja, thriller czy komedia...

16-02-2012
„W gorączce jest Pan i jego dzieło gorączkuje” Autor: Anakolut

Z pozoru fabuła "Czasu zmierzchu" jest spójna, odpowiednio się rozwija, bohater jest żywy i bardzo naturalny. Ale w pewnym momencie czytelnik zdaje sobie sprawę, że coś tutaj nie gra, że autor chyba pogubił się odrobinę...

16-02-2012
Złodziejski fach Autor: Oceansoul

Gen potrafi wykraść wszystko. A powieść Megan Whalen Turner bez wątpienia potrafi wykraść kilka godzin z życia czytelnika, który rozpocznie lekturę „Złodzieja”.

Książki, którym patronujemy

• Tajemnicza śmierć Marianny Biel
  • Powtórka
  • Kolekcjoner motyli
  • Dzielnym będzie przebaczone
  • Kroniki z życia ptaków i ludzi
  • Pakistańska córka

Louise Doughty

7 (4 ocen i 0 opinii)
Nowy dom na Wyrębach
Stefan Darda

7,56 (16 ocen i 7 opinii)
Kamień
Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński

8,1 (10 ocen i 3 opinii)
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Marta Matyszczak

7 (16 ocen i 7 opinii)
Powtórka
Marcel Woźniak

8,04 (24 ocen i 11 opinii)
Kolekcjoner motyli
Dot Hutchison

7,48 (25 ocen i 7 opinii)
Dzielnym będzie przebaczone
Chris Cleave

7,71 (7 ocen i 4 opinii)
Kroniki z życia ptaków i ludzi
Aida Amer

7,6 (5 ocen i 1 opinii)
Pakistańska córka
Maria Toorpakai

7,17 (6 ocen i 2 opinii)
Słońce też jest gwiazdą
Nicola Yoon

7,31 (26 ocen i 2 opinii)
Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki
Colson Whitehead

7,13 (24 ocen i 6 opinii)
Siostra burzy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Babska misja

Miało być wesoło i śmiesznie. Nie do końca było. Ale uczciwie muszę przyznać, że czytając tą książkę dwa razy przejechałam przystanek na którym powinnam wysiąść do pracy :) Generalnie bardzo mi się podobało.

Znajdź nas na Facebooku