12-12-2011
Paweł i Gaweł w jednym żyli domu.... Autor: Kasia

To nie tylko wspaniały przyczynek do biografii Czesława Miłosza i Jerzego Putramenta, to także niezwykłe kilkuset stronicowe świadectwo minionych czasów, począwszy od lat 20. XX wieku po jego koniec.

12-12-2011
Życie warte toastu Autor: Majka

Mocną stroną sztuk Osieckiej jest zaskakująca i wyrazista puenta – jak ta w „Dzikich lokatorach”, uwspółcześnionej wersji tradycyjnych jasełek, w których Maria i Józef z zaskoczeniem odkrywają, że nowo narodzone Dzieciątko Jezus to dziewczynka.

W Internecie mieszka szatan Autor: lapsus

jeśli rzeczywiście odwiedzający najczęściej zaglądają na strony z brutalną zawartością, to świadczy o archetypicznych potrzebach, które częściowo zaspokaja kultura masowa i Internet właśnie. W tym sensie wirtualny świat plotek, seksu i przemocy świadczy o nas samych.

Mów mi o miłości! Autor: Majka

„Wymyślaniem wrogów” Eco potwierdza, że jest znakomitym publicystą. Rozległość posiadanej wiedzy pozwala mu lawirować pomiędzy różnymi tematami, lekkość pióra zapewnia zaś czytelnikowi obiecywaną w okładkowych zapowiedziach „inteligentną rozrywkę i intelektualną przygodę”.

Next level Autor: Robert Fryga

"Uczeń Diabła" Kennetha B. Andersena przedstawia przypadek młodego Filipa Engela, który przedterminowo i niejako przez pomyłkę trafia do Piekła. To taki Harry Potter z trzeciej części. Świetna zabawa z czytania do poduchy i minimum poważnych dywagacji moralno-egzystencjalnych.

Książki, którym patronujemy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Wędrowne ptaki

Niezwykła lektura - pełna symboli, z ilustracjami równie oryginalnymi. Piękna opowieść o otwarciu na innego człowieka, podjęciu wysiłku, by poznać go, nie uprzedzać się, odnaleźć w sobie zrozumienie i empatię. Choć to niełatwy temat, to sposób przedstawienia sprawia, że trafia do młodych odbiorców i...

Znajdź nas na Facebooku