rozwiń zwiń

(Nie)grzeczna dziewczyna

Brylant Brylant
21.03.2016
Okładka książki Amber Gail McHugh Logo Patronat

Jesteś grzeczną dziewczyną? Nie czytaj. Bywasz czasem niegrzeczna? Spróbuj! Książka „Amber” może cię wciągnąć bez reszty, jak narkotyk. Chwilami może cię zdziwić, być może zirytować i zmęczyć, chwilami zgorszyć, ale jedno jest prawie pewne, przeczytasz ją z wypiekami na twarzy.

Tytułowa Amber Moretti to wrażliwa dziewczyna, pełna bólu i tajemnic. Wychowywana w domach dziecka, a następnie przez przybranych rodziców ciągle zmaga się z traumą z dzieciństwa, kiedy to jako mała dziewczynka była świadkiem śmierci obojga rodziców. Chce zapomnieć o swoich rodzicach i o tym, że nigdy nie dali jej miłości. Patologiczny związek jej rodziców narkomanów sprawił, że nie dopuszcza nikogo do swojego wewnętrznego świata. Nigdy nie było jej dane doświadczyć ludzkiego ciepła i rodzicielskich uczuć. Zamiast bawić się lalkami i spędzać beztrosko pierwsze lata swojego życia, Amber była świadkiem całkowitego wyniszczania swoich rodziców przez nałóg. Ma w sobie żal, że jej rodzice nie poradzili sobie z życiem. Jest nieufna i niedostępna, a zarazem wyzywająca i drapieżna. Wykorzystuje mężczyzn do własnych celów. Jest całkowicie nieświadoma swojej fascynującej dla wielu mężczyzn osobowości. Pasjami pisze pamiętnik, to jej jedyny spowiednik i jedyny sposób na otwarcie się. Pisząc nie boi się okazywać uczuć, bo nie będzie osądzana. Poraniona i wrażliwa ciągle trzyma w pamięci przemoc. Jest zmęczona ciągłą walką i nie wie już co jest dobre w jej życiu. Nie chce wpuszczać nikogo do swojego pustego, zamkniętego serca. Boi się pokochać cokolwiek i kogokolwiek. Broni się przed miłością, zamyka przed nią serce. Nie zna jej.

Akcja książki rozpoczyna się w chwili wkraczania przez Amber w dorosłe życie i rozpoczęcia studiów na uniwersytecie. W uczelnianej stołówce poznaje Rydera Ashcrofta. Ryder to typowy samiec alfa. Nie ma dziewczyny, która nie uległaby jego urokowi. Wytatuowany od stóp do głów, silny, wyzywający. Wygadany i bezczelny typ niegrzecznego chłopca. Od pierwszych chwil wybucha pomiędzy nimi wielka namiętność. Hormony szaleją, a nowa znajomość pozbawia ją samokontroli. Jeszcze tego samego dnia Amber poznaje największego przyjaciela Rydera, Brocka Cunninghama. Ryder i Brock są jak bracia, najwierniejsi kumple, przyjaciele od wielu lat. Macho i rycerz. Pozornie dwa światy. Tak odmienni, a zarazem tak podobni. Obaj mają dwie twarze i tajemnice. Z chwilą poznania Amber rozpoczyna się niebezpieczna gra. Są świadomi tego, że jeśli wkroczą na tę ścieżkę nigdy nic już nie będzie takie samo. Ona niespodziewanie zakochuje się w nich obojgu. Oni zrobią wszystko, żeby ją zdobyć. Do czego będą w stanie się posunąć, aby zdobyć wymarzoną kobietę? Którego z nich wybierze Amber? Czy prawdziwa męska przyjaźń może przetrwać walkę o kobietę? Czy jest możliwe, aby zakochać się w dwóch mężczyznach jednocześnie? Jeden ruch może zmienić tak wiele.

Ryder, Brock i Amber to wieczna walka. Walka pomiędzy dobrem i złem, pomiędzy emocjami, namiętnością, uczuciami, a rozumem. To potężne studium emocji. Hormony szaleją, a uczucia rozrywają ich serca na strzępy. Bohaterowie nie chcąc nikogo zranić głowią się jak wyjść bez szwanku z miłosnego trójkąta. Miłosne szaleństwo staje się chwilami sposobem na ucieczkę od rzeczywistości i problemów, które cała trójka ukrywa przed światem. Kochając zaczynają łamać wszelkie ustalone zasady i nie chcą już dzielić się uczuciem do drugiej połówki z kimkolwiek innym. Momentami główna bohaterka przypomina marionetkę wyrywaną z rąk do rąk, nieświadomą już zupełnie tego, co czuje i czego tak naprawdę chce. Jej mężczyźni tracą dla niej resztki zmysłów, ale czego chcieć więcej w gorącym romansie? Szaleństwo, pożądanie, seks i brak tchu bo akcja gna przed siebie na łeb na szyję. Z chwilą pojawienia się w powieści wątku sensacyjnego książka jeszcze bardziej się rozkręca, a sytuacja nieprzewidywalna i mroczna. Ciekawie, gorąco i niebezpiecznie. Z pewnością książka niejednokrotnie zaskoczy, a być może i zszokuje.

A Ty? Do czego jesteś zdolna, by uratować miłość?

Magdalena Wentrys