Opowieść o czterech miastach Autor: Gaba_Okey

„Mroczniejszy odcień magii” to świetnie zbudowane uniwersum, charyzmatyczni i ciekawi bohaterowie oraz dynamiczna akcja, która cały czas zaskakuje. Już od pierwszego rozdziału zachwycił mnie pomysł autorki – wizja równoległych, przepełnionych magią Londynów i Kell, który zwraca uwagę swoją siłą, oryginalną osobowością i magicznymi zdolnościami.

Bakcyl czerwonej zarazy Autor: lapsus

O ile w kontekście „Żydów” mówienie o „niepoprawności” było pełnoprawne, to w przypadku „Sowietów” trudno zakładać, że ukazanie tematu może mieć demaskatorski charakter. W oficjalnej wykładni historycznej każdej „normalnej” opcji system komunistyczny jest uznany za zbrodniczy, szczególnie w jego stalinowskiej odmianie.

Ceci n’est pas un livre* Autor: Monika Stocka

Materiałów o Julii jak na lekarstwo, choć wiem, że interesowała się też nią Torańska, nie wiem tylko czy nie zdążyła czy zarzuciła temat (obstawiam drugie). Luna to postać ciekawa, bo już sam fakt, że kobieta u władzy, do tego taka krwawa, wzbudza zainteresowanie. A i historia tamtych czasów jest niemniej interesująca. Ale! To jednak nie starcza, bo temat jaki dobry by nie był, trzeba jakoś wypełnić treścią.

12-01-2017
Lew kontra święty Autor: Monika Adamczyk

Basiński opisuje życie i twórczość Tołstoja pod kątem dotąd mało znanym. Analizuje jego tłumaczenie i komentarze składające się na „Ewangelię według Tołstoja”. Dzieło to wraz z innymi tekstami na temat religii pokazuje bardzo racjonalne podejście do interpretacji Nowego Testamentu, odrzucenie boskiego aspektu w Chrystusie, wiary w niepokalane poczęcie, w cuda, a nawet zupełnie nową interpretację Ostatniej Wieczerzy.

12-01-2017
Indiana może się schować Autor: Bartek Szpojda

„Łańcuch proroka to udana kontynuacja historii Korpusu Poszukiwaczy i ich najmłodszego nabytku – Tirso Alfaro. Może czasem nazbyt nieprawdopodobna, ale przez to niesamowicie łatwa i przyjemna w odbiorze. Takie skrzyżowanie Jonesa z Bondem wyszło hiszpańskiemu pisarzowi. A przy okazji udało mu się nieco historii przemycić, i to takiej, o której my, mieszkańcy centrum Europy, wiemy relatywnie niewiele.

Książki, którym patronujemy

• Ostatnia mila
  • Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
  • Szept wiatru
  • Karuzela
Ostatnia mila
David Baldacci

8,5 (2 ocen i opinii)
Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
Renata Dziurdzikowska

7,76 (17 ocen i opinii)
Szept wiatru
Sylwia Trojanowska

8,3 (10 ocen i opinii)
Suma. Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym
David Eagleman

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Zmierzch. Powieść ilustrowana. Część 1

Fabuła nieco inna niż w filmie i można przez to się trochę zagubić. Postacie nie są wzorowane na aktorach z filmu. To daje dużego plusa :)

Znajdź nas na Facebooku