20-04-2017
Bądźmy po prostu dwojgiem ludzi* Autor: poczytne

Jak już wspomniałam na początku, najnowsza powieść Jojo Moyes klasyfikowana jest między innymi jako romans. Sięgnęłam po książkę świadoma tej kategoryzacji, jednakże w moim odczuciu wątki romantyczne nie są w niej najważniejsze. Owszem, fabuła bazuje na miłości, jednak obarczonej tęsknotą za nieobecnymi mężami.

Imperia upadają. Miłość trwa Autor: Gwiazdopatrznia

Popełniłam ogromny błąd spodziewając się bohaterki, która kładzie uszy po sobie. Anhusz zaskakuje od pierwszych stron, ukazując siłę charakteru, niezgodę na przemoc oraz godne podziwu serce do walki. Wychodzi poza schematy, nie chce być ograniczana i definiowana przed swoje pochodzenie ani czasy, w których żyje.

Komiks a sztuka Autor: corbeau

„Z biegiem sztuki” to barwny album w formie komiksu, prezentujący czytelnikowi główne nurty malarskie. Każdy rozdział poprzedza krótka informacją biograficzna o kolejnym artyście, zawierająca najważniejsze fakty z jego życia, opis stylu i garść ciekawostek na temat jego obrazów. W samym komiksie wątek podróży dziewczynki i jej kota jest jedynie pretekstem do poznania sylwetek kolejnych twórców i ich osiągnięć.

Jeszcze jedno zdjęcie Autor: Silverq21

Irak, Afganistan, Libia, Somalia – to pierwsze z brzegu przykłady miejsc, które wybitna fotografka miała okazję odwiedzić. Jednak nie tylko ich poznawaniem ta lektura stoi. Bardzo ważna jest sama Lynsey. Jej prywatny wszechświat, to co dzieje się pomiędzy kolejnymi wyjazdami do odległych krain.

Kim właściwie jest Pavel Kràl? Autor: Zicocu

Zdziwią się jednak ci, którzy podejdą do „Zaginionego” jako efektownego thrillera szpiegowskiego. Siła powieści tkwi przede wszystkim w elementach spoza gatunku, które Hostovský w niej zawarł: próbie rozliczenia oprawców, którą symbolizuje działalność redaktora Oldřicha i wyjątkowo skomplikowanych psychologicznie motywacjach bohaterów wpływających nie tylko na fabułę (bo czytelnik nie wie właściwie, kto komu pomaga i kto komu służy), ale tworzących także wyjątkowo kameralną i dramatyczną atmosferę.

Książki, którym patronujemy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Wędrowne ptaki

Niezwykła lektura - pełna symboli, z ilustracjami równie oryginalnymi. Piękna opowieść o otwarciu na innego człowieka, podjęciu wysiłku, by poznać go, nie uprzedzać się, odnaleźć w sobie zrozumienie i empatię. Choć to niełatwy temat, to sposób przedstawienia sprawia, że trafia do młodych odbiorców i...

Znajdź nas na Facebooku