16-06-2017
Koszmar minionego lata Autor: Monika Długa

Kwestie formalne gatunku Kańtoch ma w małym palcu. Nic w książce nie dzieje się deus ex machina. Zainicjowane wątki znajdują swoje logiczne rozwiązanie (co u polskich kryminalistów wcale nie jest takie częste). Morderca nie pojawia się znikąd, a czytelnik krok po kroku może prześledzić toczące się śledztwo.

14-06-2017
Życie cudem jest Autor: Ines

Bohaterowie Joanny Jax otrzymują od losu w drugim tomie tejże sagi lekcję pokory. Wiedzą już, że mimo obaw i trosk trzeba żyć normalnie i nie dać się wpędzić w koszmarne i pełne lęku myśli. Potrzebują jednakże potwierdzenia, że ich wybory są słuszne, że nie są złymi ludźmi, choć wciąż są wygodni, cyniczni i leniwi, albo mają inne (dużo cięższe!!!) grzechy na sumieniu.

13-06-2017
Innego końca świata nie będzie Autor: lapsus

„Postapo” Polska, bo tam rozgrywa się większa część akcji „Syndromu Riddocha”, to kraj wysoko rozwinięty w porównaniu z innymi częściami świata, które uległy zniszczeniu po kolejnej wojnie. W tym polskim motywie odżywają u Błach mesjanistyczne teorie romantyzmu. Jest to według mnie ważne tym bardziej, że jeden z protagonistów ma na imię Konrad i przywodzi na myśl głównego bohatera „Dziadów”.

Opleć swe serce wierszem Autor: Gwiazdopatrznia

Czy by wyrazić własne odczucia potrzebujemy wzniosłych, enigmatycznych i pięknych słów? Czy to właśnie w prostych wyrazach zawarta jest cała moc? Nie znajdziemy tu zawiłych metafor, zdecydowanie są to wiersze dla fanów dosłowności oraz rzeczowości. Jest to przede wszystkim osobiste wyznanie Rupi i nie można jej tego odebrać.

Góry zdzierają z ludzi maski Autor: malineczka74

Z lektury wyłania się całkiem inna postać niż ta, którą można było poznać kilka lat temu z mediów. Adam Bielecki jest człowiekiem rozsądnym i serdecznym, głodnym sukcesu, ale i mającym w sobie wiele rozsądku oraz rozwagi. Ma apetyt na góry, na ich zdobywanie i przebywanie w świecie lodu oraz śniegu.

Książki, którym patronujemy

• Tajemnicza śmierć Marianny Biel
  • Powtórka
  • Kolekcjoner motyli
  • Dzielnym będzie przebaczone
  • Kroniki z życia ptaków i ludzi
  • Pakistańska córka

Louise Doughty

7 (4 ocen i 0 opinii)
Nowy dom na Wyrębach
Stefan Darda

7,56 (16 ocen i 7 opinii)
Kamień
Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński

8,1 (10 ocen i 3 opinii)
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Marta Matyszczak

7 (16 ocen i 7 opinii)
Powtórka
Marcel Woźniak

8,04 (24 ocen i 11 opinii)
Kolekcjoner motyli
Dot Hutchison

7,48 (25 ocen i 7 opinii)
Dzielnym będzie przebaczone
Chris Cleave

7,71 (7 ocen i 4 opinii)
Kroniki z życia ptaków i ludzi
Aida Amer

7,6 (5 ocen i 1 opinii)
Pakistańska córka
Maria Toorpakai

7,17 (6 ocen i 2 opinii)
Słońce też jest gwiazdą
Nicola Yoon

7,31 (26 ocen i 2 opinii)
Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki
Colson Whitehead

7,13 (24 ocen i 6 opinii)
Siostra burzy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Babska misja

Miało być wesoło i śmiesznie. Nie do końca było. Ale uczciwie muszę przyznać, że czytając tą książkę dwa razy przejechałam przystanek na którym powinnam wysiąść do pracy :) Generalnie bardzo mi się podobało.

Znajdź nas na Facebooku