Lubimyczytać.pl Sp. z o.o

Rozmowy z duchami

Autor recenzji:
Autor książki: Marie Lucas
6,61 (604 ocen i 102 opinie)

Seria „Poza czasem” obejmująca takie tytuły jak „Magiczna gondola”, „Gorączka”, „Nieskończoność” czy „Cienie na księżycu” jest strzałem w dziesiątkę i pomimo tego, iż z założenia skierowana jest do młodzieży, trafiła również w mój gust. „Między teraz a wiecznością” Marie Lucas bez wahania uznaję za udaną powieść, po którą warto sięgnąć. Dlaczego?

Po pierwsze - niezobowiązująca fabuła osadzona we współczesności, w której ważną rolę odgrywa element paranormalny. Dla miłośników zjawisk nadprzyrodzonych powieść z pewnością będzie miłą odskocznią od codziennego życia. Autorka porusza tutaj temat, który od dawien dawna zaprząta umysły niejednego człowieka. Jest nim motyw rozmów ze zmarłymi. Marie Lucas rezygnuje z obszernych opisów, a skupia się na konkretach, które stanowią istotne tło do rozwoju akcji książki.

Niebanalny pomysł na fabułę to zdecydowanie plus tego tytułu. W powieści nie brak zaskakujących zwrotów akcji, które w głównej mierze związane są z przeszłością szesnastoletniej Julii. W pierwszej części powieści autorka skupia się raczej na miłosnych perypetiach dziewczyny. Podczas gdy w drugiej części książki element paranormalny, czyli rozmowy z duchami, przeważa nad wątkiem uczuciowym. Wydarzenia z życia Julii, zarówno te minione, jak i te obecne świetnie łączą się z motywem fantastycznym.

Po drugie – główni bohaterowie „Między teraz a wiecznością”. Julia, Feliks oraz Niki. Przyznam szczerze, że postać, która najbardziej mnie zaciekawiła to Niki – chłopak skrywający w sobie mroczną tajemnicę, młodzieniec o paranormalnych zdolnościach. Julia i Feliks to przeciętni nastolatkowie, którzy zarówno w szkole, jak i poza nią trzymają się swojej paczki. Nietrudno się domyślić, że stanowią w powieści parę. Niestety ich uczucie zostanie poddane próbie. Czy ją przetrwa? Jest przecież Niki, chłopak, który zawrócił Julii w głowie już w pierwszym dniu w nowej placówce, do której Julia trafiła po przeprowadzce z innego miasta. Sytuacja zaczyna się komplikować, kiedy Nikki pewnego dnia przychodzi do dziewczyny z wiadomością od jej…zmarłego dziadka.

Po trzecie – wątek romantyczny, który absolutnie nie jest przesłodzony, a bez wątpienia zdecydowanie trafnie dopasowany do sytuacji. Ważną rolę odgrywa tutaj postać Nikiego - mrocznego, tajemniczego chłopaka, który w środowisku szkolnym uważany jest za dziwoląga. Złą sławę zyskał dzięki swoim nadnaturalnym uzdolnieniom, a strach rówieśników przed zjawiskami paranormalnymi spowodował wykluczenie chłopaka z grona zaprzyjaźnionej młodzieży.

„Między teraz a wiecznością” Marie Lucas to lekka, typowo młodzieżowa lektura, w której nie zabraknie elementów paranormalnych oraz wątku miłosnego. Niewątpliwie spodoba się młodszemu gronu czytelników. Dodam, że akcja powieści toczy się w dość szybkim tempie, co nie pozwala na jakąkolwiek nudę. Tytuł ten polecam fanom serii „Poza czasem” oraz tym, którzy poszukują niezobowiązującej lektury na jeden wieczór!

Agnieszka Stolarczyk

Pokaż wszystkie oficjalne recenzje książek

Opinie czytelników

O książce:
Przetwory z pomysłem

Sezon ogórkowy rozpoczęty Oczywiście nie dosłownie, jedynie w znaczeniu robienia przetworów na zimę...🍒W moje ręce trafiła książka Patrycji Machałek &...