27-02-2017
Ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy! Autor: Gwiazdopatrznia

Wiele faktów, które braliśmy za pewnik zostaje obalonych i obróconych w pył. Matthew zdradza nam jak uciec z więzienia, wyjawia przepis na najbardziej pomysłowe zaloty, ukazuje niesamowite istoty stworzone przez naukę i całą feerię szybkich faktów. Pomaga wybrać najgorsze zwierzątko domowe i wpędza w kompleksy przedstawiając wyjątkowo uzdolnione dzieci.

27-02-2017
Pani Joanno – przepraszam… Autor: Ines

Joanna Jax stworzyła bardzo sugestywną powieść, z pełnokrwistymi bohaterami, którym historia skutecznie niszczy plany, nie pozwalając realizować swoich marzeń, cieszyć się powiększającą rodziną czy sukcesem zawodowym. Buzujące w nich emocje, hormony i uczucia, przeżywają podczas wojennej zawieruchy.

24-02-2017
Polityczna gra Autor: uncafeconlibros

Najnowsza książka Remigiusza Mroza, choć osadzona w fikcji literackiej i pozornie daleka od rodzimej sceny politycznej, ma jednak wiele wspólnego z mechanizmami władzy, które obserwować możemy w codziennych sejmowych relacjach. Czy zagrywki bywają aż tak brutalne, tego nie wiem, jestem jednak pewna, że zarówno w powieści, jak i w rzeczywistości chwyty poniżej prasa są czymś zupełnie normalnym

22-02-2017
Czy chciałbyś zagrać w grę? Autor: ookami

Przygoda z Endgame dobiega końca. Sięgając po finałowy tom serii, nastawiałam się na wrażenia podobne do tych towarzyszących mi poprzednio: ekscytację związaną z szybką, dynamiczną akcją, ciekawość podczas prób rozwiązywania kolejnych zagadek i, oczywiście, smutek. Bo dramatów było sporo.

22-02-2017
MO-rdercy Autor: lapsus

Dla tych, którzy pamiętają tamten czas, książka będzie sentymentalnym, mimo tematu, powrotem do zdarzeń, które zaprzątały wyobraźnie ludzi, żyjących w PRL-u. Postaci wampirów takich jak Zdzisław Marchwiński inspirowały twórców filmowych. Powstał wtedy film „Anna i wampir”, który ukazywał ówczesne organy ścigania w glorii i chwale.

Książki, którym patronujemy

Iwona Kienzler

Wina
Simon Mayo

4 (2 ocen i opinii)
Yokai. Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej
Michael Dylan Foster

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Marzenia i koszmary

Zbiór 25 opowiadań mistrza grozy uzupełniony jego osobistym komentarzem, w którym autor wyjaśnia źródła swojej twórczej inspiracji. Mówiąc szczerze - nie potrafiłam się zabrać za tą cegłę. Nie wiedziałam czego mam się po niej spodziewać. Nawet po przeczytaniu mam sprzeczne uczucia. Jak to w takich...

Znajdź nas na Facebooku