Aktorstwo z premedytacją Autor: Karolina Drabik

Napięcie, zamiast wylewać się gwałtownymi falami, po cichutku sączy się z każdej strony wąskim strumieniem, budując klimat, w który naprawdę wsiąka się bez trudu. Brak tu naciąganego efekciarstwa, usilnego mnożenia i mylenia tropów za wszelką cenę czy stwarzania pozorów tajemnicy tam, gdzie jej nie ma.

Wielki mały świat, czyli chińska wizja przyszłości Ziemi Autor: Agnieszka

Liu Cixin osadził akcję w Chinach, na przestrzeni kilkudziesięciu lat, zaczynając od początków ery maoizmu i przechodząc do dnia dzisiejszego. Stworzył tym samym straszne i przenikliwe, choć podane od niechcenia, tylko jako tło, spojrzenie na reżim i piętno, które wycisnął on na ludziach.

Starość, książki i zbrodnia Autor: Malwina

Historia w „Księgobójcy” jest nam opowiadana z różnych perspektyw. Nadrzędna jest pierwszoosobowa narracja Wiktora, ale poznajemy też wydarzenia z punktu widzenia Evy, Marianny czy jej przyjaciółki, Damaris. Autorka posługuje się też retrospekcjami, z których każda kolejna mówi nam coś nowego o bohaterach i tym samym przybliża do rozwikłania zagadki kryminalnej.

21-04-2017
Świat stoi otworem Autor: DziewczęZksiążką

Od lat emigracja kojarzy się nam z przymusem, wyjazdem za chlebem, opuszczaniem rodziny z konieczności, z ucieczką przed biedą, PRL-em i szarością Polski. Zupełnie jakby za tą narysowaną na mapie kreską czaił się magiczny świat, krainy mlekiem i miodem płynące, zarobkowe eldorado tysięcy polskich robotników. Jakże zdziwić mogą zatem historie bohaterów reportażu Malwiny Wrotniak, 15 niezwykłych opowieści ludzi, którzy podążyli za marzeniami, ambicjami, miłością czy po prostu duchem przygody.

21-04-2017
Uśmiech Tekli Autor: kryptonite

Emocje nie są prostym zagadnieniem do opisania. Nawet dorośli mają problem z nazwaniem swoich uczuć, a co dopiero dzieci. Dlatego też byłam ciekawa, jak Cezary Harasimowicz poradzi sobie z przedstawieniem radości, smutku, złości oraz innych uczuć w sposób zrozumiały dla młodego odbiorcy. Powiem, że udało mu się stworzyć historię oraz bohaterów, którzy zainteresują nie tylko dzieci.

Książki, którym patronujemy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Wędrowne ptaki

Niezwykła lektura - pełna symboli, z ilustracjami równie oryginalnymi. Piękna opowieść o otwarciu na innego człowieka, podjęciu wysiłku, by poznać go, nie uprzedzać się, odnaleźć w sobie zrozumienie i empatię. Choć to niełatwy temat, to sposób przedstawienia sprawia, że trafia do młodych odbiorców i...

Znajdź nas na Facebooku