Mogłabym być lepszą tobą Autor: Natalia-Lena

Pisarka nie wybiera łatwiej drogi, obdarzając głosem bohaterów, którzy są niegodni zaufania, niezrównoważeni, zepsuci i po prostu nie dają się lubić. Jest za to coś fascynującego w mrocznych zakamarkach ich umysłów, w problemach, z którymi się zmagają, w toksyczności, która ich otacza. To, co dzieje się w ich głowach, napędza akcję, a my z dreszczykiem emocji poznajemy kolejne sekrety.

Nasz stary, wspaniały świat Autor: Zicocu

Szczególną cechą „Opowieści podręcznej” jest jej spokojny, wyważony ton: Atwood bardzo rzadko sięga po brutalne sceny, nawet na chwilę nie staje się wulgarna. Obraz przemocy z jej powieści porusza szczególnie, bo przypomina o tym, że nie zawsze łączy się ona z krwią czy nawet osobistym kontaktem napastnika i ofiary.

Narodziny dobra i zła Autor: Monika Adamczyk

Choć od samego początku powieści mamy prawie pewność jakie wydarzenie zakończy historię, bieg akcji niejednokrotnie nas zaskakuje. Dzieje się tak dlatego, że jest to świetnie napisana powieść – pod względem warsztatowym, psychologicznym, a także i kryminalnym. McEwan rzadko sięgał po wątki kryminalne, raczej pozostając przy związkach interpersonalnych, choć również nacechowanych destrukcyjnie.

19-06-2017
Mafia i Bestia Autor: Myrkul

W drugim tomie serii Ćwiek robi to, co dobry autor powinien zrobić w drugim tomie. Na znanym czytelnikowi fundamencie otwarcia wznosi nadbudowę, która rozszerza ramy tworzonej przez niego historii. Trochę kryminału, trochę dramatu sądowego, trochę opowieści o dziennikarce, która nie zawaha się niemal przed niczym, by dojść do upragnionego sensacyjnego tematu.

16-06-2017
Kosmiczna opowieść o władzy i człowieczeństwie Autor: Angelika

„Diabolika” to dla mnie jedna z najlepszych powieści tego roku. Magnetyzująca, napisana z rozmysłem i rozmachem, świetnie dopracowana. Nie sposób nie mówić o niej w samych superlatywach, bo niewątpliwie na to zasługuje. Zakończenie jest otwarte i nie wymagałoby kontynuacji, jednak wiadomo już, że takowa powstanie i jest to fantastyczna wiadomość.

Książki, którym patronujemy

• Tajemnicza śmierć Marianny Biel
  • Powtórka
  • Kolekcjoner motyli
  • Dzielnym będzie przebaczone
  • Kroniki z życia ptaków i ludzi
  • Pakistańska córka

Louise Doughty

7 (4 ocen i 0 opinii)
Nowy dom na Wyrębach
Stefan Darda

7,56 (16 ocen i 7 opinii)
Kamień
Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński

8,1 (10 ocen i 3 opinii)
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Marta Matyszczak

7 (16 ocen i 7 opinii)
Powtórka
Marcel Woźniak

8,04 (24 ocen i 11 opinii)
Kolekcjoner motyli
Dot Hutchison

7,48 (25 ocen i 7 opinii)
Dzielnym będzie przebaczone
Chris Cleave

7,71 (7 ocen i 4 opinii)
Kroniki z życia ptaków i ludzi
Aida Amer

7,6 (5 ocen i 1 opinii)
Pakistańska córka
Maria Toorpakai

7,17 (6 ocen i 2 opinii)
Słońce też jest gwiazdą
Nicola Yoon

7,31 (26 ocen i 2 opinii)
Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki
Colson Whitehead

7,13 (24 ocen i 6 opinii)
Siostra burzy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Babska misja

Miało być wesoło i śmiesznie. Nie do końca było. Ale uczciwie muszę przyznać, że czytając tą książkę dwa razy przejechałam przystanek na którym powinnam wysiąść do pracy :) Generalnie bardzo mi się podobało.

Znajdź nas na Facebooku