Bo o miłość trzeba zawalczyć! Autor: Gaba_Okey

Wydaje mi się, że świat stworzony przez Kennedy jest czymś nieuchwytnym, ale zarazem prawie każda z dziewczyn chciałaby się tam znaleźć – męscy bohaterowie są przystojni, odważni, stać ich na gesty niczym z komedii romantycznych, wszystko jest niezwykle atrakcyjne i nie ma miejsca na nudę. Akcja toczy się niczym w modnym serialu

Literatura bezkompromisowa Autor: Zicocu

Jak to zwykle u Kaina bywa, niekonwencjonalny początek to zaledwie pierwsze wzniesienie rollercoastera, którym jest jego powieść. W „Fobii” pisarz wykorzystuje ciekawy i zwariowany wariant narracji szkatułkowej (tak przynajmniej może wydawać się czytelnikowi na początku – wraz z rozwojem tekstu sposób prowadzenia opowieści ewoluuje) i bez przerwy bawi się z odbiorcą w kotka i myszkę, każąc mu zastanawiać się, co w tej historii jest prawdą, a co ulotnym złudzeniem.

Daj się porwać w galaktyczny nurt Autor: Gaba_Okey

Roth w tej pozycji postawiła na dynamikę i ciągłe zmiany tempa akcji. Zaczyna spokojnie, aby nagle przyśpieszyć. Nigdy nie wiemy, co zaraz się wydarzy i jakie będą tego konsekwencje. Bohaterowie muszę podejmować trudne wybory, niosące czasem śmierć i zniszczenie. Autorka funduje nam wiele emocji i ciągłą jazdę bez trzymanki. Jestem wielką fanką jej wizji wszechświata.

16-01-2017
Było sobie życie Autor: kako

Literackie zaświaty mają nieskończenie wiele wersji. Jedne są zaludnione zapomnianymi bóstwami, inne rozgrywają się na poziomie wirusów i bakterii, kolejne przypominają wizję idealnego systemu komunistycznego (bohaterowie tej konkretnej wizji konkludują finalnie, że znaleźli się w piekle). Nieskończenie różnorodne są też wizje władcy zaświatów – od skrupulatnego Naukowca, przez kosmicznego Programistę aż po płodną boginię-Matkę.

16-01-2017
To nie jest zwykła książka o miłości Autor: Angelika

„Miłość za wszelką cenę” to książka, która bardzo mnie zaskoczyła. Przede wszystkim fabułą, która od początku potoczyła się zupełnie inaczej niż z góry założyłam i mimo, że mniej więcej w połowie byłam już w stanie przewidzieć rozwiązanie niektórych wątków, to wciąż chłonęłam ją z rosnącym zainteresowaniem i byłam ciekawa jak autorka je rozegra.

Książki, którym patronujemy

• Ostatnia mila
  • Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
  • Szept wiatru
  • Karuzela
Ostatnia mila
David Baldacci

8,5 (2 ocen i opinii)
Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
Renata Dziurdzikowska

7,76 (17 ocen i opinii)
Szept wiatru
Sylwia Trojanowska

8,3 (10 ocen i opinii)
Suma. Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym
David Eagleman

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Zmierzch. Powieść ilustrowana. Część 1

Fabuła nieco inna niż w filmie i można przez to się trochę zagubić. Postacie nie są wzorowane na aktorach z filmu. To daje dużego plusa :)

Znajdź nas na Facebooku