26-05-2017
Między prawdą a pamięcią Autor: Zicocu

Cercas kilkukrotnie sugeruje w „Oszuście”, że Marco dokonał mitologizacji swego własnego życiorysu, aby zyskać sławę i miłość otaczających go ludzi – za sprawą lektury czytelnik staje się odbiorcą historii tytułowego impostora, więc, niejako, ofiarą oszustwa.

26-05-2017
Życie stracone, życie zyskane Autor: corbeau

Powieść porusza tematy wydawałoby się tak „dorosłe” i trudne jak transplantacja, nowotwór, depresja, żałoba - ale przecież dorośli nie mają monopolu na cierpienie. To dobra, ważna i potrzebna książka, bo w szczery i naturalny sposób mówi o tym, o czym trudno rozmawiać, a czego nie powinno się pomijać milczeniem.

Czy masz ochotę uciec i wszystko zostawić? Autor: Gaba_Okey

Do tej powieści musiałam podejść z dystansem, głównie dlatego, że od początku nie mogłam polubić głównej bohaterki, jak i pogodzić się z jej wyborami. Jednak gdzieś od połowy książki zaczynałam rozumieć, dlaczego Maribeth musiała postąpić w określony sposób – zakończenie jeszcze bardziej utwierdziło mnie w tym przekonaniu.

Zło czai się w domu Autor: Malwina

Sięgając po „Ktoś we mnie” warto mieć świadomość, że jest to powieść napisana w starym stylu. A więc akcja jest tu niespieszna, dzieje się niewiele, dużo za to można wysnuć z rozmów i domysłów bohaterów. Nie brakuje też opisów wewnętrznych rozterek doktora Faradaya i snucia przez niego wspomnień. Ale styl gotycki to także unikalna atmosfera grozy, którą Waters udało się sugestywnie przedstawić.

Co z tym zerem? Autor: Silverq21

Niestety lepiej nie wygląda to w przypadku wszelkich matematycznych zawiłości, gdzie sytuacja prezentuje się podobnie. Jeśli jesteście laikami, podobnie jak ja, czasem coś zrozumiecie, ale prędko pojawią się problemy z zrozumieniem pewnych mechanizmów. Zawodzi także sama przygoda, brakuje w niej emocji, poczucia poświęconych lat na poszukiwanie.

Książki, którym patronujemy

Brandon Sanderson

Ostrze zdrajcy
Sebastien de Castell

7,6 (5 ocen i opinii)
Gizelle. Moje życie z bardzo dużym psem
Lauren Fern Watt

0 (0 ocen i opinii)
Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze
Gail Honeyman

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Pałac snów

Byłam przekonana, że na trylogii się zakończy. Na szczęście czwarta część trzyma poziom wcześniejszych książek. Co więcej, kreuje nowe ciekawe tajemnice, które chce się rozwiązać jak najszybciej.

Znajdź nas na Facebooku