21-07-2017
Kto katem, a kto ofiarą? Autor: corbeau

Najmocniejszą stroną „Belfra” Kateriny Diamond nie jest właściwie samo śledztwo i szukanie sprawcy, ale stopniowe wyjaśnianie motywów kierujących zabójcą i nakreślanie złożonych sylwetek postaci: niemal każdy pierwszo- czy drugoplanowy bohater ma jakąś przeszłość, która wpłynęła na jego obecny sposób myślenia i postępowania, ukształtowała jego wady i zalety, słabości i silne strony.

Szokujące... i prawdziwe wyznania zwykłych ludzi! Autor: Gaba_Okey

Na tylnej okładce widnieje napis „Wszystkie wyznania, które przeczytacie w tej powieści są prawdziwe”. I to naprawdę mnie uderzyło – na początku całkowicie zbagatelizowałam zapowiedź autorki. Dopiero gdy zapoznałam się z wyznaniami, poczułam uderzenie – są one tak prawdziwe, szczere i pozbawione sztuczności, że pozostawiają gulę w gardle i skłaniają do przemyśleń.

To nie Harry, to Kate! Autor: Gwiazdopatrznia

Czy Kate Hallander to żeński odpowiednik Harry’ego Pottera? Myślę, że każdy się zgodzi, że Harry Potter jest jedyny i niepowtarzalny, a Kate zasługuje, aby iść własną magiczną ścieżką pozbawioną porównań. Czy książka jest odpowiednia dla młodego czytelnika? Wręcz idealna. Czy historia również zaciekawi dorosłych? Jak najbardziej. Na tym polega piękno baśniowych światów, każdy odnajdzie w nich coś dla siebie.

Dusz dużo, Bałtyku nieco mniej Autor: Zicocu

„Bałtyckie dusze” to bardzo dobra lektura, która zawiodła mnie na dobrą sprawę tylko w jednym: odniesieniu losów opisywanych ludzi do miejsc, w których przyszli na świat. Brokken obiecuje pochylić się nad tytułowym duchem, ale w robi to raczej powierzchownie: jego refleksja nie jest rozważaniem nad bałtycką duszą i jej implikacjami; to powierzchowna fascynacja przedstawiciela Europy Zachodniej Europą Wschodnią.

Taktyczny wybieg Autor: Silverq21

Nie przedłużając, czy po tej lekturze spojrzy się inaczej na zmagania współczesnych gladiatorów? Tak…i nie. Trudno tutaj o jednoznaczną odpowiedź. Na pierwszy rzut oka widać, że Gullit wie o czym mówi. Potrafi w nieskomplikowany sposób wyjaśnić pewne niuanse czy schematy.

Książki, którym patronujemy

Marcin Grygier

7 (1 ocen i 0 opinii)
Moja Lady Jane
Cynthia Hand, Jodi Meadows, Brodi Ashton

8,92 (25 ocen i 17 opinii)
Angielka
Katherine Webb

8,44 (9 ocen i 6 opinii)
Obserwator
D. B. Thorne

7,8 (25 ocen i 16 opinii)
Aż do dziś
Pam Fluttert

8 (1 ocen i 0 opinii)
Czarna Madonna
Remigiusz Mróz

6,93 (118 ocen i 39 opinii)
Roland
Stephen King

6,91 (5660 ocen i 388 opinii)
Bang bang! Wystrzałowy samochód
Ian Fleming

8 (1 ocen i 0 opinii)
Miasteczko kłamców
Megan Miranda

7,88 (8 ocen i 3 opinii)
Dyskretne szaleństwo
Mindy McGinnis

8,46 (13 ocen i 6 opinii)
Światło, które utraciliśmy
Jill Santopolo

8,25 (197 ocen i 95 opinii)
Bilet do szczęścia
Beata Majewska

8 (62 ocen i 40 opinii)
Na zachód od Edenu
Jean Stein

6 (5 ocen i 0 opinii)
Indeks szczęścia Juniper Lemon
Julie Israel

7,4 (25 ocen i 15 opinii)
Błękit

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Za zamkniętymi drzwiami

Przeczytałem książkę w ciągu jednego dnia. Historia poruszająca, napisana lekkim piórem, nie mogę doczekać się następnego dzieła spod ręki autorki. Naprawdę polecam.

Znajdź nas na Facebooku