Galeria osobliwości Autor: Arnika

Polska może się nam wydawać krajem zaściankowym, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Wszak najgłośniejsze skandale, afery i przestępstwa rozgrywają się za oceanem. Tymczasem okazuje się, że również w Polsce nie brakuje jednostek, które chciałyby wybić się ponad przeciętność drogą niezgodną z prawem.

Ikar spoza Ziemi Autor: nan1989

Kiedy w 1963 Tevis pisał „Człowieka, który spadł na Ziemię” chyba nie przypuszczał, że ludzkość doczeka XXI wieku. Taki wniosek nasunął mi się po zapoznaniu się z tymi wszystkimi pesymistycznymi wizjami niedalekiej przyszłości, a teraz już na szczęście przeszłości, jakimi raczy nas autor. Wizje te odzwierciedlają strach przed konfliktem jądrowym, który może doprowadzić do zniszczenia struktury znanego nam świata i wymarcia większości gatunków.

Tylko się obudź, a będzie spoko! Autor: malineczka74

Niewiele ponad sto stron lektury to ogromna i bezcenna lekcja, którą powinien odebrać każdy bez względu na wiek i płeć, poglądy i zapatrywania. Treść nie tylko w pełni i dokładnie obrazuje zagadnienie, ale i uczula nas na kruchość życia oraz uczy konkretnej pomocy będącym w „nietypowym śnie”.

24-04-2017
Aktorstwo z premedytacją Autor: Karolina Drabik

Napięcie, zamiast wylewać się gwałtownymi falami, po cichutku sączy się z każdej strony wąskim strumieniem, budując klimat, w który naprawdę wsiąka się bez trudu. Brak tu naciąganego efekciarstwa, usilnego mnożenia i mylenia tropów za wszelką cenę czy stwarzania pozorów tajemnicy tam, gdzie jej nie ma.

24-04-2017
Wielki mały świat, czyli chińska wizja przyszłości Ziemi Autor: Agnieszka

Liu Cixin osadził akcję w Chinach, na przestrzeni kilkudziesięciu lat, zaczynając od początków ery maoizmu i przechodząc do dnia dzisiejszego. Stworzył tym samym straszne i przenikliwe, choć podane od niechcenia, tylko jako tło, spojrzenie na reżim i piętno, które wycisnął on na ludziach.

Książki, którym patronujemy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Psychologia stosunków międzyludzkich

W dzisiejszym świecie ludzie poszukujący wiedzy mają przed sobą nie lada wyzwanie - znaleźć wartościowe źródło wiedzy. W czasach gdy na każdym kroku pojawiają się kolejni couche, motywatorzy pytający o to "kto nam k*rwa ukradł marzenia ?" ciężko odnaleźć wartościowe tytuły. Książka Michael...

Znajdź nas na Facebooku