Lubimyczytać.pl Sp. z o.o

Skradziona niewinność

Autor recenzji:
Tytuł książki: Skradzione laleczki
Autorzy książki: Ker Dukey, K. Webster
7,91 (424 ocen i 137 opinii)

Książka „Skradzione laleczki” porusza tematy, które mogą być uznane za obraźliwe. Jeśli jesteś wrażliwym czytelnikiem, bardzo prosimy, czytaj z rozwagą.

Po takim wstępie ciężko nie być zaintrygowanym książką, którą właśnie wzięło się do rąk. Ja też byłam, dlatego czym prędzej przystąpiłam do lektury „Skradzionych laleczek” autorstwa Ker Dukey i K. Webster. Wszak, żadna lektura, która obiecuje mi silne doznania, nie może pozostać przeze mnie pominięta.

I czego jak czego, ale właśnie tych silnych doznań podczas lektury mi nie zabrakło…Fabuła książki opowiada o Jade Philips – teraz już dorosłej kobiecie, policjantce, która będąc młodą dziewczyną została uprowadzona wraz ze swoją siostrą przez psychopatę. Po kilku latach niewoli i życia w nieludzkich warunkach, Jade udało się uciec, jednak płacąc za to dużą cenę – jej młodsza siostra nadal pozostawała w rękach złoczyńcy.

Jako dorosła kobieta i przedstawicielka prawa, postanawia rzecz jasna dorwać sprawcę, wierząc, że Macy nadal żyje i uda jej się ją uwolnić.

Droga do celu, który sobie obrała jest bardzo kręta i wyboista, a usłana jest jej licznymi lękami i skrajnie destrukcyjnymi konsekwencjami zdarzenia sprzed lat.

To, co szybko rzuciło mi się w oczy podczas tej lektury to jej bezpardonowość i nieschematyczne podejście do samego wątku Jade, jako ofiary traumatycznego przeżycia. Nie widzimy tu poszkodowanej, „biednej” kobiety, która boi się własnego cienia, a kwestii intymnych wystrzega się jak ognia jak to często bywa w fabułach wielu innych powieści tego typu. Jade jest kobietą pełną fobii, ale jednak hardą i walczącą o to, co sobie założyła. Niepozbawiona jest też skaz, w które wyposażył ją dręczyciel. Skaz wychodzących na światło dzienne w sytuacjach intymnych…

Napisałabym nieco więcej, ale nie mogę. Zobowiązuje mnie do tego adnotacja na początku książki, by nie spoilerować i nie zdradzać zbyt wiele na temat fabuły „Skradzionych laleczek”. Dlatego by poznać najciekawsze smaczki z niniejszego tytułu musicie sami po niego sięgnąć. Dodam jedynie na koniec, że jeśli lubicie klimat „50 twarzy Grey’a” i chcielibyście przeczytać opowieść z jej pogranicza, ale w zdecydowanie mocniejszej odsłonie, to z wyboru tego tytułu najpewniej będziecie zadowoleni. Zwłaszcza, że to pierwsza część serii – rozbudzi u was ciekawość i ochotę na więcej, które niebawem nastąpi.

Ewa Szczepańska

Pokaż wszystkie oficjalne recenzje książek
Patronaty tygodnia

Robi się coraz cieplej, więc nadszedł czas, aby gorącą herbatę zamienić na tę mrożoną, rozłożyć leżaczek i rozpocząć sezon czytania na świeżym powietrzu. Od wyboru do koloru. Balkony, tarasy, łąki, parki i inne tereny zielone, gdzie można zabrać kocyk i dobrą książkę. O ile żadnych polecajek na temat kocyków nie mamy, to oferujemy kolejne nowości książkowe, które mogą wam towarzyszyć w te ciepłe dni.

Opinie czytelników

O książce:
Kontratyp

Chyba po raz pierwszy oceniłam książkę Remigiusza Mroza (a w szczególności część z Chyłką!) tak nisko... "Kontratyp" to ósma już odsłona pr...