Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
To, co od razu rzuciło mi się w oczy podczas tej lektury, to jej bezpardonowość i nieschematyczne podejście do postaci Jade jako ofiary traumatycznego przeżycia. Nie widzimy tu poszkodowanej, ...

Skradziona niewinność

Autor recenzji:
Tytuł książki: Skradzione laleczki
Autorzy książki: Ker Dukey, K. Webster
7,79 (510 ocen i 152 opinie)

Książka „Skradzione laleczki” porusza tematy, które mogą być uznane za obraźliwe. Jeśli jesteś wrażliwym czytelnikiem, bardzo prosimy, czytaj z rozwagą.

Po takim wstępie trudno nie być zaintrygowanym książką, którą właśnie wzięło się do rąk. Ja też byłam, dlatego czym prędzej przystąpiłam do lektury „Skradzionych laleczek” autorstwa Ker Dukey i K. Webster. Wszak żadna lektura, która obiecuje mi silne doznania, nie może zostać przeze mnie pominięta.

I czego jak czego, ale właśnie tych silnych doznań podczas lektury mi nie zabrakło… Fabuła książki opowiada o Jade Philips – teraz już dorosłej kobiecie, policjantce, która będąc młodą dziewczyną, została uprowadzona wraz ze swoją siostrą przez psychopatę. Po kilku latach niewoli i życia w nieludzkich warunkach Jade udało się uciec, jednak płacąc za to wysoką cenę – jej młodsza siostra nadal pozostawała w rękach złoczyńcy.

Jako dorosła kobieta i przedstawicielka prawa postanawia rzecz jasna dorwać sprawcę, wierząc, że Macy nadal żyje i uda się ją uwolnić. Droga do celu, który sobie obrała, jest jednak kręta i wyboista, a do tego pełna lęków i negatywnych konsekwencji zdarzenia sprzed lat.

To, co od razu rzuciło mi się w oczy podczas lektury, to jej bezpardonowość i nieschematyczne podejście do postaci Jade jako ofiary traumatycznego przeżycia. Nie widzimy tu poszkodowanej, „biednej” kobiety, która boi się własnego cienia, a spraw intymnych wystrzega się jak ognia, jak to często bywa w innych fabułach. Jade jest kobietą pełną fobii, ale hardą i walczącą o to, co sobie założyła. Nie jest też pozbawiona skaz, które zafundował jej dręczyciel. Skaz wychodzących na światło dzienne w sytuacjach intymnych…

Napisałabym nieco więcej, ale nie mogę, by nie zdradzać zbyt wiele z fabuły „Skradzionych laleczek”. Dlatego by poznać smaczki tej książki, musicie sami po nią sięgnąć. Dodam tylko, że jeśli lubicie klimat „50 twarzy Greya” i chcielibyście przeczytać podobną opowieść, ale w zdecydowanie mocniejszej wersji, to z tego tytułu na pewno będziecie zadowoleni. Zwłaszcza że to pierwsza część serii – rozbudzi w was ciekawość i ochotę na ciąg dalszy, który niebawem nastąpi.

Ewa Szczepańska

Pokaż wszystkie oficjalne recenzje książek
Patronaty tygodnia

Robi się coraz cieplej, więc nadszedł czas, aby gorącą herbatę zamienić na tę mrożoną, rozłożyć leżaczek i rozpocząć sezon czytania na świeżym powietrzu. Od wyboru do koloru. Balkony, tarasy, łąki, parki i inne tereny zielone, gdzie można zabrać kocyk i dobrą książkę. O ile żadnych polecajek na temat kocyków nie mamy, to oferujemy kolejne nowości książkowe, które mogą wam towarzyszyć w te ciepłe dni.

Opinie czytelników

O książce:
Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły

Część polska - ciekawa i doceniam, że autorka musiała się dowiedzieć historii Polski i miała prawo popełnić błąd. Część kanadyjska - postacie stały s...