Lubimyczytać.pl Sp. z o.o

Wyznacz trasę do: Szczęście

Wincentyna Zwyczajna-Takajakty pracuje w dziale porad życiowych jednego z popularnych magazynów, lecz obecnie zamiast przy swoim biurku znajduje się w Czarnej D. - miejscu, w którym pewnie każdy z nas miał okazję spędzić trochę czasu w życiu. Jak na dziennikarkę przystało, kobieta nawet teraz korzysta z okazji i postanawia porozmawiać z mieszkańcami miasta owianego złą sławą. Napotkani ludzie dzielą się z Wincentyną informacjami na temat sytuacji, które przywiodły ich do Czarnej D. i podają sensowne argumenty, dlaczego nie mogą się z niej wydostać. Powiem więcej: podejrzewam, że dla większości z nas przynajmniej jedno z ich uzasadnień zabrzmi bardzo znajomo.

„GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.” to książka, która powstała we współpracy poczytnej autorki, „specjalistki od szczęśliwych zakończeń” - Magdaleny Witkiewicz oraz kobiety, która zawodowo pomaga ludziom wydostać się z sytuacji beznadziejnych, coacha i trenera biznesu – Marzeny Grochowskiej. Obie oferują czytelnikowi to, w czym są dobre – jedna tworzy historie oraz bohaterów, z którymi czytelnik (niestety) może się utożsamić, druga trafnie je komentuje, a jednocześnie pokazuje odbiorcy, że zmiana na lepsze jest możliwa.

„GPS Szczęścia..” to poradnik (nie bójmy się tego słowa) z nienachalnymi propozycjami zmian. Zawarte są one w morałach bajek-niebajek kojarzących się z ciepłą, ale nieinfantylną opowieścią. Każda z opowiastek wprowadza nowego bohatera, którego historia oparta jest na autentycznych sytuacjach. Nawet jeżeli nie utożsamimy się ze wszystkimi postaciami, to z każdej opowieści można znaleźć dla siebie dobre słowo i podpowiedź na zmianę, jeżeli uznamy ją za wartościową.

Książkę powinno traktować się jak „pierwszą pomoc” dla osoby powoli lądującej w życiowym dołku bądź już się w nim znajdującej, tym bardziej, że bez problemu można ją przeczytać w kilka godzin. W trudniejszych przypadkach lektura na pewno nie zastąpi wizyty u specjalisty, ale pomoże wyznaczyć na nią współrzędne, jeżeli będzie taka potrzeba. W moim przypadku „GPS Szczęścia...” na pewno pozostanie na półce tuż obok innych książek z serii „podręcznej apteczki” na gorsze chwile.

Katarzyna Muszyńska

Pokaż wszystkie oficjalne recenzje książek
Patronaty tygodnia

Pierwszy tom nowego cyklu Vincenta V. Severskiego, zbiór opowiadań brytyjskiej pisarki nigeryjskiego pochodzenia, poradnik Magdaleny Witkiewicz o tym, jak wydostać się z Czarnej D., książki o chłopakach, którzy lubią robić na drutach i dziewczyna, które lubią się bić - to tylko niektóre z naszych propozycji. Zobaczcie sami jakie tytuły polecamy w tym tygodniu.

Co warto czytać wiosną?

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!” Co prawda nie widać jej za oknem, ale widać ją na stronach wydawnictw, które uzupełniają swoje zakładki z zapowiedziami na najbliższe miesiące. Sprawdźcie na co warto czekać, po co sięgnąć i którą książkę zabrać w plener, gdy wreszcie zrobi się na stałe ciepło i słonecznie!

Opinie czytelników

O książce:
Czerwony pająk

Po wysłuchaniu części tego czegoś bardzo żałuję, że na LC nie ma gwiazdek ujemnych. Może uchroniły by wielu czytelników od wyrzucania pieniędzy w błot...