książek: 81
Magdalena | 2010-06-15
O książce: Demon i panna Prym
Dodana: bardzo dawno temu

Początkowo książka może niezbyt specjalnie mnie zainteresowała. Czytając dalej, coraz bardziej - jakby to ująć - "wnikała" mi do serce. Autor potrafił w prosty sposób pokazać Dobro i Zło. Może zbyt prosto to opisał i można było domyślić się punktu kulminacyjnego, jednakże ten prosty sposób jak dla mnie okazał się trafny.

Myślę, że sięgnę po kolejne książki tego autora, gdyż dopiero była to moja pierwsza lektura z tego wydania:)

książek: 1100
Patula | 2010-06-15
O książce: Czerwony smok
Na półkach: Przeczytane, Do kupienia
Dodana: bardzo dawno temu

Inaczej spoglądamy na czytaną książkę jeśli najpierw oglądaliśmy film. W tym wypadku film oglądałam dość dawno temu i pamiętałam jedynie zarys fabuły i świetną obsadę (moi ulubieńcy: pan Norton i pan Fiennes).
Książka trzymająca w napięciu, wnikliwie ukazująca zaburzony tok myślenia chorego psychicznie mordercy a także w ciekawy sposób opisująca drogę i starania władz do schwytania go. połknęłam w dwa wieczory

książek: 739
Lily | 2010-06-15
O książce: Narrenturm
Dodana: bardzo dawno temu

No nie wiem.. Gdy odkryłam sagę o Geralcie, stałam się wielbicielką książek Sapkowskiego, ale najwyraźniej wielbicielką tylko wyżej wymienionej sagi. Do Reynevana zabieram się co jakiś czas i przerywam. Zaczynam i rezygnuję. I tak już kilka razy. Wszystkie książki o Geralcie przeczytałam po kilka razy od deski do deski z równie ogromną przyjemnością jak za pierwszym razem, a przez pierwszy tom Reynevana od lat nie mogę się przegryźć. Nie będę mu jednak jeszcze stawiać oceny, bo trzeba byłoby zacząć i wreszcie dotrzeć do końca - i wtedy dać upust.. no własnie, ciekawa jestem, czemu.

książek: 6
natalia-lu | 2010-06-15
O książce: Ever
Na półkach: Przeczytane
Dodana: bardzo dawno temu

Książka jest super. Teraz tylko przeczytam następne .

książek: 772
Wiórek | 2010-06-15
Dodana: bardzo dawno temu

Ciekawa, trzymająca w napięciu książka... Nie można się nią znudzić.

książek: 591
lullaby | 2010-06-15
O książce: Marina
Dodana: bardzo dawno temu

W książce znalazłam wiele złotych myśli, takich, do których warto powracać. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak ‘makabrycznego’ rozwoju wydarzeń –prawie jak z horroru. Ogólnie historia bardzo ciekawa, wciągająca, tajemnicza. Do schrupania;)

książek: 591
lullaby | 2010-06-15
O książce: Piękne istoty
Dodana: bardzo dawno temu

Po przeczytanie licznych opinii na temat książki, miałam co do niej duże oczekiwania. Niestety nie zachwyciła mnie. To co miało zadziwiać, wciągać, momentami nudziło okrutnie. Czasami, aż ciężko było odnaleźć magię Gatlin, poczuć klimat opisywanych scen... Ogólnie pomysł ciekawy, ale autorki za bardzo chciały wymieszać tu wszystko, co już sprawdzone -trochę amerykańskiego stylu życia, romansu, Zmierzchu (bez wampirów), Pottera i w rezultacie wyszedł twór nijaki. Ni to Potter, ni to Zmierzch, ni to coś nowego-niezwykłego. Taka historia do przeczytania na jeden raz.

książek: 30
karczoch | 2010-06-15
O książce: Pochwała herezji
Na półkach: Przeczytane
Dodana: bardzo dawno temu

Świetnie napisane, z dużym poczuciem humoru - szczerze mówiąc nie spodziewałam się go aż tyle w esejach filozoficznych ;) Warto się zapoznać i przetworzyć na własny użytek :)

książek: 113
Marta | 2010-06-15
O książce: W martwym śnie
Na półkach: Przeczytane, Liceum
Dodana: bardzo dawno temu

Rewelacyjny thriller. Czytając go, zwłaszcza późnymi wieczorami, niewątpliwie można poczuć dreszczyk emocji. A przy tym odkryć i zrozumieć psychologiczny mechanizm zachowania seryjnego mordercy. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

książek: 534
SuzieQ | 2010-06-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: bardzo dawno temu

To było wspaniałe, Damon bardziej zakochany w Elenie. To jest coś.

książek: 534
SuzieQ | 2010-06-15
O książce: Naznaczona
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: bardzo dawno temu

Polecam, rozwaliły mnie nieodpowiednie momenty dla mojego wieku.

książek: 190
Monyyka | 2010-06-15
Na półkach: Przeczytane
Dodana: bardzo dawno temu

Bardzo mi się podobała. Fajnie opisane w niej jest to jak łatwo przez głupią zabawę można stracić życie.

książek: 1032
Lenalee | 2010-06-15
O książce: Tunele. Głębiej
Na półkach: Przeczytane
Dodana: bardzo dawno temu

Myślałam, że nigdy nie skończę tej części. Naprawdę... czytanie tej książki graniczyło z męczarnią. Baardzo się przy niej nudziłam, a przynajmniej przy niektórych momentach. Jak już zaczął się jakiś w miarę ciekawy wątek, to albo nagle został urwany albo zakończenie tego momentu było do bani. Naprawdę spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Miałam nadzieję, że będzie lepsza od pierwszego tomu, no, ale... Chyba nie można mieć wszystkiego. Mimo to książka otrzymuje ode mnie duży plus za zakończenie, bo naprawdę jest całkiem niezłe. Z drugiej strony jednak było przewidywalne. Przynajmniej ja spodziewałam się tego, co nastąpi. Książka naprawdę nie jest zaskakująca, co przyznaję z przykrością.
Natomiast bardzo podobali mi się nowi bohaterowie, a mianowicie Drake, bo co do Elliott to właściwie jestem neutralna. Szkoda, że tak zawiodłam się na tej książce, bo spodziewałam się naprawdę czegoś innego. Do trzeciego tomu na pewno nie zajrzę zbyt szybko, o ile w ogóle go przeczytam....

książek: 1115
Marta Godzisz | 2010-06-15
O książce: Bastion
Dodana: bardzo dawno temu

Mój mózg jest zbyt skołowany, bym mogła napisać teraz jakąś logiczną recenzję. Za jakiś czas na pewno to zrobię, a tymczasem powiem, że osoby, które od "Bastionu" odrzuciła jego objętość (1165 stron), popełniają ogromny błąd. King sprawił, że każdy kolejny rozdział, kolejny akapit, kolejne słowo przyciąga, sprawia, że drętwieją palce, po plecach przebiega zimny dreszcz, a wyobraźnia szaleje... Na pozór prosty pomysł, epidemia supergrypy, tyle że na znacznie większą skalę, przerodził się w powieść, której klimatu nigdy nie zapomnę.
[EDIT 2015: Po pięciu latach mózg nadal zbyt skołowany, żeby napisać pełnoprawną, sześcioakapitową recenzję. Wydaje mi się, że to dobra rekomendacja.]

książek: 1173
marlen | 2010-06-15
O książce: Coma
Dodana: bardzo dawno temu

Najsłabsza z książek Cooka, które do tej pory przeczytałam. W moim przypadku spisek rozwiązany w połowie książki.

książek: 759
fiszunia | 2010-06-15
O książce: Córeczka
Dodana: bardzo dawno temu

Ta książka to opowieść o tym, jak potężna jest ludzka psychika, jak ułomność tej psychiki może wpłynąć na ludzkie życie. To opowieść o tym, czym jest agorafobia i do czego może doprowadzić.

Pani Sebold w swojej książce dogłębnie ukazuje relacje rodziny, w której jest osoba chora psychicznie. Narratorem jest Helen, która od lat zmaga się z chorobą matki, z chorobą która przez lata powoli zabijając miłość, potęguje nienawiść córki do matki, aż w końcu doprowadza do strasznego i brutalnego czynu.

"Córeczka" to druga powieść tej autorki, po którą sięgnęłam. Już nieco przereklamowana "Nostalgia anioła" nie zwaliła mnie z nóg, ale chciałam się przekonać jak Alice Sebold pisze. I tu rozczarowanie, bo "Córeczka" nie jest porywająca, nie ma tego dreszczyku, gdzie czytelnik zastanawia się co też będzie dalej, za to pojawiają się tęskne myśli "kiedy to się skończy".

Nie ukrywam, że trochę się męczyłam czytając tą książkę, ciągła retrospekcja trochę nuży, a główną bohaterkę po prostu trudno...

książek: 2299
anulla | 2010-06-15
Na półkach: Przeczytane, Moje własne
Dodana: bardzo dawno temu

Jedna z moich ukochanych książek z dzieciństwa - fabularyzowana biografia Jana Kochanowskiego....

książek: 384
Dzieckokwiatu | 2010-06-15
O książce: Duma i uprzedzenie
Na półkach: Przeczytane, Książki 2010
Dodana: bardzo dawno temu

Początkowo książka mnie bawiła, przewijała mi się przede mną, jak dobry kostiumowy film. Postacie jakoś specjalnie się mi nie wybijały, a jednostki nie wchodziły do serca. Patrzyłam na nie, jak na grupę, jakoś sympatią nie pajałam do nikogo specjalnie. Czytałam bez większego zaangażowania.
Ponoć każda kobieta kocha J. Austen i jej powieści. Od razu mogę zdementować tą ploteczkę: doceniam jej talent pisarski, ale powieści romantyczne nigdy nie były w kręgu moich czytelniczych zainteresowań. Tak też, tym dłużej czytałam i czytałam...
I historię zaczynała mnie nudzić. Te wszystkie dygania, listy, grzeczności... Miłość i poszukiwania męża. Te usilnie bieganie za obrączką zaczęło mnie drażnić. A kobiety zaczęły irytować. Zachowanie matki sióstr stało się męką dla mnie, gdzie na początku mnie bawiło.
Co za dużo to nie zdrowo.
Za film chyba się nie wezmę.

książek: 779
Justynka | 2010-06-15
Na półkach: Przeczytane, Klasyka
Dodana: bardzo dawno temu

Studium patologicznej zazdrości czy analiza procesu zdrady małżeńskiej?
Czy mąż jest obsesyjnie zazdrosny o żonę czy to żona zdradza męża i świetnie się z tym maskuje?
Akcja niemalże całej książki toczy się między Mężem i rzekomym kochankiem-Chirurgiem. To oni są narratorami, ale osią łączącą jest żona-pacjentka. Dużo młodsza od swego męża, z niejasną przeszłością i posiadająca własne tajemnice. A dokładnie jedną – tajemniczy zabieg, któremu w czasie nieobecności Męża poddała się, a który przeprowadził, powyżej wspomniany Chirurg. Mąż zaczyna podejrzewać, iż Żonę i Chirurga łączy, coś więcej niż formalna relacja lekarz-pacjent. Czyli zapowiada się na klasyczny trójkąt? Nie tym razem.
Mąż popada w pułapkę obłędnej zazdrości, podejrzeń i intryg, prowadzi własne śledztwo. Chirurg, pomimo ogromu pracy w szpitalu, ilości przeprowadzonych operacji, prowadzi wewnętrzne rozmyślania nad wydarzeniami sprzed roku, kiedy przeprowadzał ten zabieg. Żona natomiast jest nieobecną postacią....

książek: 663
Shabby | 2010-06-15
O książce: Piekło pocztowe
Na półkach: Przeczytane
Dodana: bardzo dawno temu

Nie spodziewałam się, że ta książka mi się spodoba. Jednak miło mnie zaskoczyła, jest serio pozytywna.


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd