Najnowsze opinie czytelników
książek: 136
Ania96 | 2018-10-22
O książce: Lissy
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Generalnie książka zaczynam się od tego że pewna kobieta ucieka od swojego wysoko postawionego męża . I w głowie ma tylko jedno imię - Klaus. Myślimy sobie że to na pewno kochanek! No tak, zła żona zostawia męża dla kochanka - logiczne. Otóż nie, w tej książce nic nie jest takie jakie się wydaje 😂
Wpada w poślizg, ma wypadek. I wtedy ratuje ją niejaki chlowiek gór. Żyją sobie spokojnie w tych górach i wtedy dzieje się po prostu "wszystko". Taki punkt kulminacyjny, który jest kulminacyjnym już do końca. Rozwinięcie mnóstwa wątków , ciągle plątanie akcji, nie wiadomo kto jest właściwie kim , mroczne tajemnice wypełzają na światło dzienne. Ciągłe retrospekcje, powroty do dzieciństwa. Ciągle coś się zmienia. Dobzi stają się złymi i na odwrót. Nikomu nie można ufać, nawet naszemu wybawcy.
To była ciekawa książka 😍

książek: 1448
Renata | 2018-10-22
O książce: Rykoszet
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Książka dobra, mimo że od początku czytelnik wie kto i dlaczego zabił czyta się z zainteresowaniem. Postaci przedstawione dość realistycznie, opisane zdarzenia wciągają i skupiają uwagę na dążeniu do rozwiązania zagadki przez Krugłego. Końcówka niestety zdecydowanie słabsza i to nawet nie przez nieco rozwlekłe wątki romansowe. W pewnym momencie wiemy już wszystko, no prawie wszystko. Autor natomiast chce nam jeszcze dokładnie opowiedzieć jak to było, kiedy, kto był w pobliżu. Trochę takie jeszcze "popychanie" fabuły na siłę. Owszem jedno zaskoczenie na koniec ale też takie jakieś na siłę. A może to wpływ wczesnej pory dnia i mgły za oknem, która towarzyszyła mi gdy akurat czytałam ostatnie kilkadziesiąt kartek.

książek: 136
Ania96 | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Z Cudownym chłopakiem to jest tak,że jak już się go zacznie czytać to nie sposób się oderwać. Na szczęście napisana jest tak , że dopiero co zaczynamy czytać , a już jesteśmy na ostatniej stronie. Lekko i sympatycznie wręcz.Piękna, jedyna w swoim rodzaju książka. Opowieść o miłości, przyjaźni i poświeceniu, zwłaszcza w tej części. Ale to nie jest druga cześć 😉 to po prostu historia poboczna , równie jednak bogata i sprawiająca, że chce się żyć ❤️trzy historie znajomych Augiego 😉 najbardziej podobała mi się ta Jacka 😊nikt nie będzie zawiedziony, gwarantuje 😍

książek: 651
Mey-Mey | 2018-10-22
Na półkach: 2018, Przeczytane, Obyczajowe
Dodana: dzisiaj

Ta część skupia się na relacjach rodzinnych, uczuciach i rozwiązywaniu trudnych i bolesnych problemów z przeszłości, które niespodziewanie zaczynają mieć ogromny wpływ na teraźniejszość.

"Szarość miejskich mgieł" niezmiennie czyta się rewelacyjnie jak pozostałe części. Polecam!

książek: 37
klawawarszawianka | 2018-10-22
O książce: Obserwuję cię
Dodana: dzisiaj

(...) Bardzo pozytywne zaskoczenie. Współczesne książki o podobnym motywie ostatnio notorycznie mnie rozczarowują: tożsamość mordercy "przypadkiem" wypływa już w pierwszym rozdziale; intryga jest banalnie zbudowana; bohaterowie plotą trzy po trzy i nie potrafią się wysłowić. A tutaj? Do ostatniego rozdziału nie byłam w stanie zgadnąć, kto jest winien. Akcja powoli nabierała tempa, stopniowo budowano napięcie. Ale żeby nie było tak kolorowo - główną bohaterką rządzą wyrzuty sumienia. To im jest podporządkowane całe jej życie, z pominięciem rozsądku, zdrowych nawyków, a czasem nawet rodziny. Czy ludzie pod presją robią dziwne, głupie rzeczy? Na pewno. Czy sięgają aż tak daleko? To już zostawiam pod indywidualną rozwagę.

Pod względem merytorycznym książkę zdecydowanie warto przeczytać. A wydanie? Ma to, co lubię: duże interlinie, wygodną czcionkę i grzbiet, który nie łamie się przy pierwszym otwarciu książki.

O autorce wcześniej nie słyszałam, ale kusi mnie aby przeczytać...

książek: 48
Randal | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Rewelacyjna, zaskakująca i na wskroś prawdziwa. Polecam.

książek: 1135
ejwa1960 | 2018-10-22
O książce: Magia uczuć
Dodana: dzisiaj

Lubię od czasu do czasu przeczytać romans.Trochę książek pani Palmer też przeczytałam,ale tak beznadziejnej jak ta, to już dawno.
Jest tak przesłodzona,że aż mdli:).
Nie polecam,nie kupujcie,nie czytajcie!

książek: 48
Randal | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Rewelacyjna, zaskakująca i na wskroś prawdziwa. Polecam.

książek: 48
Randal | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Rewelacyjna, zaskakująca i na wskroś prawdziwa. Polecam.

książek: 48
Randal | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Rewelacyjna, zaskakująca i na wskroś prawdziwa. Polecam.

książek: 48
Randal | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Rewelacyjna, zaskakująca i na wskroś prawdziwa. Polecam.

książek: 176
Aniaczyanka | 2018-10-22
O książce: Popielate laleczki
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Znacie to uczucie, kiedy główny bohater nie przypada Wam do gustu tak bardzo, że aż ciężko czytać książkę? Właśnie tak denerwowała, drażniła mnie Tula. Bardzo. Do tego zbyt duża ilość wątków, a niektóre z nich zwyczajnie były nudne.
Niemniej jednak poprzednie części cyklu "W trójkącie beskidzkim" były bardzo dobre, fajnie było znów spotkać bohaterów, odwiedzić znajome miejsca.

książek: 837
McDusia | 2018-10-22
O książce: Ars Magica
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Miała to być książka o polowaniach na czarownice, a okazała się opowieścią o miłości, cierpieniu, rozterkach i udrękach duszy. Zwiewna, eteryczna, delikatna, choć momentami mówiąca o brutalności tamtych czasów. Smutna a zarazem napawająca nadzieją.

książek: 318
pietrych | 2018-10-22
O książce: Depesze
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Dodana: dzisiaj

Słuchając audiobooka przypominała mi się atmosfera wojny wietnamskiej tak dobrze mi znana z filmów, które uwielbiam: Plutonu, Full Metal Jacket czy Czasu Apokalipsy. Ale dopiero teraz, już po skończonej lekturze, gdy przeczytałem opis "Depesz" dowiedziałem sie, że nie był to przypadek bo Michael Herr był współscenarzystą "Czasu Apokalipsy". Książka warta polecena dla wszystkich fanów ponadczasowego dzieła Coppoli, "Depesze" stanowią doskonałe uzupełnienie.

książek: 194
Rega | 2018-10-22
Dodana: dzisiaj

Co można powiedzieć o tej książce? Szokująca? Oszałamiająca? Nieprawdopodobna? Na pewno każde z tych określeń do niej pasuje a i zapewne wiele więcej. O czym jest ta pozycja, nietrudno się domyślić choćby po samym tytule, ale żeby pokusić się o jej ocenę, potrzebna jest odwaga, której mnie brakuje. To po prostu trzeba przeczytać, a potem milczeć, bo odpowiednich słów brak.

książek: 1151
Izabela Pycio | 2018-10-22
O książce: Czerwony alarm
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

"13000 ofiar i licznik nadal bije."

Już spotkanie z czwartym tomem ("Śmierć na żywo") nie okazało się aż tak fascynującą przygodą czytelniczą, jak to miało miejsce w przypadku trzech pierwszych odsłon serii ("Scenariusz mordercy", "Zdążę cię zabić", "Piętno Kaina"). Niestety, również "Czerwony alarm" nie wciągnął mnie ani kryminalną intrygą, ani klimatem powieści. Miałam wrażenie, że książka pisana była na kolanie, na pięć minut przed drukiem i nie wystarczyło czasu na rozwinięcie pomysłu scenariusza zdarzeń, nadanie bohaterom ciekawych portretów, zbudowanie frapującego napięcia. Nie było też, charakterystycznych w powieściach Jamesa Pattersona, poruszania społecznych problemów współczesnej Ameryki, stanowiących ciekawą otoczkę fabuły. Wątki obyczajowe poprowadzono mdło i niewyraźnie, a główni detektywi tak naprawdę nie mieli wiele do powiedzenia. Zamiast odgrywania kluczowej roli stali się zakładnikami płaskiej zagadki kryminalnej. Szkoda, że seria przeradza się w miałką przygodę...

książek: 512
Menia71 | 2018-10-22
O książce: Nie odpuszczaj
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Harlan Coben "Nie odpuszczaj". Dwie legendy ... obie prawdziwe ... były inspiracją autora.
Demony przeszłości (tragiczna śmierć brata bliźniaka - Leo i jego dziewczyny - Diany, zaginięcie ukochanej - Maury) nie opuszczają Napa Napoleona Dumasa – detektywa z Westbridge, małego, amerykańskiego miasteczka. Dodatkowo, po piętnastu latach, pojawia się ślad Maury, jej odciski palców, przy okazji zabójstwa policjanta – Rexa – znajomego ze szkoły średniej.
Nap zaczyna swoje własne śledztwo. Wsparciem jest jego przyjaciółka Ellie oraz jego mentor, komendant policji – Augie (ojciec Diany).

Czym był w szkole średniej KK (Klub Konspiratorów)?
Kto do niego należał?
Jakie tajemnice skrywa opuszczona baza wojskowa w lesie pobliżu miasteczka?
Czy ma to związek ze śmiercią Leo i Diany oraz innych członków KK?

Wiele jest pytań. Niewiele odpowiedzi. Coraz więcej za to niewiadomych.
Czy Napowi uda się poskładać wszystkie elementy tej układanki?


Wielkie kłamstwa i małe kłamstewka. Spiski,...

książek: 83
Olga | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Bardzo krótka książka, ale jej zalecenia pozostają w głowie i działa na dzieci:)

książek: 777
Iwona Nocoń | 2018-10-22
O książce: Confess
Na półkach: 2018, Z biblioteki, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Przeczytałam tę książkę tak szybko, że nie miałam czasu zastanowić się nad zachęcającym opisem. Chociaż w sumie to i dobrze, bo nie wiem czy powinnam kogoś namawiać do sięgnięcia po tę pozycję.

Główni bohaterowie książki - Owen i Auburn swoje w życiu przeżyli. On w młodym wieku stracił matkę i brata. Obecnie opiekuje się swoim ojcem, przez którego pakuje się w wiele kłopotów. Ona w młodym wieku straciła swojego ukochanego. Sensem jej życia jest syn, z którym ma ograniczony kontakt, utrudniony przez matkę i brata zmarłego. Czy przypadkowe spotkanie tych dwóch ludzi, zamieni się w prawdziwe uczucie?

Jedno jest pewne - muszę odpocząć od Colleen. Byłam i nadal jestem zauroczona jej twórczością. Jednak powoli mam wrażenie, że czytam w kółko to samo. Bardzo żałuję, że ta historia nie przypadła mi do gustu... Prawie bym zapomniała. Są przecież dwie rzeczy, które w tej książce mnie urzekły. Są to obrazy i wyznania. Jedno szczególnie zapadło mi w pamięć: ,,Nie istniejesz, Boże. A jeśli...

książek: 10
Julka | 2018-10-22
O książce: Łebki od Szpilki
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Za dużo porównań, które jak na początku wydają się ciekawe, śmieszne, trafione, tak im dłużej czytasz tym bardziej męczą i sprawiają wrażenie przesadzonych. Źle się czytała, nie wrócę do tej książki, mimo że wątek ciekawy.


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd