Miniaturzystka

Tłumaczenie: Anna Sak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
6,98 (1818 ocen i 346 opinii) Zobacz oceny
10
74
9
164
8
408
7
578
6
357
5
141
4
53
3
26
2
10
1
7
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
The Miniaturist
data wydania
ISBN
9788308054284
liczba stron
464
język
polski
dodała
Ag2S

Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w siedemnastowiecznym Amsterdamie. Jest październikowe popołudnie 1686 roku, gdy osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić się do męża. Lecz zamiast niego wita ją mrukliwa i niemiła...

Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w siedemnastowiecznym Amsterdamie.

Jest październikowe popołudnie 1686 roku, gdy osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić się do męża. Lecz zamiast niego wita ją mrukliwa i niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy ten w końcu się pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej jednak niezwykły prezent: okazałą drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemniczy miniaturzysta. Podziw dla jego zręczności szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i antycypują straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem. Skąd artysta tyle wie o sekretach rodziny Brandtów? Czyż nie są marionetkami w jego rękach, skoro zna ich przyszłość? I kim jest ów nieuchwytny twórca?

Pasjonująca powieść Jessie Burton, absolwentki uniwersytetu w Oksfordzie, przeniesie nas w czasy złotego wieku Holandii, rozkwitu handlu i sztuki i pozwoli zajrzeć w serca postaci, które spoglądają na nas z obrazów Vermeera, Halsa i Rembrandta... Książka, która zrobiła furorę wśród wydawców na Targach Książki we Frankfurcie, ukazuje się w 30 krajach.

 

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

pokaż więcej

Brak materiałów.
Lista wydań tej książki
  • The Miniaturist
    The Miniaturist
    Autor:
    Set in seventeenth century Amsterdam—a city ruled by glittering wealth and oppressive religion—a masterful debut steeped in atmosphere and shimmering with mystery, in the tradition of Emma Donoghue, S...
    czytelników: 11 | opinie: 0 | ocena: 6,98 (1818 głosów)
  • The Miniaturist
    The Miniaturist
    Autor:
    There is nothing hidden that will not be revealed... On an autumn day of 1686, eighteen-year-old Nella Oortman knocks at the door of a grand house in the wealthiest quarter of Amsterdam. She has come...
    czytelników: 11 | opinie: 0 | ocena: 6,98 (1818 głosów)
  • The Miniaturist
    The Miniaturist
    Autor:
    There is nothing hidden that will not be revealed. On an autumn day in 1686, eighteen-year-old Nella Oortman knocks at the door of a grand house in the wealthiest quarter of Amsterdam. She has come...
    czytelników: 11 | opinie: 0 | ocena: 6,98 (1818 głosów)
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
  • Muza
    Muza
    Jessie Burton
więcej książek tego autora
Powiązane treści
Zawód: agent. Wywiad z Juliet Mushens

Juliet Mushens pracuje w Londynie jako agent literacki. Ma 30 lat i jeden z największych sukcesów wydawniczych na świecie ostatnich lat na swoim koncie: to ona wprowadziła do świata wydawców Jessie Burton, autorkę sprzedanej w milionowym nakładzie „Miniaturzystki” i „Muzy”. Do Juliet zwracają się osoby, które pragną wydać swoją pierwszą książkę. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd