Fighters of World War II
myśliwce, II Wojna Światowa,
historia
Oenovich

24 najważniejsze samoloty myśliwskie 1939-1945 - Pełna historia każdego projektu i jego wszystkie warianty - Ponad 300 unikatowych kolorowych i czarno-białych zdjęć, także z akcji bojowych - Przekroje perspektywiczne ukazujące wnętrza maszyn i ich części składowe - Dokładne dane techniczno-taktyczne: napęd, osiągi, masy, wymiary, uzbrojenie - Opis bojowego zastosowania każdego samolotu Najsłynniejsze myśliwce amerykańskie , brytyjskie, radzieckie, niemieckie, japońskie, włoskie i francuskie - Spitfire - najlepiej znany brytyjski samolot wszech czasów - Messerschmitt Bf 109 - podstawowy myśliwiec Luftwaffe, "rekordzista" pod względem liczby zwycięstw powietrznych - P-47 Tunderbolt - najliczniej produkowany amerykański myśliwiec - Mustang - wszechstronny samolot, szybszy niż najlepsze myśliwce niemieckie i japońskie - Bristol Beaufighter - ciężki myśliwiec Raf-u, który odznaczył się w walkach w Azji południowo-Wschodniej i w obronie Wielkiej Brytanii - Mitsubishi A6M5 Reisen (Zero) - postrach alianckich lotników w pierwszych miesiącach 1942 roku - Dornier Do 335 - bardzo szybki niszczyciel bombowców, pierwszy samolot wyposażony seryjnie w fotel wyrzucany - Macchi MC.200 - największe osiągnięcie włoskiego przemysłu lotniczego - Hawker Hurricane - jeden z najważniejszych samolotów w historii lotnictwa - Dewoitine D.520 - myśliwiec broniący Francji wiosną 1940 roku - Nakajima Ki-84 Hayate - najlepszy japoński samolot myśliwski używany na szeroką skalę w ostatnim roku wojny na Pacyfiku - Jak-1, Jak-3, Jak-7, Jak-9 - najliczniej produkowany myśliwiec ostatnich lat wojny i inne słynne samoloty myśliwskie walczące na wszystkich frontach II wojny światowej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie