W krainie nie z tej ziemi

Wydawnictwo: Epoka, Wydawnictwo Spółdzielcze
83-85021-08-6

Książka Kazimierza Tomaszewskiego "W krainie nie z tej ziemi" przynosi arcyciekawe szczegóły z życia sławnych Polaków i Szwajcarów, począwszy od Mickiewicza, Justyna i Karoliny Olivierów, Paderewskiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Kraszewskiego, Durenmatta, Frischa, Rumuza, Kellera, Pestalozziego, Hodlera, Kościuszki, Żeromskiego, Platera, Prusa, Szymanowskiego, Regameya, Mościckiego, Narutowicza, Patka, a kończywszy na Bocheńskim, Kudelskim, Pręgowskim, Godlewskim i wielu innych.
A w ten główny nurt fascynujących "opowieści" włączają się raz po raz dodatkowe elementy: opisy przyrody, pięknych krajobrazów, wspaniałych budowli-zabytków. Zasadniczy tekst przeplatają refleksje autora dotyczące współczesnych Szwajcarów, ich osiągnięć, mentalności i upodobań.
Dużo miejsca poświęca autor polskiemu zamkowi w Raperswilu. Obszernie opisuje też "epopeję" internowanych polskich żołnierzy. Związki polsko-szwajcarskie w przekroju historycznym uwypukla skrótowo od Jagiellonów po dzień dzisiejszy. Najnowszą emigrację polską pokazuje w kilku autentycznych "obrazkach".
Książka o dużych wartościach poznawczych. Zawiera wiele różnorodnych informacji przedstawionych w rozmaitych formach literackich i dziennikarskich. Unikalne zdjęcia.

źródło opisu: z tylnej okładki

źródło okładki: http://www.bialykruk.com.pl/sklep/index.php?p1763,...»

kapiszonkkk | 2012-09-14