Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Autor:
Cykl: Doktor Dolittle (tom 1)
tłumaczenie
Wanda Kragen
The Story of Doctor Dolittle
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
BethLuisNion
6,22 (2421 ocen i 80 opinii)

Opis książki

Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy. Poza tym posiadał jeszcze: kurczaki, gołębie, dwie owieczki i wiele innych stworzeń. Do jego ulubieńców należeli: kaczka Dab-Dab, pies Jip, świnka Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa imieniem Tu-Tu. Doktor był postacią doprawdy niezwykłą - potrafił rozmawiać ze zwierzętami! Pewnego dnia doktor otrzymał wiadomość z Afryki - małpy potrzebują jego pomocy. Natychmiast więc wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi doktor wyrusza w podróż na Czarny Ląd, podczas której przyjaciele przeżywają mnóstwo zdumiewających przygód!
Ilustrował Zbigniew Lengren.

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
sola255 | 2015-03-18

Książka z dzieciństwa ,po przeczytaniu której , bacznie przyglądałam się każdemu zwierzęciu z nadzieją ,że się do mnie odezwie :-)

Lektura z klasy 3 podstawówki :) Mimo upływu lat , nadal ją doskonale pamiętam , z wielką miłością do zwierząt czytałam ją z zapartym tchem ; D CUDOWNA :) Pamiętam że jako mała dziewczynka moim marzeniem było rozmawiać ze zwierzętami :) mianowicie z wielką przyjemnością , zachęcam każdego kto uwielbia zwierzęta tak samo jak ja , aby przeczytał tą książkę ;) Zapewniam że bez względu na wiek będziecie zachwyceni tą niezwykłą lekturą która was zabawi do łez :D

fiNka | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Przyznam szczerze, ze ja sie trochę wynudzilam podczas czytania tej ksiazki, ale moja 5-cio letnia córkę tak pochłonęły przygody doktora i jego zwierzątek, ze o niczym innym nie mówiła tylko o doktorze Dolittle, a nawet jedna ze swych świnek maskotek nazwała odrazu Geb-Geb.
Dzieci na pewno bedą zachwycone ta ksiazka, a i co niektórzy dorośli pewnie tez.

Gustawsonek | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 02 marca 2014

Chociaż dla dzieci, jest to bardzo mądra książka, która przedstawia przede wszystkim to, jakie są zwierzęta naprawdę. Bo nikt nie może sądzić, że zna się na nich doskonale gdy nie wie co one czują.
Zawsze na świecie są jakieś kłopoty i nawet taki Dr. med. nie może ich nie uniknąć, mimo to ma serce dla zwierząt i nie potrafi ich oddać ani sprzedać dla pieniędzy i powodzenia. Zawsze zachowuję zimną krew w trudnych sytuacjach.

Z wszystkich zwierząt najbardziej spodobało mi się prosiątko Geb - Geb. Polecam szczególnie miłośnikom zwierząt :)

Pierwsza książka, jaką w życiu przeczytałam. miałam 7 lat i chorowałam na świnkę i to tuż przed wakacjami. Kiedy mojej rodzeństwo bawiło się na podwórku, ja z wypiekami śledziłam losy doktora umiejącego rozmawiać ze zwierzętami.

Jucia58542 | 2014-03-02
Przeczytana: 18 kwietnia 2009

Cudowne podróże doktora i zwierząt. Już sam moment kiedy doktor został uwięziony a z pomocą przyszły mu zwierzęta, przypadł mi do gustu.

Onilom | 2013-11-24

Jak dziś pamiętam swoje pierwsze spotkanie z Doktorem Dolittle. Pamiętam tą fascynację i ten dreszcz... Bo chce czytać więcej i więcej i przeżywać z nim przygody, pomagać zwierzętom.. Być dobrym lekarzem zwierząt. Pamiętam, że miał tą swoją dziwną papugę i mnóstwo przyjaciół zwierzęcych. Pamiętam też to, że był mądrym i ciepłym weterynarzem... A przecież to było ładnych kilkanaście lat temu!
Widać Loftingowi udały się książki o Doktorze Dolittle, jak dla mnie jedne z lepszych, mojego dzieciństwa.

Ps. I to uczucie, kiedy w zwiastunach filmowych, zobaczyłam, że główną rolę ma zagrać Eddie Murphy. Nie oglądnęłam filmowego Doktora Dolittle. Z całym szacunkiem dla aktora, ale wolałam sobie nie burzyć dzieciństwa.

Hannya | 2014-12-07

Bardzo przypadła mi do gustu postać owego doktora. Kolejna książka, którą chcę sobie przypomnieć, ale jak wyjdzie - nie wiem.

Czym byłoby dzieciństwo bez tej książki? Chyba każde dziecko rozmawia ze zwierzątkami i ile by dało żeby ono mu odpowiedziało! :)
Gorąco polecam wszystkim dzieciakom :)

Natalia | 2013-01-26

Książka była jedną z moich ulubionych lektur z dzieciństwa. Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ja w jeden dzień.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku