Okładka książki Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Autor:
Cykl: Doktor Dolittle (tom 1)
tłumaczenie
Wanda Kragen
The Story of Doctor Dolittle
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
Beth Luis-Nion
6.2 (2316 ocen i 75 opinii)

Opis książki

Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy. Poza tym posiadał jeszcze: kurczaki, gołębie, dwie owieczki i wiele innych stworzeń. Do jego ulubieńców należeli: kaczka Dab-Dab, pies Jip, świnka Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa imieniem Tu-Tu. Doktor był postacią doprawdy niezwykłą - potrafił rozmawiać ze zwierzętami! Pewnego dnia doktor otrzymał wiadomość z Afryki - małpy potrzebują jego pomocy. Natychmiast więc wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi doktor wyrusza w podróż na Czarny Ląd, podczas której przyjaciele przeżywają mnóstwo zdumiewających przygód!
Ilustrował Zbigniew Lengren.

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Lektura z klasy 3 podstawówki :) Mimo upływu lat , nadal ją doskonale pamiętam , z wielką miłością do zwierząt czytałam ją z zapartym tchem ; D CUDOWNA :) Pamiętam że jako mała dziewczynka moim marzeniem było rozmawiać ze zwierzętami :) mianowicie z wielką przyjemnością , zachęcam każdego kto uwielbia zwierzęta tak samo jak ja , aby przeczytał tą książkę ;) Zapewniam że bez względu na wiek będziecie zachwyceni tą niezwykłą lekturą która was zabawi do łez :D

Gustawsonek | 2014-03-01
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2014

Chociaż dla dzieci, jest to bardzo mądra książka, która przedstawia przede wszystkim to, jakie są zwierzęta naprawdę. Bo nikt nie może sądzić, że zna się na nich doskonale gdy nie wie co one czują.
Zawsze na świecie są jakieś kłopoty i nawet taki Dr. med. nie może ich nie uniknąć, mimo to ma serce dla zwierząt i nie potrafi ich oddać ani sprzedać dla pieniędzy i powodzenia. Zawsze zachowuję zimną krew w trudnych sytuacjach.

Z wszystkich zwierząt najbardziej spodobało mi się prosiątko Geb - Geb. Polecam szczególnie miłośnikom zwierząt :)

Pierwsza książka, jaką w życiu przeczytałam. miałam 7 lat i chorowałam na świnkę i to tuż przed wakacjami. Kiedy mojej rodzeństwo bawiło się na podwórku, ja z wypiekami śledziłam losy doktora umiejącego rozmawiać ze zwierzętami.

Onilom | 2013-11-24

Jak dziś pamiętam swoje pierwsze spotkanie z Doktorem Dolittle. Pamiętam tą fascynację i ten dreszcz... Bo chce czytać więcej i więcej i przeżywać z nim przygody, pomagać zwierzętom.. Być dobrym lekarzem zwierząt. Pamiętam, że miał tą swoją dziwną papugę i mnóstwo przyjaciół zwierzęcych. Pamiętam też to, że był mądrym i ciepłym weterynarzem... A przecież to było ładnych kilkanaście lat temu!
Widać Loftingowi udały się książki o Doktorze Dolittle, jak dla mnie jedne z lepszych, mojego dzieciństwa.

Ps. I to uczucie, kiedy w zwiastunach filmowych, zobaczyłam, że główną rolę ma zagrać Eddie Murphy. Nie oglądnęłam filmowego Doktora Dolittle. Z całym szacunkiem dla aktora, ale wolałam sobie nie burzyć dzieciństwa.

Czym byłoby dzieciństwo bez tej książki? Chyba każde dziecko rozmawia ze zwierzątkami i ile by dało żeby ono mu odpowiedziało! :)
Gorąco polecam wszystkim dzieciakom :)

Czytałam w trzeciej klasie podstawówki na konkurs. Z tego z pamiętam to mi się podobała, ale chyba nie byłam jakoś szczególnie zachwycona, dlatego daję 6/10

Natalia | 2013-01-26

Książka była jedną z moich ulubionych lektur z dzieciństwa. Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ja w jeden dzień.

Basiek | 2010-09-18

To dzięki tej książce pokochałam czytanie :))

Zabawna,oryginalna i pełna ciepła opowieść o doktorze,który posiadł niezwykły dar - potrafi rozmawiać ze zwierzętami.
W tym tomie doktor otrzymuje wiadomość z Afryki,że małpy potrzebują jego pomocy.Na to wezwanie Dolittle bezzwłocznie udaje się w emocjonującą i pełną przygód podróż - oczywiście w towarzystwie nieodłącznej gromadki ulubieńców.
W dzieciństwie przeczytałam całą serię przygód doktora Dolittle i jego stadka pociesznych zwierzaków o cudacznych imionach i muszę przyznać,że przy tej lekturze nie sposób się nudzić!
To mądra książeczka zawierająca nie tylko bajeczne przygody,ale też traktująca o tym,co w życiu najbardziej wartościowe - o przyjaźni,gotowości do pomocy,lojalności.

jolunia559 | 2010-07-06

Doktorek ze swoimi umiejętnościami rozmawiania ze zwierzaczkami bardzo mnie fascynował.Pamiętam jak bardzo chciałam posiąść tę umiejętność.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku