Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Cykl: Doktor Dolittle (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
6,22 (2430 ocen i 80 opinii)
tłumaczenie
Wanda Kragen
The Story of Doctor Dolittle
BethLuisNion

Inne wydania

Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy. Poza tym posiadał jeszcze: kurczaki, gołębie, dwie owieczki i wiele innych stworzeń. Do jego ulubieńców należeli: kaczka Dab-Dab, pies Jip, świnka Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa imieniem Tu-Tu. Doktor był postacią doprawdy niezwykłą - potrafił rozmawiać ze zwierzętami! Pewnego dnia doktor otrzymał wiadomość z Afryki - małpy potrzebują jego pomocy. Natychmiast więc wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi doktor wyrusza w podróż na Czarny Ląd, podczas której przyjaciele przeżywają mnóstwo zdumiewających przygód!
Ilustrował Zbigniew Lengren.

8,23 (22 ocen i opinii)
Złe psy. W imię zasad
Patryk Vega

7,4 (160 ocen i opinii)
Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie
Magdalena Łyczko

8 (2 ocen i opinii)
Maybe Someday
Colleen Hoover

8,51 (1173 ocen i opinii)
Tango dla oprawcy

Zakręceni
Emma Chase

7,71 (139 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
sola255 | 2015-03-18

Książka z dzieciństwa ,po przeczytaniu której , bacznie przyglądałam się każdemu zwierzęciu z nadzieją ,że się do mnie odezwie :-)

Lektura z klasy 3 podstawówki :) Mimo upływu lat , nadal ją doskonale pamiętam , z wielką miłością do zwierząt czytałam ją z zapartym tchem ; D CUDOWNA :) Pamiętam że jako mała dziewczynka moim marzeniem było rozmawiać ze zwierzętami :) mianowicie z wielką przyjemnością , zachęcam każdego kto uwielbia zwierzęta tak samo jak ja , aby przeczytał tą książkę ;) Zapewniam że bez względu na wiek będziecie zachwyceni tą niezwykłą lekturą która was zabawi do łez :D

fiNka | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Przyznam szczerze, ze ja sie trochę wynudzilam podczas czytania tej ksiazki, ale moja 5-cio letnia córkę tak pochłonęły przygody doktora i jego zwierzątek, ze o niczym innym nie mówiła tylko o doktorze Dolittle, a nawet jedna ze swych świnek maskotek nazwała odrazu Geb-Geb.
Dzieci na pewno bedą zachwycone ta ksiazka, a i co niektórzy dorośli pewnie tez.

Gustawsonek | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 02 marca 2014

Chociaż dla dzieci, jest to bardzo mądra książka, która przedstawia przede wszystkim to, jakie są zwierzęta naprawdę. Bo nikt nie może sądzić, że zna się na nich doskonale gdy nie wie co one czują.
Zawsze na świecie są jakieś kłopoty i nawet taki Dr. med. nie może ich nie uniknąć, mimo to ma serce dla zwierząt i nie potrafi ich oddać ani sprzedać dla pieniędzy i powodzenia. Zawsze zachowuję zimną krew w trudnych sytuacjach.

Z wszystkich zwierząt najbardziej spodobało mi się prosiątko Geb - Geb. Polecam szczególnie miłośnikom zwierząt :)

Pierwsza książka, jaką w życiu przeczytałam. miałam 7 lat i chorowałam na świnkę i to tuż przed wakacjami. Kiedy mojej rodzeństwo bawiło się na podwórku, ja z wypiekami śledziłam losy doktora umiejącego rozmawiać ze zwierzętami.

Justyna | 2015-06-11

Dowcipna i zabawna książka o przygodach Doktora Dolittle, który zajmował się zwierzętami i leczył je...bardzo mi przypadła do gustu pełna ciepła, humoru wspaniała.

Jucia58542 | 2014-03-02
Przeczytana: 18 kwietnia 2009

Cudowne podróże doktora i zwierząt. Już sam moment kiedy doktor został uwięziony a z pomocą przyszły mu zwierzęta, przypadł mi do gustu.

Onilom | 2013-11-24

Jak dziś pamiętam swoje pierwsze spotkanie z Doktorem Dolittle. Pamiętam tą fascynację i ten dreszcz... Bo chce czytać więcej i więcej i przeżywać z nim przygody, pomagać zwierzętom.. Być dobrym lekarzem zwierząt. Pamiętam, że miał tą swoją dziwną papugę i mnóstwo przyjaciół zwierzęcych. Pamiętam też to, że był mądrym i ciepłym weterynarzem... A przecież to było ładnych kilkanaście lat temu!
Widać Loftingowi udały się książki o Doktorze Dolittle, jak dla mnie jedne z lepszych, mojego dzieciństwa.

Ps. I to uczucie, kiedy w zwiastunach filmowych, zobaczyłam, że główną rolę ma zagrać Eddie Murphy. Nie oglądnęłam filmowego Doktora Dolittle. Z całym szacunkiem dla aktora, ale wolałam sobie nie burzyć dzieciństwa.

Hannya | 2014-12-07

Bardzo przypadła mi do gustu postać owego doktora. Kolejna książka, którą chcę sobie przypomnieć, ale jak wyjdzie - nie wiem.

Czym byłoby dzieciństwo bez tej książki? Chyba każde dziecko rozmawia ze zwierzątkami i ile by dało żeby ono mu odpowiedziało! :)
Gorąco polecam wszystkim dzieciakom :)