Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Cykl: Doktor Dolittle (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
tłumaczenie
Wanda Kragen
The Story of Doctor Dolittle
BethLuisNion

Inne wydania

Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy. Poza tym posiadał jeszcze: kurczaki, gołębie, dwie owieczki i wiele innych stworzeń. Do jego ulubieńców należeli: kaczka Dab-Dab, pies Jip, świnka Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa imieniem Tu-Tu. Doktor był postacią doprawdy niezwykłą - potrafił rozmawiać ze zwierzętami! Pewnego dnia doktor otrzymał wiadomość z Afryki - małpy potrzebują jego pomocy. Natychmiast więc wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi doktor wyrusza w podróż na Czarny Ląd, podczas której przyjaciele przeżywają mnóstwo zdumiewających przygód!
Ilustrował Zbigniew Lengren.

Amelia i Kuba. Stuoki Potwór
Rafał Kosik

7,64 (14 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,04 (28 ocen i opinii)

Rybacy
Chigozie Obioma

7,5 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Arek | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Szczerze mówiąc troszkę więcej spodziewałem się po tej powieści.
Doktor Jan Dolittle, najpierw leczy ludzi. Jednak z czasem przez to że trzyma u siebie zwierzęta, traci ludzkich pacjentów, na rzecz zwierzęcych. A ponieważ udaje mu się poznać mowę zwierząt, rozmawia z nimi i lepiej niż jakikolwiek weterynarz leczy je. Ale ponieważ fortuna kołem się toczy, a w ogródku Pan Jan ma aligatora, ludzie przestają u niego leczyć swoje zwierzątka. Boją się że Aligator je pożre, a on jest przecież taki spokojny. Tracąc pacjentów, Doktor traci pieniądze, a jest zima, zwierzęta marzną a pan Jan dostaje list od małp w Afryce. Chorują one na tak ciężką zarazę że mrą licznie. I w podróży doktor ma przygody.
Powieść jest krótka i treściwa, napisana dosyć zwięźle i z dozą nietypowego humoru. Dzisiaj słuchałem tej powieści a już mam wrażenie jakby to było kiedyś i w głowie mej wędrują od synapsy do synapsy, żywe wspomnienia.

zabielka | 2015-10-12
Przeczytana: 06 października 2015

Pamiętam ze mnie osobiście za czasów podstawówki, książka podobała mi się bardzo. Jednak teraz czytając ją z synem, nie wiem co mnie w niej tak zachwycało, chyba tylko sam fakt rozmawiania ze zwierzętami. Mój syn (druga klasa szkoły podstawowej) określił ją zdaniem: Nawet fajna, ale dość przewidywalna.... Nie wiem co miał na myśli to mówiąc, ale piszę jak powiedział. Dla mnie zbyt zwariowana jak na drugą klasę, słownictwo również nie należy do dostosowanych, choć jestem całkowicie za rozwojem zasobu słownictwa u dzieci,,,,
-I tutaj widać różnicę postrzegania; wiek czytającego ma wielkie znaczenie. :)
No nic, polecam każdemu wyrobienie swojej opinii, i pozdrawiam serdecznie.

sola255 | 2015-03-18

Książka z dzieciństwa ,po przeczytaniu której , bacznie przyglądałam się każdemu zwierzęciu z nadzieją ,że się do mnie odezwie :-)

fiNka | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Przyznam szczerze, ze ja sie trochę wynudzilam podczas czytania tej ksiazki, ale moja 5-cio letnia córkę tak pochłonęły przygody doktora i jego zwierzątek, ze o niczym innym nie mówiła tylko o doktorze Dolittle, a nawet jedna ze swych świnek maskotek nazwała odrazu Geb-Geb.
Dzieci na pewno bedą zachwycone ta ksiazka, a i co niektórzy dorośli pewnie tez.

CicheBaBum | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

Lektura szkolna dla klasy drugiej w szkole podstawowej.
Ucieszyłam się, że ruszyliśmy z czytaniem lektur szkolnych. Jak na pierwszy raz byłam rozczarowana. Książka nie nadaje się do samodzielnego czytania- za dużo tekstu dla 8-9- cio latka, bez zachęcających obrazków i ten wstęp... Wstęp nudny, skomplikowany i na pewno nie dostosowany dla młodego odbiorcy. Jestem przekonana, że mniejszość rodziców przeczyta ją z chęcią w całości swoim dzieciom.
Moim zdaniem to zła lektura szkolna pod tym również względem, że zastosowano tam nazwy anglojęzyczne- trudne do wymówienia, zapamiętania dla dziecka i odniesienia to kultury, stylu Wielkiej Brytanii.
Ogromnym walorem książeczki jest fabuła. Prosta, ciekawa, zaskakująca czytelnika. Z niechęcią odkładam książeczkę na półkę. Szybko przeczytałam ją synowi, a on z łatwością zapamiętał najważniejsze punkty historyjki. Rysunki ułatwiają streszczenie książki po przeczytaniu.
Książeczka daje do myślenia i jest "mądra"- filozoficzna. To...

Lektura z klasy 3 podstawówki :) Mimo upływu lat , nadal ją doskonale pamiętam , z wielką miłością do zwierząt czytałam ją z zapartym tchem ; D CUDOWNA :) Pamiętam że jako mała dziewczynka moim marzeniem było rozmawiać ze zwierzętami :) mianowicie z wielką przyjemnością , zachęcam każdego kto uwielbia zwierzęta tak samo jak ja , aby przeczytał tą książkę ;) Zapewniam że bez względu na wiek będziecie zachwyceni tą niezwykłą lekturą która was zabawi do łez :D

Gustawsonek | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 02 marca 2014

Chociaż dla dzieci, jest to bardzo mądra książka, która przedstawia przede wszystkim to, jakie są zwierzęta naprawdę. Bo nikt nie może sądzić, że zna się na nich doskonale gdy nie wie co one czują.
Zawsze na świecie są jakieś kłopoty i nawet taki Dr. med. nie może ich nie uniknąć, mimo to ma serce dla zwierząt i nie potrafi ich oddać ani sprzedać dla pieniędzy i powodzenia. Zawsze zachowuję zimną krew w trudnych sytuacjach.

Z wszystkich zwierząt najbardziej spodobało mi się prosiątko Geb - Geb. Polecam szczególnie miłośnikom zwierząt :)

książek: 1917

Pierwsza książka, jaką w życiu przeczytałam. miałam 7 lat i chorowałam na świnkę i to tuż przed wakacjami. Kiedy mojej rodzeństwo bawiło się na podwórku, ja z wypiekami śledziłam losy doktora umiejącego rozmawiać ze zwierzętami.

Dowcipna i zabawna książka o przygodach Doktora Dolittle, który zajmował się zwierzętami i leczył je...bardzo mi przypadła do gustu pełna ciepła, humoru wspaniała.

Jucia58542 | 2014-03-02
Przeczytana: 18 kwietnia 2009

Cudowne podróże doktora i zwierząt. Już sam moment kiedy doktor został uwięziony a z pomocą przyszły mu zwierzęta, przypadł mi do gustu.