Kobiety

978-83-60915-15-8
komiks, manga
komiksy
pxn

Masahiko wynajmuje detektywa, by ten odnalazł jego młodzieńczą miłość - Hisako. Co się stało z dziewczyną, którą zniknęła kilka lat temu, i o której chłopak nie może zapomnieć? Mika to wyzwolona kobieta, która ma pana od kupowania kimon, innego od płacenia czynszu za jej mieszkanie i jeszcze innego kupującego jedzenie. A co robi z pieniędzmi, które sama zarabia? Od tego też jest właściwy...

Mika to wyzwolona kobieta, która ma pana od kupowania kimon, innego od płacenia czynszu za jej mieszkanie i jeszcze innego kupującego jedzenie. A co robi z pieniędzmi, które sama zarabia? Od tego też jest właściwy pan.
Kyuko troskliwie opiekuje się swoim chłopakiem, który od czasu wypadku, jakiemu uległ, nie porusza się o własnych siłach i całymi dniami siedzi w domu. Ciepło i uczucie, którym obdarza go dziewczyna jest ostatnią rzeczą trzymającą go przy życiu. Pewnego dnia widzi on przez okno, jak Kyuko zostaje napadnięta.
Hisako, Mika i Kyuko to nie wszystkie bohaterki zbioru komiksowych opowiadań autorstwa Yoshihiro Tatsumiego, ojca niezależnego japońskiego komiksu. W jego „Kobietach” spotkamy zarówno młode, niezależne dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety prowadzące domy bądź interesy. Jedne z nich są ofiarami wykorzystujących je mężczyzn, inne same wykorzystują nie mając żadnych skrupułów.
Historie stworzone przez Tatsumiego na początku lat 70. również dziś zaskakują odwagą podejmowanych tematów, bezkompromisowym opisem międzyludzkich relacji. Lektura tych opowieści to szansa na poznanie innego oblicza Japonii i japońskich kobiet.

źródło opisu: http://www.kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

dzoanach | 2013-03-24
Przeczytana: luty 2013

Manga o kobietach i ich relacjach z mężczyznami. Komiks o sporym zabarwieniu erotycznym. Przedstawia piękne, młode kobiety, które bez mrugnięcia okiem wykorzystują mężczyzn, a seks traktują jako środek do osiągnięcia celu. Mężczyźni nie są jednak lepsi: zepsuci, słabi, ogarnięci manią seksu, w którym szukają zabawy i zapomnienia.

Rysunki są proste, czarno-białe, podobnie jak dialogi i fabuła, która jest nieco schematyczna, oparta na stereotypach. Atutem komiksu Tatsumiego jest jednak to, że owe stereotypy są jakby wzięte w nawias, niewyrażone wprost, przez co historie zyskują szerszy, metaforyczny wymiar. Ważnym elementem jest także poczucie humoru. W ten sposób realistyczne historie uzyskują głębsze i ironiczne przesłanie.

Malgorzata Gec | 2014-09-08
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

E tam ja nie kumam, nie porwało mnie. W sumie to do niczwgo. Dla napalonych głupich nastolatków

steffburton | 2014-02-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 07 lutego 2014

ładna kreska ale historie raczej dołujace i jałowe

Krzysztof | 2011-10-02
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Ciekawe, krótkie, japońskie w klimacie historie o kobietach...

Uvertus | 2016-06-13
Na półkach: @)!^, Przeczytane