List Marii

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A letter of Mary
Alex

"To wygląda na list - powiedziałam powoli - od kobiety imieniem Mariam bądź Maria, która nazywa się apostołem Joszui bądź Jezusa, »Pomazańca Bożego«, napisany do jej siostry, w mieście Magdala". Dawno niewidziana przyjaciółka małżeństwa Mary Russell oraz Sherlocka Holmesa przywozi z Ziemi Świętej artefakt, który może wstrząsnąć fundamentami chrześcijańskiego świata - mowa o liście Marii,...

Dawno niewidziana przyjaciółka małżeństwa Mary Russell oraz Sherlocka Holmesa przywozi z Ziemi Świętej artefakt, który może wstrząsnąć fundamentami chrześcijańskiego świata - mowa o liście Marii, która sama siebie określa mianem apostoła jezusowego. Niespodziewanie Dorothy Ruskin ginie w wypadku samochodowym. Wszelkie ślady wskazują na morderstwo. Niezwykły duet detektywistyczny rozpoczyna nadzwyczaj niebezpieczną grę, w której stawką jest dziedzictwo samego Syna Bożego.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/

Alex | 2011-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

Intryga kryminalna kluczy, zwodzi, a jej uczestnicy ukazują co rusz to inne oblicze. Miła staruszka może wcale nie być taką jaką wydaje się, a pułkownik, odwrotnie do pierwszego wrażenia oraz opiniach o nim krążących, z postaci wilka przybierze postać o wiele łagodniejszą. Wiernie oddane są szczegóły lat dwudziestych oraz przemian polityczno-społecznych. Jednak to co przyciąga do lektury książek o Sherlocku Holmes`ie autorstwa Arthura Conan Doyle`a jest również obecne w "Liście Marii" - czyli geniusz detektywistyczny, na pozór zbrodnia nie do rozwikłania, odkrywanie dowodów tam gdzie inni ich nie dostrzegają, wspaniała dedukcja i humor, oczywiście z akcentem brytyjskim.

basja5 | 2015-08-30

Ciężko mi jest ocenić tą książkę, bo nie należy ona do tych, które "połknęłam" w całości. Z braku czasu, książka była podzielona na wiele podejść, dlatego też nie wciągnęła mnie, tak jak wciągnąć mogła.

asia_32 | 2012-05-13
Przeczytana: 13 maja 2012

Ciekawie napisany kryminał,w którym autorka postanowiła ożenić legendarnego Sherlocka Holmesa z panną Mary Russel.Małżonkowie razem rozwiązują sprawę tajemniczego morderstwa archeolog z Palestyny.Wciąga!!

patyska11 | 2014-07-19

Ciekawie napisany kryminał, chociaż wydaje mi się, że pierwsza część jest bardziej intrygująca.

oranka | 2016-06-25
tosia206 | 2016-02-08