Między Luzonem a Mindanao

Wydawnictwo: Glob
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7007-033-7

Kolejna książka Janusza Wolniewicza, znanego pisarza i podróżnika, znacznie przybliża Czytelnikowi odległy zakątek świata - Filipiny. Burzliwe dzieje Archipelagu Filipińskiego - odkrycie przez Magellana, hiszpańska i amerykańska kolonizacja, walki w czasie II wojny światowej - jak zwykle u tego pisarza, przedstawione są w sposób barwny i interesujący. Wolniewicz nie ogranicza się jedynie do...

Burzliwe dzieje Archipelagu Filipińskiego - odkrycie przez Magellana, hiszpańska i amerykańska kolonizacja, walki w czasie II wojny światowej - jak zwykle u tego pisarza, przedstawione są w sposób barwny i interesujący. Wolniewicz nie ogranicza się jedynie do historii. "Między Luzonem a Mindanao" to także osobiste refleksje i spostrzeżenia, jakie autor poczynił w czasie dwóch podróży na Filipiny.
Twórczość Janusza Wolniewicza zaliczona do tzw. literatury podróżniczo-przygodowej, cieszy się ogromną popularnością. Jesteśmy przekonani, że i tym razem Czytelnik będzie usatysfakcjonowany.

źródło opisu: z książki

źródło okładki: http://www.aukcje.fm/aukcja-4119504_miedzy_luzonem...»

ArtZ72 | 2016-12-10
Przeczytana: 2009 rok

Jedna z niewielu książek w polskiej literaturze poświęconych Filipinom. Autor przybliża dzieje, geografię, kulturę i mieszkańców archipelagu Siedmiu Tysięcy Wysp. Jednak Czytelnika spragnionego bliższych opisów filipińskich krajobrazów czy obyczajowości zapewne bardziej ukontentują nieco starsze "Wyspy na szlaku tajfunów" autorstwa Magdaleny Klarner-Śniadowskiej.

Karina | 2015-08-03
Man1ex | 2015-02-23