Communicating in groups : applications and skills
978-83-01-15347-2
Dorota

Praktyczne wprowadzenie w problematykę komunikacji w małych grupach. Autorzy analizują procesy komunikowania w małych grupach społecznych. Omawiają między innymi: - reguły komunikowania się obowiązujące członków grupy, - ogólną charakterystykę małych grup społecznych, - znaczenie komunikatów werbalnych i niewerbalnych w małych grupach, - sposoby grupowego rozwiązywania problemów - zwłaszcza...

Praktyczne wprowadzenie w problematykę komunikacji w małych grupach.
- reguły komunikowania się obowiązujące członków grupy,
- ogólną charakterystykę małych grup społecznych,
- znaczenie komunikatów werbalnych i niewerbalnych w małych grupach,
- sposoby grupowego rozwiązywania problemów - zwłaszcza znaczenie twórczego i krytycznego myślenia,
- dynamikę procesów grupowych i najważniejsze, praktyczne problemy związane z organizacją grupy,
- sposoby podnoszenia wydajności pracy grupy poprzez efektywne zarządzanie konfliktami oraz zastosowanie zasad przywództwa,
- reguły planowania, organizowania i przeprowadzania prezentacji i wystąpień publicznych w małych grupach,
- znaczenie etyki komunikowania się w małych grupach.

źródło opisu: nota wydawcy

| 2014-11-22