Pan Samochodzik i zamek Czocha

Cykl: Pan Samochodzik i (tom 62)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"
838587576X
Pan Samochodzik, Zamek Czocha

Z dolnośląskim zamkiem Czocha jest związanych wiele tejemniczych historii. Paweł Daniec zostaje tam wysłany, by trafić do skrytki z częścią skarbu, której nie wywieziono z Polski po drugiej wojnie światowej. Drogę do skrytki wskazuje sentencja „Franges non flectes”, czyli „Złamiesz, lecz nie zegniesz”. Na drodze ministerialnego detektywa staje trójka groźnych przeciwników.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik...(?)

toska1982 | 2013-02-09

Kiedyś zaczytywałam się książkami z serii „Pan Samochodzik”. Zbigniew Nienacki świetnie potrafił przeplatać historię z fikcyjnymi przygodami pana Tomasza. Niektóre książki czytałam nawet po pięć razy. Teraz serię przygód Tomasza a właściwie Pawła kontynuuje paru pisarzy. Jednym wychodzi to lepiej innym gorzej. Nie jest to już to samo, odniosłam wręcz wrażenie, że powstają one masowo.
Zamek Czocha czyta się dobrze. Nie zabrakło tu przygody, humoru no i wielu ciekawostek historycznych. Ja ogólnie bardzo lubię książki, których akcja toczy się na zamkach.
Polecam wszystkim fanom ”Pana Samochodzika” i tym, którzy nie mieli jeszcze przyjemności go poznać.

me4891 | 2016-06-06
Na półkach: 2016, Przeczytane