Galernicy Wrażliwości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Transgresje 1". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
83-215-7825-X
galernik, socjologia
Izdihar

Publikowane w tym tomie materiały - studia, szkice tłumaczenia, dyskusje - to plon prowadzonych od kilku lat Na Uniwersytecie Gdańskim przez prof. dr Marię Janion konwersatoriów. Każdy z tomów serii "Transgresje" to swoiste przekroczenie granic: przekraczanie siebie, norm, konwencji, ról, przyjętych wyobrażeń pokonywania tego, co dane i gotowe przez ludzi, którzy chcieli przejść "na drugą stronę", przemknąć poza horyzont.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&id=1685