Nieustraszeni odkrywcy

Seria: Monstrrrualna Erudycja
Wydawnictwo: Egmont Polska
Intrepid Explorers
Annalynne

Geografia, jaka się w szkole nie trafia! Nudzi cię gegra? Masz dosyć wyblakłych map, zakurzonych minerałów w gablocie i wykańczających sprawdzianów? W takim razie zapomnij o nudnych lekcjach, rozwiń żagle i wyrusz w szeroki świat razem z galopującymi nieustraszonymi odkrywcami i... * Podziwiaj rozmach Magellana, który pierwszy opłynął świat. * Współczuj kapitanowi Scottowi, który po dotarciu...

Geografia, jaka się w szkole nie trafia!
* Podziwiaj rozmach Magellana, który pierwszy opłynął świat.
* Współczuj kapitanowi Scottowi, który po dotarciu do bieguna południowego znajduje na miejscu kartkę od pierwszego zdobywcy!
* Zadrżyj, kiedy Mary Kingsley odkryje w chacie kawałki trupa.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.marki.net.pl/

MaiTakeru | 2014-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Wciągający tomik. Opisano w nim zarówno sporo powszechnie znanych osobowości, jak i tych dzielnych podróżników, o których nie jest dziś zbyt głośno - o wielu z nich słyszałam po raz pierwszy, choć trochę już o odkrywcach czytałam. Do tego dochodzą sympatyczne ilustracje Marka Phillipsa, który naprawdę postarał się przy portretowaniu omawianych postaci w swym kreskówkowym stylu.

Tylko trochę żal, że książeczka - i tak już obszerna jak na serię Monstrrrualna Erudycja - nie jest grubsza, bo materiału spokojnie starczyłoby na jeszcze parę rozdziałów. No cóż, przynajmniej na końcu tomiku dostajemy kalendarium odkryć wzbogacone o wydarzenia nieomówione przez autorkę.

W skrócie: dobra rozrywka, polecam.

Selene_san | 2016-06-18
mikeelpi | 2016-03-12