Arlekin i Walentynki

Harlequin Valentine
83-237-9061-2
komiks, walentynki, miłość, Arlekin
komiksy

Współczesna magiczna opowieść miłosna.Ci, którym przyszło samotnie spędzić walentynki, wiedzą, iż czasem trudno znieść owe chłodne, lutowe święto. Wielokrotnie nagradzani twórcy, Neil Gaiman (Amerykańscy bogowie) i John Bolton (Books of Magic), mówią nam, że wystarczy wtedy mieć nóż do steków, widelec i butelkę dobrego ketchupu...W swej współczesnej wersji klasycznej legendy z komedii dellarte, opowiadającej o psotach i nieodwzajemnionej miłości, Gaiman i Bolton biorą na warsztat historię Arlekina i Kolombiny. Arlekin, magiczny błazen o wielkim sercu, ściga swą rozsądną, nieświadomą Kolombinę po ulicach miasta, z własne woli oddając jej serce. Przepełniony miłością, impulsywny trefniś podąża jej śladem, nie wiedząc, iż czeka go niezwykła niespodzianka.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Arthaniel | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Historyjka taka sobie, a fotorealistyczna kreska pana Boltona to absolutnie nie moje klimaty. Jako ciekawostka, na raz.

Kamila | 2011-07-25

Oto niezwykła opowieść o Arlekinie. Inna niż wszystkie. Nostalgiczny, lekko niepokojący komiks będący ilustracją opowiadania Neila Gaimana "Arlekin i Walentynki".

aniou | 2014-04-09

Komiks bardzo cienki i przeczytany bardzo dawno, ale dalej pozostaje w głowie. Niby nic nowego, ale charakter rysunków, powoli budowana atmosfera jakoś bardziej niż inne mnie urzekła w tej odsłonie.

Radosław Walski | 2013-05-03
Przeczytana: 31 stycznia 2012

Smutne, ciekawe i do przemyślenia

Małgorzata Hypszer | 2016-10-18
Torren | 2016-10-05