Siła i honor

Wydawnictwo: Amber
Men of honor
83-241-0429-1
Paulina

Książka oparta na faktach: historii życia Carla Brashera, pierwszego czarnoskórego nurka w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych. Carl Brashear, czarnoskóry chłopak z Kentucky, w 1948 roku wstąpił do Marynarki Wojennej. W tym samym roku segregacja rasowa w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych została oficjalnie zniesiona. Ale Brashear dostał przydział do... kuchni. Wreszcie otrzymał...

Carl Brashear, czarnoskóry chłopak z Kentucky, w 1948 roku wstąpił do Marynarki Wojennej. W tym samym roku segregacja rasowa w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych została oficjalnie zniesiona. Ale Brashear dostał przydział do... kuchni. Wreszcie otrzymał upragnione skierowanie do szkoły nurków. Był szykanowany z powodu koloru skóry przez przełożonych i kolegów. Dzięki ogromnemu samozaparciu i sile woli osiągnął jednak swój cel. Został nurkiem.
W 1966 roku podczas akcji ratowniczej uległ poważnemu wypadkowi. I tym razem się nie poddał. Nadludzkim wysiłkiem udowodnił, że może wrócić do czynnej służby mimo kalectwa.

Powieść napisana na podstawie scenariusza filmowego Scotta Marshalla Smitha.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks665977.html

Kuba | 2013-09-05
Robert Pisula | 2016-05-14
Przeczytana: 14 maja 2016

Kolejny scenariusz filmowy , ta historia jak nie jednemu z nas jest bardzo dobrze znana  . Teraz przyszła pora na scenariusz i pisemny wywiad z naszym nieustraszonym nurkiem . I tak jak scenariusz i sam film są do siebie bardzo podobne tak sam wywiad Carla jest inny , Polecam warto się z każdą odsłoną jego historii zapoznać , jest to walka z przeciwnościami losu,dyskryminacją i realizowaniu swoich marzeń .

lady22 | 2016-08-31

Przeczytałam ją w kilka godzin. Naprawdę bardzo życiowa, pouczająca i mądra książka. Polecam ją szczególnie osobom, które łatwo się poddają i nie mają silnej woli. Pomaga przetrwać ciężkie chwile, bo gościu naprawdę dużo przeszedł i mimo to nie poddał się. Naprawdę duży autorytet :)

Kosarz5 | 2016-08-05
Arturchrost | 2015-12-01