Ulubieniec narodu. H. J. Lord Palmerston

Wydawnictwo: Śląsk
Nation's favourite. H. J. Lord Palmerston
angielski
Nifelinord

Kolejna pozycja w dorobku G. Bidwella daje szeroką panoramę stosunków politycznych w XIX-wiecznej Europie z perspektywy działalności dyplomatycznej najwybitniejszego z ówczesnych polityków angielskich, Henryka Palmerstona. Bidwell opisuje i komentuje wydarzenia, które odegrały wielką rolę w kształtowaniu układu sił na kontynencie, odsłania kulisy wielkiej polityki zagranicznej, kreśli soczysty obraz obyczajowości i mentalności Anglików z epoki wiktoriańskiej, niedyskretnie zdradza pikantne szczegóły z życia wyższych sfer. Wszystko to przedstawia czytelnikowi w wartkiej opowieści o życiu tytułowego bohatera.

źródło opisu: Wydawnictwo "Śląsk", 1981

źródło okładki: http://www.antykwariathistoryczny.pl/

Krystyna | 2011-08-24

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

Aliath | 2016-11-20
LauraRose | 2015-10-03