Miłość kąsa

Tłumaczenie: Natalia Charitonow
Cykl: Ród Argeneau (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Love bites
Wampiry Argeneau
Nicole Chloe

Inne wydania

Trzysta lat kawalerskiego stanu Etienne Argeneau dobiega końca. W przeciwnym wypadku już na zawsze pozostanie sam. W całym swoim życiu, wampir może "zmienić" tylko jednego człowieka. Większość z pobratymców Etienne zatrzymują ten przywilej dla stworzenia swojego życiowego partnera. Jeśli więc przemieni złą kobietę... Czy ma jednak jakiś wybór? Musi ocalić Rachel Garrett. Nie zna jej zbyt...

Czy ma jednak jakiś wybór? Musi ocalić Rachel Garrett. Nie zna jej zbyt dobrze, ale piękna koronerka ocaliła mu życie. Aby w zamian ocalić jej, musi uczynić z niej nieśmiertelną.

źródło opisu: http://chomikuj.pl/BadAssGirls

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Milosc_kasa-p-30803-1-30-.html

8_oclock | 2015-02-11
Na półkach: 2015, Przeczytane, A_Wo
Przeczytana: 10 lutego 2015

Wyobraźnię poruszył mi opis scen w prosektorium, spodziewałam się opowieści z małym, miłym dreszczykiem, przeczytałam 100%-y romans. Sympatyczny romans (należący do cyklu), niemniej cały czas oczekiwałam Czegoś.

Trzysta lat kawalerskiego stanu Etienne Argeneau dobiega końca. W przeciwnym wypadku już na zawsze pozostanie sam. W całym swoim życiu, wampir może "zmienić" tylko jednego człowieka. Jeśli więc przemieni złą kobietę...
Kolejna świetnie napisana książka. Pani Lynsay Sands nie zawiodła mnie w drugiej części, dużo humoru i zabawy. Czyżby rodzina Argeneau miała powiększy się o jeszcze jedną osobę? Przeczytaj sam i się dowiedz. Polecam! :D

AngelFire | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Ciekawa historia o wampirze i dziewczyna,która poświęciła swe życie aby go uratować.

Etienne Argeneau żyje na świecie ponad trzysta lat i nigdy wcześniej nie spotkał takiej dziewczyny jak Rachel.Zwyczajna kobieta pracująca w kostnicy stanęła przed nim chroniąc go własnym ciałem przed napastnikiem.On za to przemienił ją w wampira ponieważ nie mógł pozwolić by jego wybawczyni odeszła.Zabiera ją do siebie i opiekuje się nią.

Rachel początkowo nie może uwierzyć w wampiry,nie wspominając o tym że sama się taka stała.Dla niej to tylko sen,nawet trochę erotyczny ponieważ mężczyzna,który ją uratował jest bardzo seksowny.Obydwoje zaczynają czuć do siebie nie tylko pociąg fizyczny,ale głębokie uczucie.Niestety problemem jest Pudge wciąż pragnący zabić Etienne ale też obrał sobie nową ofiarę: Rachel wiedząc,że wampir zrobi wszytsko aby ocalić swoją partnerkę.

Książka dobra.Akcja ciekawa,nie jest nudna.Silne postacie.Druga część historii Rodu Argeneau absolutnie dorównuje pierwszej.

TheOnlyProof | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2014

"Miłość Kąsa" to drugi tom Sagi Rodu Argeneau.
W tym tomie autorka opowiada nam historię o bracie Lissianny - Etienne.
Mężczyznę prześladuje Pudge...Chociaż prześladuje to za małe słowo. Już dwa razy Pudge próbował zabić Etienna.
Za pierwszym razem - kula prosto w serce.
Za drugim - wybuch samochodu.
W dwóch przypadkach Etienne trafia do kostnicy. Tyle, że za drugim razem Pudge postanawia dokończyć swoje dzieło i wkracza do kostnicy z siekierą w celu odcięcia głowy dla wampira. Jednak napotyka przeszkodę, którą jest Rachel. Dziewczyna słysząc bicie serca ofiary zasłania go własnym ciałem. Siekiera trafia w nią. Dziewczyna zaczyna wykrwawiać się na śmierć.
Etienne nie chcąc pozwolić jej umrzeć przemienia ją.
Czy mężczyzna dobrze wybrał? Czy kobieta zasługuje na taki dar?

"Miłość Kąsa" jest kolejnym dowodem na to jak utalentowana jest pisarka i jak świetnie łączy w książce humor, romans i akcję.

Gabby | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Nie tak dobra jak pierwsza , ale rozkręca się pod koniec więc - plus .
Mam nadzieję ,że trzecia część będzię ciut lepsza . Jednak mam sentyment do pani Sands i nie porzucę sagi o rodzinie Argeneau :)

miqa | 2013-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Serię Lynsay Sands mogę serdecznie polecić wszystkim osobom szukającym przyjemnej, zabawnej, wciągającej lektury oraz miłośnikom wampirów, bo to one są głównymi bohaterami. Nie zawiedziecie się, bo jest to jedna z najlepszych wampirzych serii.

[ Całość recenzji na moim blogu: http://miqaisonfire.wordpress.com/2013/04/11/311-milosc-kasa-lynsay-sands/ ]

Magda | 2014-03-09
Przeczytana: 08 marca 2014

Powróciłam do krwiopijców z czystej ciekawości, czy jeszcze znajdę gdzieś coś, czego nie czytałam. Tutaj znalazłam nowe rozwiązania wampiryzmu. Całość jednak jest zbyt przeciętna. Choć wciągająca. Czytało się szybko. Ale z pewnością do niej nie wrócę, choć z czystej ciekawości sięgnęłabym po kolejny tom. Taka pozycja dla zabicia czasu.

myślnik | 2013-03-21
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: sierpień 2012

Deja vu w wydaniu makabrycznym.Powracające zwłoki(niezłe ciacho chociaż martwe)na stół pani koroner,która za wszelką cenę chce się wyrwać z nocnej zmiany;maniak z ostrymi zaburzeniami(kto przy zdrowych zmysłach chce dobić kogokolwiek w kostnicy);cios prosto w serce;ciemność.A później świat oszalał i staje na głowie!O nie!Nie wrobicie mnie w bycie wampirem!Po moim trupie!

Blair | 2012-08-05
Na półkach: Przeczytane, *2012*
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

"Nocna zmiana"

Ostatnio, w literaturze fantastycznej, prawie na każdym kroku można spotkać wampira. Autorzy książek paranormal romance szczególnie polubili tego nieśmiertelnego bohatera. Fabuła często opowiada o ujarzmianiu mrocznej strony, chęci zmiany czy nawet przymusu odstawienia swojego głównego składnika pokarmowego (czytaj: krwi). Ja, jako czytelnik, zaczęłam się nudzić. Później nastąpił okres odkładania każdej pozycji, w której występował wątek wampirzej miłości. Starając się przełamać tą małą niechęć, postanowiłam, że sięgnę po książkę pt.: „Miłość kąsa” drugą część sagi o rodzinie Argeneau.

Lynsay Sands jest autorką ponad trzydziestu powieści i ma na swoim koncie wiele nagród. Szczególnie doceniana za specyficzne poczucie humoru, którego nie brakuje także w jej książkach. Pisze głównie romanse historyczne oraz paranormalne, ma słabość do wampirów. Kolejne tomy Sagi rodu Argeneau wielokrotnie gościły na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Etienne Argeneau ma...

Maromira | 2016-03-27
Przeczytana: 27 marca 2016

Czego by nie mówić o tej książce, to nie można zaprzeczyć, że wciąga. Zaczęłam wieczorem, skończyłam po północy. Co prawda nie świadczy to o jakości powieści.
Romansidło, które po trochu udaje, że jest kryminałem - dodajmy, że próby te są nieudolne, aczkolwiek w przeciwieństwie do podobnych wątków kryminalnych poprowadzonych książce-imienniczce [także o wampirach], czyta się to miło i sympatycznie. I nawet złego da się polubić.
Co do romansu - to jest, jaki jest. Przewidywalny, schematyczny, a jednak uroczy. Bohaterów w miarę da się polubić, ale już nie przywiązać się do nich.

To sympatyczna, trochę zabawna książka - taka na niemyślenie, na odreagowanie. Ale na nic więcej.