Pielgrzymka do Ziemi Świętej Egiptu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z zegarkiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
83-89291-64-9
literatura piękna
Petka57

Telegram od tajemniczego stryja stanie się dla Alicji, studentki anglistyki, początkiem pełnej przygód (i romansów) wyprawy do Egiptu. Dla czytelnika zaś będzie to przyprawiająca o zawrót głowy wędrówka labiryntem aluzji literackich, mitów, baśni i niestworzonych opowieści, splątanych ze sobą w sposób szalony, ale najzupełniej konsekwentny. Co mają wspólnego kult Izydy, król Popiel, rakiety V-2, spisek masoński oraz obcięte, gadające i zmumifikowane głowy? Ależ całe mnóstwo – wszak wszystkie drogi prowadzą do Egiptu

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,3445,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,3445,0,1,nowosci.html

Tomasz Pindel | 2012-05-22

To jeden z przypadków ewidentnej niesprawiedliści dziejowo-literackiej: powieść dość mało znana, choć miała dwa wydania, a absolutnie godna sławy i chwały. Solidna fabuła, pełna zwrotów i smaczków, sensacyjna wręcz, a do tego urocze literackie gierki, no i napisane to jest z maestrią. Palce lizać. Na krajowej scenie literackiej niezwykle rzadkie cacko.

Petka57 | 2011-04-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 marca 2006

Wiem, że to raczej niezgodne z zasadami, ponieważ nie jest to opinia napisana przeze mnie ale w ten sposob chciałbym zachęcić wszystkich użytkowników tego portalu ceniących dobrą literaturę do zapoznania sie z tą naprawdę dobra książką!

W "Pielgrzymce do Ziemi Świętej Egiptu" (1999, 2003) pokazał, co potrafi. Od razu zachwycił krytyków swą kapitalną fabularną sprawnością, a zwłaszcza umiejętnością dostarczenia przedniej rozrywki nawet ludziom czytającym zawodowo. Nieprawdopodobne historie wysnuwają się jedne z drugich, jak w "Pamiętniku znalezionym w Saragossie", surrealistyczne przygody, jak w "Alicji w krainie czarów", spotykają główną bohaterkę Alicję, studentkę wciągniętą w lawinę wydarzeń przez list stryjecznego dziadka Teodora M. Sieciecha. List zwabia Alicję do Egiptu, ale autor zamieszał tu prawie cały świat, opowieści arabskie i apokryfy biblijne, służby specjalne różnych państw (trudno zdradzać tajemnice powieści tajemnic). Zagadki i zbrodnie nauki z okresu II wojny...

BeataBe | 2012-05-22
Przeczytana: 18 maja 2012

Książka dla miłośników historii starożytnej, starożytnego Egiptu, orientu oraz tajemniczych i nieprawdopodobnych teorii spiskowych.
Książka nie dla mnie - mimo, że autor zawarł tu chyba całą swoją wiedzę na temat świata starożytnego i orientu.
A może właśnie dlatego.

Marcin Miłkowski | 2015-04-18
książek: 1935
krolly7 | 2015-03-30
Międzynarodowe Targi Książki w Londynie

The London Book Fair to najpoważniejsza po targach frankfurckich impreza branżowa na świecie i ważne miejsce sprzedaży praw autorskich. W tym roku weźmie w niej udział ponad półtora tysiąca wystawców z ponad stu krajów, wśród nich: wydawcy, agenci literaccy, księgarze, bibliotekarze.