Tajemnica białego pokoju

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
tajemnica, białego, pokoju, tomaszewska
Adam

Musia Warkoczyk odziedziczyła po swojej babci dom pod Warszawą pod warunkiem, że zaopiekuje się pewną staruszką. Przeprowadza się do domu wraz z trójką swoich dzieci...

źródło opisu: http://www.zapomniane.lanet.wroc.net/spis_r.html

źródło okładki: http://literacki24.pl

Aeona | 2014-11-28
Przeczytana: 1987 rok

To jest książka która dostaje gwiazdki przede wszystkim z sentymentu.
Czytałam ją dwa razy,po raz pierwszy mnie oczarowała,zachwyciła i wprawiła w błogostan,a za drugim razem znienawidziłam Musię z całej siły.
Myślę dziś,że oba te stany wywoły moje niezbyt szczęsliwe związki z własną matką.Z jednej strony marzyłam o takiej cudnej,zachwycającej rodzicielce,a z drugiej strony -pamiętam-że irytowało mnie uwielbienie jej własnych dzieci.
Chętnie przeczytałabym tę książke raz jeszcze,właśnie teraz,gdy jestem bardzo dorosła i mam własne dzieci,dla których staram się być taką mamą,o jakiej ja marzyłam w skrytości ducha.
Pozdrawiam!

arwen_livTyler | 2013-02-15

Sięgnełma po ta książkę, gdyż zaintrygował mnie tytuł. Nic o niej nie wiedziałam. ale czasami trzeba zaufać swej intuicji. I nie żałuję, że dokonałam takiego wyboru.
Dziwię się, że jest tak mało opinii pod książką, bo jest naprawdę niezwykła. Zachwycają mnie barwne opisy zachowań i przeżyć wewnętrznych bohaterów. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. akcja toczy się bardzo powoli, wiec powieść miejscami nuży, ale moim zdaniem warto poświecić na nią trochę czasu.

Monika Kurpas | 2015-03-10
Przeczytana: 01 kwietnia 1990

Gdy byłam dzieckiem, dostałam tą książkę w prezencie. Postać Musi Warkoczyk zachwyciła mnie. Chętnie przeczytałabym ponownie.

annknown | 2016-11-14
kinzetka | 2015-11-12