Sprawa Bellamy'ego

Tłumaczenie: Aleksander Bogdański
Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
The Bellamy trial

Frances Noyes Hart (1890-1943), popularna powieściopisarka amerykańska, przyszła na świat w rodzinie dziennikarskiej. Do szkoły uczęszczała w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech, następnie studiowała na Sorbonie i na Uniwersytecie Kolumbijskim. F. Noyes Hart jest autorką wielu powieści kryminalnych, z których najpoczytniejszą jest "Sprawa Bellamy'ego". Książka ta, wydana w 1927 roku, to...

F. Noyes Hart jest autorką wielu powieści kryminalnych, z których najpoczytniejszą jest "Sprawa Bellamy'ego". Książka ta, wydana w 1927 roku, to sensacyjne sprawozdanie z procesu o morderstwo popełnione na ślicznej i pełnej uroku Mimi Bellamy. Kto winien jest tej zbrodni: czy zaślepiony zazdrością mąż Mimi i żona jej przyjaciela, dawny narzeczony ofiary, czy pospolity rabuś - tego nie potrafi dociec ani wybijający się, ambitny prokurator Farr, ani sędzia i dwunastu przysięgłych, ani też młoda para sprawozdawców sądowych, z którymi razem czytelnik przeżywa panujące na sali sądowej nastroje.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 1977

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl