Pele, Garrincha, piłka...

Tłumaczenie: Andrzej Szymański
Wydawnictwo: Sport i Turystyka
Пеле, Гарринча, футбол…
sport

Publikacja autorstwa radzieckiego dziennikarza i autora książek, Igora Fiesunienki (ur. 1933), na temat brazylijskiej piłki nożnej lat 50. i 60. XX w.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

vegetable78 | 2013-03-24
Przeczytana: 2007 rok

książka rewelacyjna, facet pojechał do Garrinchy, Pelego, gadał z Saldanhą, kilka świetnych anegdot. Wysoki światowy poziom.

Piotr | 2011-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2011

Książka przenosząca w świat innego, pałającego romantyzmem futbolu. Czasów, kiedy najlepsi grali za tysiąc dolarów. Czasów, kiedy brazylijski Santos rozgrywał sto meczów rocznie. Czasów, kiedy piłkarz traktowany był jak maszynka do robienia pieniędzy. Jak zwykły robotnik. Tytuł godny polecenia, chociaż chwilami za dużo opisów spotkań i nazwisk - człowiek może się pogubić.

Renata | 2014-06-22

To od przeczytania tej książeczki zaczęła się moja sympatia do piłki nożnej. Do dziś potrafię zarwać nockę, żeby móc obejrzeć mecz.

ramor | 2016-03-07
Przeczytana: 19 marca 2016