Pamiętniki Wampirów Księga 1: Przebudzenie walka szał

1 186
The Vampire Diaries: The Awakening, The Struggle and The Fury
wampiry, romans
xCzopikx

Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną... Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka. Stefano: tajemniczy i mroczny, wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny. Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano - bracie, który go zdradził. Połączy ich uczucie, które może się okazać równie zabójcze jak blask...

Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano - bracie, który go zdradził. Połączy ich uczucie, które może się okazać równie zabójcze jak blask słońca...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

_____ | 2016-04-22
Przeczytana: 22 października 2015

Serialu nigdy nie widziałam, więc się nie wypowiem. Dla mnie książka jest bardzo dobra. Lubię fantastykę a co za tym idzie powieści, w której występują wampiry. Nie zawiodłam się. Było ciekawie, były momenty grozy. Akcja szybko się toczyła toteż ani razu się nie wynudziłam. Podobały mi się również postacie wykreowane przez autorkę. Dwoje braci jednak tak różnych i odmiennych od siebie, walczących o tę samą dziewczynę :) Gdyby w prawdziwym życiu mogło tak być ! Czytałam ją jakieś 5 lat temu a teraz ponawiając spotkanie z tą powieścią nadal oceniam ją bardzo wysoko.

Pozwolę sobie w tej recenzji nawiązać od razu do częsci drugiej. Tu z kolei przeżyłam duże rozczarowanie. Jednak jako, że posiadam prawie wszystkie książki z tej serii dam im szansę :)

| 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Jestem rozczarowana tą książką ! Przygody Eleny , Stefano i Damona miały być ciekawe i chciałam ( wręcz pragnęłam ) aby odebrało mi mowę z wrażenia. Niestety nie dotrwalam nawet połowy ( przeczytałam 30 stron ) , a w ustach pozostał mi gorzki smak . Na tym zakończę tę recenzję. Aby nie było samych negatywnych spostrzeżeń na mały plus zasługuje okładka (ale jak to mówi przysłowie : nie ocenia się książki po okładce ) .

Inka | 2011-10-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zanim zabrałam się za książkę Lisy Jane Smith obejrzałam kilka odcinków serialu. Zafascynowała mnie postać Eleny i tajemniczego Damona. Stefan od samego początku wydawał mi się zbyt dobry, piękny, idealny. Takich bohaterów miałam dosyć! Elena grana przez Ninę Dobrev genialnie wpasowywała się w ponury świat Mistic Falls, a Ian Somerhalder - grający Damona - świetnie wypadł w roli czarnego charakteru. Serial tak bardzo mi się spodobał, że postanowiłam sięgnąć po książkę. Uznałam, że skoro reżyser potrafił przenieść na ekran tak wspaniale dopełniające się obrazy, to książka, którą się zainspirował musiała być jeszcze lepsza.

Zaczęło się całkiem niewinnie. Nastoletnia dziewczyna traci w wypadku rodziców. Wraz z młodszą siostrą pozostaje pod opieką ukochanej ciotki. Dziewczyna czuje ogarniający ją smutek i żal, jednak nie chce okazywać słabości przy rówieśnikach i rodzinie... Elena jest popularna, piękna, mądra. Jej chłopak Matt to przedmiot rozmów każdej dziewczyny na przerwie....

Średnio podobały mi "Pamiętniki wampirów". Jak na razie utknęłam na drugiej księdze, bo stwierdziłam, że potrzebuje długiej przerwy, bo inaczej nie zdołam przeczytać.

Ale skupię się teraz na księdze pierwszej. Nasłuchałam się tak naprawdę pochwalnych opinii, więc spodziewałam się czegoś zupełnie innego, a tak naprawdę się rozczarowałam.

Na początku nudno, potem już trochę lepiej, akacja przyspiesza.

Język prosty, charakterystyczny dla literatury masowej, ale dla mnie był jakiś ciężkim, widocznie styl pani Smith nie za bardzo mi odpowiada.

Na początku podobało mi się, ze Elena została ukazana w taki a nie inny sposób. Pani Smith jednak przesadziła z wizerunkiem "pustej laski". Dzięki Bogu, później zaczęło się to zmieniać.

W książce brakowało mi też opisów. Bywało też tak, że autorka w pewnym momencie ucinała, kiedy ja chciałam o tym czyta dalej.

To tej księgi nie jestem negatywnie nastawiona, po prostu mnie rozczarowała. Ale czemu autorka nie poprzestała na napisaniu...

Nabi Hyogwa | 2017-09-12
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Chaos, zaciekawienie oraz lekka niechęć - oto co każdy fan serialu „Pamiętniki wampirów” odczuwa, gdy jego wzrok po raz pierwszy przelatuje po długich linijkach tekstu, autorstwa L. J. Smith. Dlaczego jest tak, a nie inaczej? Dlaczego historia na ekranie toczy się w zupełnie innym kierunku niż ta w książce? Dlaczego Elena ma taki nieznośny charakter? Dlaczego jej aspekt fizyczny różni się tak diametralnie? Dlaczego ta osoba ma inaczej na nazwisko? Dlaczego tamta nie jest spokrewniona z jednym z protagonistów? Dlaczego on ma inne motywy, przez które tropi wampiry, niż powinien mieć? Dlaczego Elena ma trzy przyjaciółki, a nie dwie? Dlaczego, dlaczego? Od pytań bez odpowiedzi może aż rozboleć głowa... A przynajmniej mnie rozbolała, kiedy, zafascynowany programem telewizyjnym, zakupiłem w pierwszej lepszej księgarni dwa tomy tejże serii. Przyznam, że na samym początku zawartość książki nieco mną wstrząsnęła. Spodziewałem się kilku drobnych zmian,...

lacerta | 2012-10-24
Na półkach: Przeczytane, Oddane
Przeczytana: 01 marca 2011

Wiele spodziewałam się po tej książce, bo serial jest genialny. Niestety książka zawiodła mnie i to nawet bardzo. Napisana jest w trochę chaotycznym stylu. Pani Smith miała ciekawy pomysł, ale zabrakło mi tu emocji, które powinny towarzyszyć opisom. Żałuję, że wątek Katherin tak szybko się skończył, bo w serialu to jedna z moich ulubionych postaci. Elena irytująca, ale za to Bonnie i Meredith to naprawdę ciekawe postacie.

nadzieja1925 | 2013-10-08
Przeczytana: 05 października 2013

Dwa wampiry.
Dwaj nienawidzący się bracia.
I piękna dziewczyna, której obaj pragną.

Książka opowiada o Stefano, który przeprowadza się do miasta i spotyka tam Elene (w której się zakochał, ale nie mogą być razem, gdyż Elena przypomina mu Katherine oraz boi się o nią, gdyż nie chce, aby stała się taka sama jak on). Elena, oczywiście musi go mieć i nietoleruje odmowy, choć Stefano ją odtrąca, jej zapał nie słabnie i zostaje wynagrodzony. Stefano wyjawia Elenie, że jest wampirem oraz że ma brata Damona (którego Elena już spotkała). Damon próbuje odbić Stefanowi Elenę..., ale czy mu się uda? Elena zamieni się w wampira i będzie musiała pokonać złą moc, ale czy jej się uda?

Książka jest wspaniała, ale nie czytajcie jej przed snem!!! Od tej książki nic nie umiało mnie odciągnąć i zapewne Ciebie też! Po Zmierzchu nie sądziłam, że obdarzę jeszcze jakąś książkę takimi względami, ale się myliłam!!!

Aga_love_books | 2018-04-15
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Nie, nie, nie!!! No dobrze może nie tak ostro :). Książka sama w sobie nie jest zła. Z tym, że ja najpierw obejrzałam seral (w którym jestem zakochana) i nie mogę znieść jak ogromne są rozbieżności między jednym a drugim... Nie jestem w stanie obiektywnie ocenić książki gdyż cały czas porównuje ją do ekranizacji. Powiem tak, jeśli ktoś nie oglądał serialu książka przypadnie do gustu. Jeśli się oglądało będziecie rozczarowani jak ja. Polecam tym nie mającym styczności z ekranizacją, gdyż książka sama w sobie jesy całkiem dobra :) moja ocena niska ale to tylko dlatego, że nie jestem w stanie ocenić jej inaczej :)

Wzięłam się za tą serie, ponieważ bardzo lubię serial. Zdziwiłam się, jak dużo lepszy jest serial od oryginału. Powieść taka sobie, ale nie jest taka zła. Jak toś lubi polecam.

AngelFire | 2015-04-13
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Początek historii miłosnej dwóch braci i jednej dziewczyny.

Elena jest zwykłą nastolatką.Chodzi do liceum.Jest cheerleaderką.Ma wielu przyjaciół i jest obiektem westchnień nie jednego chłopka.
Pewnego dnia pojawia się Stefan.Nowy chłopak jest bardzo tajemniczy.Wydaje się też odporny na wdzięki Eleny.Ale czy na pewno?
Sytuacja zmienia się gdy na froncie pojawia się Damon.Brat Stefana.Jest on przeciwieństwem swojego brata.Jest towarzyski,ale też niebezpieczny.Obydwoje skrywają tajemnicę.Mianowicie: nie ją zwykłymi ludźmi.Elena w końcu poznaje ich sekret.Dowiaduje się,że są wampirami.Zostali przemienieni przez ich dawną miłość Katherine.
Nagle w miasteczku pojawia się niebezpieczeństwo związane z Eleną,Stefanem i Damonem

Ciekawa książka.Mimo,że nie przepadam za trójkątami miłosnymi ta opowieść bardzo mi się spodobała.